Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DÜNYA EBELER GÜNÜNÜ, ANNELER GÜNÜNDE KADINLARIMIZI EGITEREK KUTLUYORUZ

Tüm dünyada ebeler, kadin sagliginin koruyucusu olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Ülkemizde ebelik deyince akla gelen normal dogumu yaptiran kisi düsüncesi, ebelik egitiminin yükselmesi ile birlikte boyut degistirmeye baslamis ve artik üniversite mezunu ebeler gebelik, dogum ve dogum sonrasi dönemde anneye bakim, egitim ve danismanlik hizmetlerini sunar hale gelmistir. Kendi ve ailesinin sagligindan sorumlu olan kadini güçlendirmek, aileyi ve dolayisiyla toplumu güçlendirmek anlamina gelmektedir. Ancak saglikli bir kadin, ailesinin sagligindan sorumlu olabilir. Bu noktadan bakildiginda, her geçen gün artan kadin kanserlerinden korunmak, yasamsal önem tasiyan bir konu haline gelmistir. Kadin sagligini korumak ve gelistirmeyi misyon edinen ebelerin, bu konuyla ilgilenmesi kaçinilmaz olmustur.

Tüm dünyada her yil Uluslararasi Ebelik Konfederasyonu’nun kurulus yildönümü olan 5 Mayis, Dünya Ebeler Günü olarak kutlanmakta ve ebeler meslektaslari ve kadinlar için çesitli etkinlikler düzenlemektedir.

Ebeler Dernegi olarak, bu güne kadar pek çok bilimsel aktivite ile kutladigimiz ebeler gününde, bu yil farkli bir etkinlik yapmak istedik. Bu yil “Ebeler Günü”nü bizlere her alanda gereksinimi olan kadinlarimiza (anne ve anne adaylarina), özel bir gün olan Anneler Günü’nde bir egitim toplantisi yaparak kutlamaya karar verdik. Konu olarak ise, tasidigimiz misyon geregi, kadinlardan gelen istek üzerine yayginligi giderek artan kadin üreme sistemi kanserleri ve korunma yollarini seçtik. Bu toplantinin yalnizca bir egitim toplantisi olmamasi, bizi hizmet ettigimiz kadinlarla kaynastiran bir bulusma olmasi için de, çesitli sürpriz sanatçilarla birlikte Nida San konseri düzenledik. Ekte programini sundugumuz etkinligimizin tamami ücretsiz olup, 2.000 anne ve anne adayinin katilimi ile gerçeklesecektir.

Sivil toplum örgütlerinin kadin kollari ve bazi belediyeler tarafindan desteklenen etkinligimiz, ulusal basili ve görsel medyada genis yer bulacaktir.

Sinirli sayida, kaliteli hizmet anlayisina sahip ve misyonumuzu paylasan firmalarla çalismayi hedefledigimiz etkinligimize destek vereceginizi umar, sizleri aramizda görmekten mutluluk duyariz.

Zamani etkin kullanmak adina kisa sürede iletisime geçmenizi dileriz.

Dr. Nazan KARAHAN
Türk Ebeler Dernegi Baskani
Marmara Üniv. Saglik Bilimleri Fak. Ebelik Bölümü
0536 820 76 75
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası