Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“SEVGIYLE BÜYÜ PREMATÜRE BEBEK”

Prof. Dr. Ipek Akman’dan prematüre bebek sahibi aileler için kaynak niteligindeki ilk kitap: “Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek”

Prematüre bebek sahibi ailelerin soru isaretlerine cevap vererek ebeveynlere bebeklerine nasil bakmalari gerektigi hakkinda aydinlatici bilgiler veren” Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek”, Bilgi Grup’tan çikti.

Günümüzde tibbi yenilikler bas döndürücü bir hizla gelisse de erken dogumlarin önüne geçmek ne yazik ki henüz mümkün degil. Türkiye’de her yil dogan, 1.3 milyon bebekten ortalama 100 bini prematüre olarak dünyaya geliyor. Yaygin olan kullanilan kisirlik tedavileri sonucu, çogul gebelikler ve dolayisiyla da prematüre dogumlar artmakta. Ayrica yenidogan hastaliklarini tedavi eden uzman ve yenidogan yogun bakim üniteleri de ne yaziktir ki yetersiz sayida.

Prematüre bebekler organ gelisimlerini tamamlayamadan erkenden dünyaya geldikleri için uzun süre özel bir bakim almalari gerekiyor. “Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek” bu zorlu süreci yasayan anne babalara bilgi sunarak, bebekleri yogun bakimdayken olan biteni anlamalarini kolaylastiracak ve onlarin saglik ekibinin bir parçasi olabilmelerini saglayacak.

Prematüre bebeklerle ilgili; taburcu öncesi yapilmasi gerekenlerden, bebegin evde bakimin nasil yapilacagina, hangi vitaminlerin verileceginden, hangi asilarin yapilmasi gerektigine, bebegin norolojik ve zihinsel gelisiminden anne bebek iliskisine kadar pek çok önemli pratik bilgi ve daha fazlasi kitapta mevcut.

Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek prematüre bebek sahibi olan aileler için tüm D&R’larda ve kitabevlerinde. Prematüre Bebekler hakkinda yazilmis olan ilk kitap olma özelligini tasiyan kitabin fiyati 12 TL. Ayrica kitabin telif gelirleri 2 ay erken dogmus dördüz prematüre bebeklerin saglikli büyümeleri için Prof. AKMAN tarafindan ailelerine bagislaniyor.

Prof. Dr. Ipek Akman:

1991 yilinda Hacettepe Üniversitesi Ingilizce Tip Fakültesi’nden mezun oldu. Çocuk hastaliklari ihtisasini ABD’de Pennsylvania State Üniversitesi’nde yaptiktan sonra 1997 yilinda Türkiye’ye dönerek Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi’ne basladi. Neonatoloji (yenidogan) üst ihtisasini tamamlayip 2002 yilinda doçent, 2007 yilinda profesör oldu. Pek çok ulusal ve uluslararasi bilimsel yayini olan Prof. Dr. Akman, Türk Neonatoloji Dernegi, Anne ve Bebek Sagligi Vakfi, European Society of Intensive Care ve American Academy of Pediatrics üyesidir, Anne ve Bebek dergisinin ve Herkese Saglik dergisinin danismanidir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası