Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


‘’KIS YORGUNLUGUNDAN CILT GENÇLESTIRME ILE KURTULUN‘’

Kis mevsiminin kuruttugu ve nemsiz biraktigi cildimiz, baharin ilk aylari ile beraber kendini yenilememiz için bize isaretler veriyor. Bu isaretler mi ne? Soluk bir beniz, gözaltlari mor ve sagliksiz bir yüz. Ten renginin soluk sari görünmesi… Bu durum birçok kiside görsel oldugu kadar psikolojik olarak da sorunlara yol açabiliyor kisi kendini bakimsiz, sagliksiz ve kötü hissedebiliyor.

Bunun yaninda yazin kapimiza gelmesiyle baslayan davetler, dügünler ve arkadas toplantilari. Tabii bu toplantilar için de iyi görünmek kaçinilmaz. Peki bu günler için kendinizde küçük bir mucize yaratmaya ne dersiniz?

HAY SAGLIK MERKEZI ekibinden DR.ALP MAMAK ameliyatsiz yüz gençlestirme olarak da bilinen Mezolifting hakkinda bilgi vererek konu hakkinda su açiklamalarda bulundu:

“Dogal olan yaslanma süreci yasam boyunca devam eder. Cildinizin görünümü yasinizi degerlendirmede temel bir göstergedir. Kimi insanin kirk yasindayken yüzü kirisiklik içinde, lekeli ve mattir; kimi altmis yasindaki insanin yüzü ise hala gergin ve piril pirildir. Saglikli yasam biçimi, kozmetik ürünler ve uygulamalar ile insanin yasini anlamak mümkün olmayabilir. Mezolifting ile cildi güçlendirmek, cilde saglikli, genç, canli bir görünüm kazandirmak için yapilan bir uygulamadir.”

Mezoliftingin amaci nedir?

“Amaci cildin kaybettigi gerginlik ve canliligin geri kazandirilmasi LIFTING ETKISI yaratilmasidir. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin saglanmasi için oldukça uzun süre uygulanmalari gerekmektedir. Ayrica cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulasmak genelde mümkün olamamaktadir. Mezolift de ise cildin ihtiyaci olan gerekli takviyeler dogrudan istenilen bölgeye ve derinlige, gerektigi miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaslanmasinin ilk belirtileri ince çizgi ve kirisikliklarin belirmesi ve derideki elastikiyet kaybidir. Zamanla kirisikliklar derinlesir ve cilt sarkar. Mezoliftingin amaci bu kurulugu ortadan kaldirarak elastikiyeti yüksek ve görünümü canli bir cilt meydana gelmesini saglamaktir”

Mezoliftingin uygulama süreci

“Yüz Gençlestirme olarak da bilinen Mezolifting özellikle 6 ay süren yüz germe etkisi ve bir seansta uygulanma özelligi ile diger bir çok yöntemden daha kisa ve güzel sonuç aliniyor. Baska uygulama seansina ihtiyaç duymadan 6 ay süren bir sonuçla Mezolifting zamana önem veren herkesin ilk tercihi oluyor. Klasik mezoterapi gibi haftada bir uygulanmasi gerekmiyor ve etkisi daha uzun sürüyor. En bakimsiz ve kurumus ciltlerde bile en az 4 ay süren bir etki birakiyor. Özellikle cerrahi ile kiyaslandiginda anestezi, dinleme süresi gibi birçok yan etkiden bagimsiz olarak 1 saatte sonuç alinabilen basit bir uygulama. Içeriginde cildin ihtiyaci olan vitamin, mineral, antioxidan komplexlerinden tutun ciltte yas geçtikçe azalan kollajen yapisini yerine koyarak, kötü hava kosullarinin neden oldugu mat cilt yapisini tamamaen ortadan kaldiriyor. Bu yöntem sadece birkaç seansta sizi en az 5 yas gençlestirip, diger uygulamalarda oldugu gibi sizi baska birine dönüstürmek yerine sizin gençliginizi geri getiriyor.”

Mezolifting hangi bölgelere uygulanir?

”Yüz mezoterapisi yanaklar, alin, göz kenarlari, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine oldugu gibi el sirtina da uygulanabilir.”

Mucizeyi kendiniz yaratin…

“Antioksidan maddeler ve vitaminler cildi günesin, sigaranin ve diger çevresel etkenlerin neden oldugu erken yaslanma belirtilerinden korur; olusan yaslanma belirtilerini onarirlar. Özellikle günesin zararli etkilerinden korunmak için, bahar ve yaz aylarinda; sigara içimi, kapali mekanlarda yasam ve hava kirliliginin cilt üzerindeki zararli etkilerinden korunmak ve erken yaslanma belirtilerini önlemek için de bahar aylarinda yapilmasi en uygun olan yöntemdir.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası