Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DEKOLTENIZ YASINIZI ELE VERMESIN…

Söz konusu yüzümüz oldugunda yaslanma izlerini yok etmek için tüm operasyonlara ‘evet’ deriz. Fakat boyun ve dekolte bölgemiz için kadinlar ayni fikirde degil oysa vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi, zamanla günes isinlarina ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kirisarak yasimizi hemen ele verebiliyor…

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, günümüzde estetik cerrahinin sundugu imkânlarla bir insani adeta bastan asagi yenilemenin mümkün oldugunu söyleyerek, günümüzde kadin ve ya erkeklerin; güzel, genç ve dikkat çekici görünmek için estetigin tüm imkânlarindan yararlandigini ifade etti. TÜBITAK ödüllü Prof. Dr. Erol Kislaoglu, kadinlarin artik yüz estetiginin yani sira, yasi ortaya çikaran boyun, dekolte, el ve bacaklara yapilan estetik islemlere de ilgi gösterdiklerini belirtti.

Kislaoglu; zamanla sikiligini kaybeden cilt zararli günes isinlari ve yanlis kullanilan kozmetik ürünleri ile sarkmis, çizgi çizgi olmus ve lekelenmis bir görüntüye bürünür. Bayanlarda boyun estetigi ne kadar önemli ise, dekoltenin de güzelligi ve estetik durusu da ayni sekilde önemlidir. Yasi kaç olursa olsun kadinlar genis dekolteler giymeye bayilir. Belli bir yastan sonra bacaklarini, kollarini begenmeyip saklasalar bile, dekolteden hoslanmaya devam ederler dedi.

Dekolte estetigi kimlere ve nasil yapiliyor?

Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmelerin bayanlar için gerçekten rahatsiz edici bir görüntü yarattigini belirten Kislaoglu, yüze yapilan estetikle simanin gençlestigini fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kirisiklarin yasi ortaya çikardigini ifade etti. Ayrica dekolte bölgesinde olusan yag birikmesi ile bu bölgeler de meydana gelen elastikiyet kaybi sebebiyle, derinin zamanla asagi dogru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü olusturdugunu açikladi. Dekolte estetigi uygulamasini asama asama anlatan Kislaoglu, bu uygulamanin orta yas ve üzeri kisiler de uygulanmasi gerektigini söyleyerek ayrica dis etkenlerden dolayi yara ve ya yanik izi kalmis kisilerde de basarili sonuçlar alindigini kaydetti.

Dekolte estetigi uygulamasi…

Dekolte estetigi 4 basamakta tamamlanir.

Kirisikliklara dolgu: Dekolte estetigini daha çok orta yas grubu tercih ettigini belirten Kislaoglu. Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasiyla olusan sarkma ve ince kirisikliklari özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde ettiklerini belirtti.

Peeling ile canlandirma: Küçük peeling ajanlari ile derinin canlanmasini saglayarak, elastikiyetini artiracak islemler uygulaniyor. Ileri derecede artmis çizgilenme varsa yag enjeksiyonlari yapiliyor.

Meme estetigi: Dekolte problemleri meme kaynakliysa, her iki meme birbirine çok bitisikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklastirici ameliyatlar yapilarak, dekoltenin güzel olmasina yardimci olunuyor.

Botoks ve yag enjeksiyonu: Bu bölgeye botoks ve yag enjeksiyonu da uygulaniyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sagliyor, yag enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor.

Operasyon sonrasi agri ve iz oluyor mu ?

Bu bölgeye uygulanan islemler sirasinda çok fazla agri olmuyor ve iz de kalmiyor. Fakat bu konuda islemi yapacak olan kisinin estetik müdahalelerde ki uzmanliginin önemini vurgulayan Kislaoglu hekiminizin bu konuda ki deneyimlerinin çok önemli oldugunu belirtiyor.

Dekoltedeki günes lekelerinin yok edilmesi…

Dekoltede kadinlarin en çok sikayet ettigi konulardan biri de günes lekeleri. Bilinçsiz güneslenme ve kullanilan kozmetik ürünlerinin etkileriyle gitgide büyüyen lekeler için dekolteye deriyi soyucu islemler yapiliyor. Küçük peelingler yapilmasiyla lekeler giderilerek daha düzgün bir yüzey elde edilmesi mümkün oluyor. Ileri derecede olan lekeler tiraslama yöntemiyle gideriliyor. Ayrica özel lazer uygulamalari ile de bu sorun ortadan kaldiriliyor.

Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası