Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DURU BIR GÜZELLIK IÇIN CILDINIZ DE NEFES ALMALI…

Geride biraktigimiz çetin kis mevsimi ile cildiniz rengini, canliligini mi kaybetti? Yüzünüz o canli, pembe rengini kaybederek gözaltlari mor, rengi soluk sari bir görüntü halini mi aldi? Kendinizi çirkin ve bakimsiz mi hissediyorsunuz?

Göz alici, canli bir cilt için en önemli sey bakimdir. Bakimin ana kurali ise cildin ölü derilerden arindirilmasidir. Kisin etkilerini cildinizden arindirmak ve bahar mevsimine yeni bir cilt ile merhaba demek için peeling ile cildinizi canlandirarak cildinize nefes aldirabilirsiniz. Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kislaoglu peeling tedavisi hakkinda bilgi vererek uygulama öncesi ve sonrasini anlatti.

Peeling cildinizin tamamen yenileyerek saglikli tabakayi ortaya çikarir

“Peeling üst derinin soyulmasi ile derinin yenilenmesi ve cilt sorunlarinin giderilmesinde uygulanan en etkili yöntem. Peelingde temel amaç cildin hasar görmüs tabakalarini kaldirarak saglikli tabakayi ortaya çikarmak ve cildi canlandirmaktir. Cildin uyarilmasi ile yeni hücre olusumu hizlanir ve bu sayede cilt daha saglikli parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavusur.

Peeling ile yüzdeki kirisikliklar cildin erken yaslanmasi, cilt kurulugu, genislemis gözenekler, cilt yorgunlugu, cilt lekeleri çatlaklar ve elastikiyet kaybi gibi sorunlar giderilir. Islem sonrasi bu bölgelerdeki cilt daha genç daha parlak ve daha elastik bir hale gelir.

Peeling islem derinligine göre belirlenir

“Biz peelingleri derinligine göre; yüzeysel, orta derinlikte ve derin olarak üçe ayiriyoruz. Peelingin derinligi arttikça etkisi de artar fakat riski de bununla dogru orantili olarak büyür. Bu bakimdan orta ve derin peelinglerin mutlak surette uzman kisiler tarafindan uygulanmasi gerekir.”

Meyve asitleri ile hafif peeling uygulamasi

”Meyve asitleri (glikolik asit ve AHA) ile yapilir. Cildin üst tabakasi yüzeysel olarak soyulur. 5 dakika içinde yapilan uygulama esnasinda ciltte hafif bir yanma ve hafif bir kizarma olur. Hemen sosyal hayata dönülebilir. Haftada 1 defa olmak üzere 5- 6 kere tekrarlanabilir.

Üst derinin orta derinlikte soyulmasina dayanan peeling islemi

“Üst derinin orta derinlikte soyulmasidir. Yüzdeki kirisiklik, leke ve sivilce izlerine daha etkilidir. Uygulama 5 dakika sürer, yüzde 1 -2 dakika süren bir yanma hissi olur. Yüz önce beyazlasir, daha sonra hafif bir kizarikliga dönüsür. Iki gün sonra cilt üst tabakasi dökülerek yeni ve taze deri ortaya çikar. Yüz üst derisinin yeni deri ile degismesi 7 -10 gün sürer.10 gün sonra cilt daha pürüzsüz, daha temiz bir hale gelir. Sivilceler ve kirisikliklar azalir. 1,5 -2 ay sonra tekrarlanabilir.”

Peelingte en uygun zaman, bahar mevsimi…

Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kislaoglu peeling için en uygun mevsimin bahar aylari oldugunu belirterek su açiklamalarda bulundu: “Peeling bazi cilt tiplerinde kisiye özgü bazi rahatsizliklar bu uygulamayi riskli hale getirebilir. Bu sebeple doktorunuzun alacagi ayrintili peeling tedavisi önem tasir. Uygulama sonrasi günes isinlarindan korunmali ve makyajdan kaçinilmasi gereklidir. Eger peeling tedavisi olmayi düsünüyorsaniz doktorunuza sorularinizi çekinmeden sorun ve bahari karsiladigimiz bu günlerde, hemen uygulamaya geçin. Günes peeling için en büyük tehlike ve bu tedavi için en iyi zaman bu aylardir.”

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası