Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DEKOLTENIZ YASINIZI ELE VERMESIN…

Söz konusu yüzümüz oldugunda yaslanma izlerini yok etmek için tüm operasyonlara ‘evet’ deriz. Fakat boyun ve dekolte bölgemiz için kadinlar ayni fikirde degil oysa vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi, zamanla günes isinlarina ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kirisarak yasimizi hemen ele verebiliyor…

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, günümüzde estetik cerrahinin sundugu imkânlarla bir insani adeta bastan asagi yenilemenin mümkün oldugunu söyleyerek, günümüzde kadin ve ya erkeklerin; güzel, genç ve dikkat çekici görünmek için estetigin tüm imkânlarindan yararlandigini ifade etti. TÜBITAK ödüllü Prof. Dr. Erol Kislaoglu, kadinlarin artik yüz estetiginin yani sira, yasi ortaya çikaran boyun, dekolte, el ve bacaklara yapilan estetik islemlere de ilgi gösterdiklerini belirtti.

Kislaoglu; zamanla sikiligini kaybeden cilt zararli günes isinlari ve yanlis kullanilan kozmetik ürünleri ile sarkmis, çizgi çizgi olmus ve lekelenmis bir görüntüye bürünür. Bayanlarda boyun estetigi ne kadar önemli ise, dekoltenin de güzelligi ve estetik durusu da ayni sekilde önemlidir. Yasi kaç olursa olsun kadinlar genis dekolteler giymeye bayilir. Belli bir yastan sonra bacaklarini, kollarini begenmeyip saklasalar bile, dekolteden hoslanmaya devam ederler dedi.

Dekolte estetigi kimlere ve nasil yapiliyor?

Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmelerin bayanlar için gerçekten rahatsiz edici bir görüntü yarattigini belirten Kislaoglu, yüze yapilan estetikle simanin gençlestigini fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kirisiklarin yasi ortaya çikardigini ifade etti. Ayrica dekolte bölgesinde olusan yag birikmesi ile bu bölgeler de meydana gelen elastikiyet kaybi sebebiyle, derinin zamanla asagi dogru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü olusturdugunu açikladi. Dekolte estetigi uygulamasini asama asama anlatan Kislaoglu, bu uygulamanin orta yas ve üzeri kisiler de uygulanmasi gerektigini söyleyerek ayrica dis etkenlerden dolayi yara ve ya yanik izi kalmis kisilerde de basarili sonuçlar alindigini kaydetti.

Dekolte estetigi uygulamasi…

Dekolte estetigi 4 basamakta tamamlanir.

Kirisikliklara dolgu: Dekolte estetigini daha çok orta yas grubu tercih ettigini belirten Kislaoglu. Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasiyla olusan sarkma ve ince kirisikliklari özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde ettiklerini belirtti.

Peeling ile canlandirma: Küçük peeling ajanlari ile derinin canlanmasini saglayarak, elastikiyetini artiracak islemler uygulaniyor. Ileri derecede artmis çizgilenme varsa yag enjeksiyonlari yapiliyor.

Meme estetigi: Dekolte problemleri meme kaynakliysa, her iki meme birbirine çok bitisikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklastirici ameliyatlar yapilarak, dekoltenin güzel olmasina yardimci olunuyor.

Botoks ve yag enjeksiyonu: Bu bölgeye botoks ve yag enjeksiyonu da uygulaniyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sagliyor, yag enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.

Operasyon sonrasi agri ve iz oluyor mu ?

Bu bölgeye uygulanan islemler sirasinda çok fazla agri olmuyor ve iz de kalmiyor. Fakat bu konuda islemi yapacak olan kisinin estetik müdahalelerde ki uzmanliginin önemini vurgulayan Kislaoglu hekiminizin bu konuda ki deneyimlerinin çok önemli oldugunu belirtiyor.

Dekoltedeki günes lekelerinin yok edilmesi…

Dekoltede kadinlarin en çok sikayet ettigi konulardan biri de günes lekeleri. Bilinçsiz güneslenme ve kullanilan kozmetik ürünlerinin etkileriyle gitgide büyüyen lekeler için dekolteye deriyi soyucu islemler yapiliyor. Küçük peelingler yapilmasiyla lekeler giderilerek daha düzgün bir yüzey elde edilmesi mümkün oluyor. Ileri derecede olan lekeler tiraslama yöntemiyle gideriliyor. Ayrica özel lazer uygulamalari ile de bu sorun ortadan kaldiriliyor.

Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası