Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DURU BIR GÜZELLIK IÇIN CILDINIZ DE NEFES ALMALI…

Geride biraktigimiz çetin kis mevsimi ile cildiniz rengini, canliligini mi kaybetti? Yüzünüz o canli, pembe rengini kaybederek gözaltlari mor, rengi soluk sari bir görüntü halini mi aldi? Kendinizi çirkin ve bakimsiz mi hissediyorsunuz?

Göz alici, canli bir cilt için en önemli sey bakimdir. Bakimin ana kurali ise cildin ölü derilerden arindirilmasidir. Kisin etkilerini cildinizden arindirmak ve bahar mevsimine yeni bir cilt ile merhaba demek için peeling ile cildinizi canlandirarak cildinize nefes aldirabilirsiniz. Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kislaoglu peeling tedavisi hakkinda bilgi vererek uygulama öncesi ve sonrasini anlatti.

Peeling cildinizin tamamen yenileyerek saglikli tabakayi ortaya çikarir

“Peeling üst derinin soyulmasi ile derinin yenilenmesi ve cilt sorunlarinin giderilmesinde uygulanan en etkili yöntem. Peelingde temel amaç cildin hasar görmüs tabakalarini kaldirarak saglikli tabakayi ortaya çikarmak ve cildi canlandirmaktir. Cildin uyarilmasi ile yeni hücre olusumu hizlanir ve bu sayede cilt daha saglikli parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavusur.

Peeling ile yüzdeki kirisikliklar cildin erken yaslanmasi, cilt kurulugu, genislemis gözenekler, cilt yorgunlugu, cilt lekeleri çatlaklar ve elastikiyet kaybi gibi sorunlar giderilir. Islem sonrasi bu bölgelerdeki cilt daha genç daha parlak ve daha elastik bir hale gelir.

Peeling islem derinligine göre belirlenir

“Biz peelingleri derinligine göre; yüzeysel, orta derinlikte ve derin olarak üçe ayiriyoruz. Peelingin derinligi arttikça etkisi de artar fakat riski de bununla dogru orantili olarak büyür. Bu bakimdan orta ve derin peelinglerin mutlak surette uzman kisiler tarafindan uygulanmasi gerekir.”

Meyve asitleri ile hafif peeling uygulamasi

”Meyve asitleri (glikolik asit ve AHA) ile yapilir. Cildin üst tabakasi yüzeysel olarak soyulur. 5 dakika içinde yapilan uygulama esnasinda ciltte hafif bir yanma ve hafif bir kizarma olur. Hemen sosyal hayata dönülebilir. Haftada 1 defa olmak üzere 5- 6 kere tekrarlanabilir.

Üst derinin orta derinlikte soyulmasina dayanan peeling islemi

“Üst derinin orta derinlikte soyulmasidir. Yüzdeki kirisiklik, leke ve sivilce izlerine daha etkilidir. Uygulama 5 dakika sürer, yüzde 1 -2 dakika süren bir yanma hissi olur. Yüz önce beyazlasir, daha sonra hafif bir kizarikliga dönüsür. Iki gün sonra cilt üst tabakasi dökülerek yeni ve taze deri ortaya çikar. Yüz üst derisinin yeni deri ile degismesi 7 -10 gün sürer.10 gün sonra cilt daha pürüzsüz, daha temiz bir hale gelir. Sivilceler ve kirisikliklar azalir. 1,5 -2 ay sonra tekrarlanabilir.”

Peelingte en uygun zaman, bahar mevsimi…

Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kislaoglu peeling için en uygun mevsimin bahar aylari oldugunu belirterek su açiklamalarda bulundu: “Peeling bazi cilt tiplerinde kisiye özgü bazi rahatsizliklar bu uygulamayi riskli hale getirebilir. Bu sebeple doktorunuzun alacagi ayrintili peeling tedavisi önem tasir. Uygulama sonrasi günes isinlarindan korunmali ve makyajdan kaçinilmasi gereklidir. Eger peeling tedavisi olmayi düsünüyorsaniz doktorunuza sorularinizi çekinmeden sorun ve bahari karsiladigimiz bu günlerde, hemen uygulamaya geçin. Günes peeling için en büyük tehlike ve bu tedavi için en iyi zaman bu aylardir.”

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası