Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇOCUKLUKTA YASANAN TRAVMALAR ARTTIKÇA ALDATMA EGILIMI DE ARTIYOR…

Psikoloji Istanbul Danismanlik, Egitim ve Arastirma Merkezi’nin yaptigi arastirmaya göre, çocukluk çagi travmalari arttikça, kisilerin romantik iliskilerinde partnerlerini aldatma egilimleri de artiyor.

Iliskilerde baglanma, yakinlik kurma, karsi tarafa güvenme, kisinin kendini güvende hissetmesi, o iliskinin saglikli olarak devam edebilmesi için gerekli. Pek çok iliski, çiftlerin kendilerini rahat hissedememesi nedeniyle yipranabiliyor. Özellikle aldatilma korkusu ve kiskançlik, kisilerin iliskide kendilerini rahat hissetmelerini engelliyor. Bazi insanlarin iliskilerinde kendilerini güvende hissetmesi, karsi tarafa baglanabilmesi ve güvenebilmesi daha kolayken, bazi kisiler için bu durum daha zorlasiyor. Psikoloji Istanbul tarafindan yürütülen arastirmada, romantik iliskilere yansiyan farkliliklar açiklaniyor.

Arastirma Psikoloji Istanbul Danismanlik Merkezi uzman psikologlari tarafindan 150 kisi ile yüz yüze görüsme yapilarak gerçeklestirildi. Katilimcilarin çocukluk çagi travmalari ve aldatma egilimleri ölçüldü ve çocuklukta yasanan travmalarin romantik iliskiler üzerindeki etkileri degerlendirildi. Arastirma sonuçlari 21 -25 Nisan tarihlerinde Antalya’da düzenlenen World Conference on Psychology, Counselling & Guidence (Dünya Psikoloji, Rehberlik ve Danismanlik Kongresi ) ‘nde sunuldu.

Arastirmada öne çikan bulgular su sekilde;

Çocukluk Çagi Yasantilari Romantik Iliskileri Etkiliyor.

Arastirmaya göre çocukluk çaginda travmatik yasantilara maruz kalan kisiler, romantik iliskilerde saglikli baglanma ve iliskinin devami ile ilgili daha fazla sorun yasayabiliyor. Kisinin çocukluk çaginda, yasadigi travmalar (fiziksel istismar, fiziksel ihmal, duygusal istismar, duygusal ihmal, cinsel istismar ) arttikça, romantik iliskilerde saglikli baglanabilme, güvende hissetme, karsi tarafa güvenebilme ve yakinlik kurma orani azaliyor. Bu durum kisilerin partnerleriyle güvenli bir bag olusturmasini engelleyebiliyor ve yakin iliski kurmaktan korkmasina ya da kaçinmasina yol açabiliyor.

Çocuklukta Yasanan Travmalar Arttikça, Aldatma Egilimi de Artiyor.

Yine arastirmaya göre, kisilerin çocukluk çagi travmalari arttikça, romantik iliskilerindeki aldatma egilimleri de önemli ölçüde artis gösteriyor. Yani kisiler çocukluk döneminde ne kadar travmatik yasantiya maruz kalirlarsa (fiziksel istismar, fiziksel ihmal, duygusal istismar, duygusal ihmal, cinsel istismar ), bir o kadar partnerlerini aldatma egiliminde oluyorlar.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası