Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIS ETI ESTETIGI ILE DAHA GÜZEL GÜLÜMSEYIN…

Gülümsemek her seyin baslangici olabilir. Bir tebessüm ile hayatinizda birçok seyi degistirebilirsiniz. Daha çok gülmek ve gülümseyebilmek içinse her sey bir uyum içinde olmalidir. Belki yüzünüze uyumlu bir dudak yapiniz olabilir fakat disleriniz ve dis etleriniz bir birine uyumlu degilse gülümseyisiniz fark edilmeyebilir. Her gün daha fazla gelisen teknoloji sayesinde ise artik daha güzel gülmek sorun degil dis etine yapilan küçük bir islemle hem daha güzel gülebiliyor hem de saglikli bir dis yapisina kavusuyorsunuz. Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu dis etlerine yapilan dis eti estetigi uygulamalarini anlatiyor.

Niçin dis etlerine estetik yapiliyor?

“Gülmek dis ve disetlerinin bir biriyle olan uyumudur. Dislerinizin yapisi ne kadar düzgün olursa olsun disetinizde ki bir sisme, disetlerinin normalden uzun olmasi ve disetlerinin çekilmesi gülümseyisinizde ki uyumu tamamen bozabilir. Bu sebeple dis etlerine yapilan bir estetik ile kisiler daha güzel bir gülüse kavusabilirler.”

Saglikli bir diseti nasil olmalidir?

“Disetinin rengi açik pembe portakal kabuguna benzer ve kanamasiz olan dis etidir. Disetlerinin seviyesi dislerle bir uyum içinde olmalidir. Sekil olarak ise gülümseme aninda ön orta disin tepe noktalarindaki sinirdan dudaga hafifçe dokunan ve diger dislerle belli bir ideal forma uygun sekilde yerlesmis disetlerinin olmasidir. Diseti estetiginde önemli olan hasta gülümsediginde gülüsünün dogru degerlendirilmesi gerekir.”

Diseti estetigi nasil gerçeklesiyor?

“Diseti estetiginde hastanin durumuna göre uygulamalar yapiliyor. Pembe estetik,( gingivoplasti,(gummy-smile)) ile disler ve dis eti daha uyumlu hale getiriliyor. Diseti grefti ile dis etlerindeki çekilmeler düzeltiliyor.

Pembe estetik adini verdigimiz bölgede en çok karsilastigimiz sorunun, gereginden fazla görünen disetleri ya da asimetrik diseti seviyeleridir.

Hasta güldügünde disetlerini normalden fazla görünüyorsa gingivoplasti metodu uygulanir. Gülüsün estetigini bozan bu fazla dis eti küçük bir islemle düzeltilir.

Diseti seviyesi belirlenerek disetleri bu seviye kadar düzeltilir. Hastaya uygulanan anestezi ile hasta herhangi bir aci hissetmez ve küçük bir islemle hasta istedigi güzel gülümsemeye kavusur. Eger gerekiyorsa ardindan uygulanacak Lamina Porselen ya da metal desteksiz Zirkonyum porselenler ile de beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebilir.

Diseti estetigini ilgilendiren diger bir nokta ise dis çektirmeye bagli olarak, çene kemiginde çökme ve sonucunda olusan asimetrik diseti görünümüdür. Buradaki amacimiz ise istenilen dis eti dokusunu yeniden hastaya kazandirmaktir. Dokuda kozmetik diseti düzenlemeleri adini verdigimiz islemler uygulanir.

Disetlerinde çesitli nedenlerle bölgesel çekilmeler olabilir. Dis etlerinde ki çekimlerde diseti grefti adi verilen cerrahi islemle hastaya kayip dokular tekrar kazandirilabilir. Hastalar disetlerinde yapilan küçük estetiklerle saglikli dis etlerine ve dokuya kavusabilirler.”

Dis Hekimi
Çagdas Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası