Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Istanbul Ecza Koop, Il Milli Egitim Müdürlügü ile protokol imzaladi!

Istanbul Ecza Koop kurulusunun 20’nci yili nedeniyle Istanbul ili içindeki ilkögretim okullarina yardimda bulunmak üzere düzenledigi proje için Istanbul Il Milli Egitim Müdürlügü ile protokol imzaladi.

Istanbul Il Milli Egitim Müdürlügü AR-GE Birimi ve Istanbul Eczacilar Kooperatifi (Istanbul Ecza Koop) arasinda imzalanan bir protokolle, Türkiye çapinda yürütülen Istanbul Eczacilar Kooperatifi 20. Yil Sosyal Sorumluluk Projesi 2010’un Istanbul ayagi resmiyet kazandi. Istanbul Ecza Koop’un Istanbul’daki ilkögretim okullarinin bilgisayar, ilkyardim malzemeli ecza dolabi, kitap gibi eksiklerinin giderilmesine katkida bulunacagi projenin imza töreni 22 Nisan 2010 Persembe günü saat 10.30’da Istanbul Milli Egitim Müdürlügü Brifing Salonu’nda Il Milli Egitim Müdürü Dr. Muammer Yildiz ve Istanbul Ecza Koop Yönetim Kurulu Baskani Eczaci Sait Yücel’in katilimlariyla gerçeklestirildi.

Proje kapsaminda Istanbul ilindeki bir okula 9 bilgisayar, yazici ve projeksiyon cihazindan olusan bir bilgisayar sinifi, 106 okula ise ilkyardim malzemeli ecza dolabi ve her bir okula 100’er adet olmak üzere toplam 10.500 kitap ve 1.065 ögrenciye bir defaya mahsus olmak 200 TL’lik üzere egitim yardimi verilecek. Bu yardimlar 28 Nisan günü Besiktas Akatlar Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenecek bir törenle okullara ulastirilacak.

Istanbul Ecza Koop Yönetim Kurulu Baskani Eczaci M. Sait Yücel, konuyla ilgili sunlari söyledi: “Istanbul Ecza Koop olarak, ilaç temininin yanisira eczacilarin verecegi danismanlik hizmetleri içinde de egitim seminerleri düzenliyoruz. Proje kapsami disinda da kooperatifimizin çesitli faaliyetleri bulunuyor. Örnegin bu dogrultuda eczacilik fakülteleri ögrencilerine burs veriyor, kres ve okul yapimlarina destek oluyoruz. Söz konusu projemiz ise Istanbul Ecza Koop’un 20. yil kurulus yildönümü nedeniyle düzenlendi. Istanbul ili ise aslinda projemizin son ayagini olusturuyor. Projemiz kapsaminda bugüne dek Ankara, Diyarbakir, Kastamonu, Tekirdag, Zonguldak, Malatya, Edirne, Amasya, Elazig, Karabük, Kirklareli, Çankiri, Bartin, Sinop, Kocaeli-Gebze ve Mardin olmak üzere 17 ildeki okullara ve ögrencilere ulastik. Her ilin milli egitim müdürlükleriyle imzaladigimiz protokoller geregi de ilde bulunan eczaci sayimiz kadar ögrenciye burs ve o sayinin katlarina kadar da ilkyardim malzemeli ecza dolabi ve kitap yardimi yaptik. Toplam bir sayi vermek gerekirse 17 ildeki 200 okula, 14 adet projeksiyon ve 14 adet bilgisayar, 200 adet ilkyardim malzemeli ecza dolabi ve 20.000 kitap hediye ederek 2.000 ögrenciye de maddi egitim yardiminda bulunduk. Istanbul’da çok sayida üye eczacimiz bulundugundan ve çalismalarimiz da üye eczacilarin sayisi ile orantili oldugundan, projenin büyük bir kismi Istanbul’da gerçeklesiyor. Istanbul Il Milli Egitim Müdürlügümüze de bu anlamli projemizde bize gösterdigi destek için tesekkür ederiz.”

Istanbul Il Milli Egitim Müdürü Dr. Muammer Yildiz, proje hakkindaki görüslerini söyle dile getirdi: “Türkiye genelinde 17 il kapsaminda yürütülen bu projenin Istanbul ayagina katkida bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sosyal sorumluk projesi olarak bize sunulan tüm tekliflere prensipte açigiz. Istanbul’umuzun özellikle dezavantajli bölgelerindeki okullarimiza yönelik yapilacak her türlü yardim, faaliyet ve katki bizim için çok önemli. Istanbul Ecza Koop’un yürüttügü bu projenin de tam ihtiyaca yönelik oldugunu düsünüyoruz. Bu nedenle hem Sayin Baskani hem de Yönetim Kurulu’nu bu isabetli kararlarindan dolayi kutluyoruz. Bu niyet ve amaçla, toplumdan kazandiklarini toplumla paylasmak bilinci ve farkindaligiyla, Kooperatif’in 20. yilini kutlariz.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası