Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dr. Öz Show’da Panik Atak hastaligi tüm detaylari ile incelendi!!!

Amerika’da son 7 yilda yeni baslayan programlar arasinda en yüksek reytingi alan program olan Dr. Öz Show, Türkiye’de gösterime basladigi günden bu yana izlenme oraninda % 25 artis gösterdi. Herkesin ilgiyle izledigi Dr. Öz Show’da ‘’Panik Atak’’ hastaligi tüm detaylari ile incelendi.

Birden terlemeye basliyorsaniz, kalbiniz hizla atiyorsa, titriyorsaniz, mideniz bulaniyor ve basiniz dönüyor ise endiseye kapilmaniza gerek yok. Bu hislerin hepsi vücudunuzun korkuya karsi verdigi dogal tepkinin bir parçasi olabilir. Ancak bazilari için, ani bir korku nöbeti çok daha ciddiye dönüsebilir yani Panik Ataga. Panik Atak size kontrolünüzü kaybediyormus hatta ölüyormussunuz gibi hissettirebilir. Insanlarin hayatta bir veya ikiden fazla ciddi bir panik atak vakasi yasamayacaklarini açiklayan Dr.Öz ‘’Sikça panik atak yasiyorsaniz bu durum kaygi bozuklugunuz özellikle de panik bozuklugunuz var anlamina gelebilir’’ dedi.

Panik Atak bozuklugu olan insanlar, yasadiklari durumu;aniden gelen ve muhtemelen belli bir nedeni olmadan, zaman zaman tekrarlayan, yogun sikinti ve korku nöbetleri olarak tarif ediyorlar. Bu tipteki panik ataklar artik yalnizca stres olarak degil, gündelik yasami aksatan tibbi bir durum olarak kabul edilmektedir.

Panik Atagin belirtileri bir uyari olmaksizin aniden baslar ve 10 dakika içerisinde zirveye çikar. Yarim saat veya daha fazla bir süre içinde çarpinti, nefes darligi, terleme, sersemlik, yutma zorlugu, ölmek üzere oldugunuz hissedebilir veya vücudunuz zarar görüyor hissine kapilabilirsiniz. Bu ataklar beklenmedik bir anda geldigi için hastalari en çok etkileyen durum yasayacaklari bir baska ani atak korkusudur. Bu durum panik atak bozuklulugunun neden kisir döngüye tirmanis yaptigini açiklamaktadir. Ciddi vakalarda, panik atak hastalari evlerinden çikamaz veya toplum alanlarina giremez hale gelebilir. Bu tür durumlarda hiçbir mekan hastaya güvenli gelmez. Bu korku agorafobi olarak bilinir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası