Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Incelmenin Sirlari

Uzmanlar, saglikli zayiflamak ve ideal kiloyu korumak için aç kalmanin gerekli olmadigini ifade ederek, 'Irade ve ölçülü beslenme, zayiflamaya giden yolda atilmis önemli bir adimdir' dediler.

Günde en az 3 litre su için

Yavas yiyin, iyi çigneyin... Masaya yemegi küçük tabakta getirin... Alisverise karniniz tokken çikin... 'Yemeklerden önce iki, yemekten sonra da bir su bardagi su için' ... Peki baska?

tavsiyesinde bulunan uzmanlar, günde en az 3 litre su tüketiminin gerekli oldugunu kaydettiler. Besinleri agir agir çigneyerek yemenin önemine deginen uzmanlar, 'Yavas yiyin, iyi çigneyin, ögünleri atlatmayin ve birlestirmeyin. Masaya yemegi küçük bir tabakta getirin, yemegin yagli kismini tabakta birakin. Yemege birkaç dakika ara vererek yaninizdakilerle konusun' dediler.

Tatlilari sofranizdan uzak tutun

Yemek sirasinda kitap okumak ve televizyon izlemekten özellikle kaçinilmasi gerektigine dikkat çeken uzmanlar, 'Tatlilarin enerji yogunlugu yüksek oldugu için özellikle sofranizda sik sik bulundurmayin. Yiyecekleri göremeyeceginiz sekilde dolapta tutun. Çevrenizi, yememeniz gereken yiyecekleri ikram etmemeleri için uyarin. Caninizin sikildiginda bir seylerle ugrasin' seklinde konustular. Uzmanlar saglikli zayiflamanin diger kurallarini söyle siraladilar:

Istiyorsaniz yiyin

'Yememeniz gereken herhangi bir yiyecegi çok istiyorsaniz yiyin, fakat o yiyeceklerle aldiginiz kaloriyi yürüme veya baska bir aktivite ile harcayin. Özel bir olay nedeni ile (davet gibi) diyet disindaki yiyeceklerden yiyin,fakat onu izleyen ögünü sadece sebze salatasi ile geçistirin. ögün aralarinda yeme istegi duydugunuzda su için ve bir süre bekleyin, açlik duygunuz geçmiyorsa sebze, küçük meyve, salatalik, havuç, marul yiyin. Yiyecek alisverisine tok karnina çikin, satin aldiklarinizi kendiniz tasiyin. Satin alirken meyvelerin küçügünü seçin, yediginizi bir adetle sinirlayin. üç kilometreden daha kisa mesafeler için tasita binmeyin yürüyün. çanta ve benzeri esyalarinizi kendiniz tasiyin. Günde 1 saat yürüyün.'

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası