Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Uzman hekimler tarafindan yapilmayan Lazer Epilasyon kalici hasarlara neden olabilir!

Istenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem bulunuyor. Ancak hiç biri lazer epilasyon gibi kalici bir etkiye sahip degil. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanin en dogru zamanin kis mevsimi oldugunu belirten Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi uzmanlarindan Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, en hizli ve en etkili yöntem olan lazer epilasyon en önemli sorulari yanitladi.

Uzman hekimleri ile hizmet veren Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi, vücut yüzeyindeki gelisiminde genetik, hormonal ve ilaç kullanimi gibi faktörlerin sorumlu oldugu tüylerden yüzde 100 hijyenik bir ortamda ömür boyu kurtulmaniza yardimci oluyor.

Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, lazer epilasyon yaptirildigi zaman vücudun ve yüzün günes görmemesi gerektigini bu nedenle uygulama için sonbahar- kis mevsiminin tercih edilmesi gerektigini belirtiyor.

Dünyada yaklasik 20 yildir uygulanan lazer epilasyonun güvenli ve etkili olmasi için cilt rengi, kil rengi, kalinligi ve yogunlugu dikkate alinarak cilde gönderilecek enerji degerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem tasiyor.

Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, çevredeki dokuya zarar vermeden melanin tasiyan kili yok edecek ölçüde lazer isini gönderilmesi gerektiginin ve bu nedenle hekimler tarafindan yapilmasi gerektiginin altini çiziyor.

Kadinda ve erkekte rahatlikla uygulanan lazer epilasyonun basari orani ten ve renk yapisina göre, yüzde 90 olarak kaydediliyor.

Lazer epilasyon güvenli bir yöntem midir?

Lazer Epilasyon tüm dünyada kullanilan son derece güvenli bir yöntemdir. Lazer epilasyon doktor tarafindan ve güvenilir, kontrolleri düzenli yapilan cihazlar tarafindan yapildigi sürece kesinlikle güvenli ve saglikli bir yöntemdir. Ancak maalesef son günlerde lazer teknolojisi disinda teknolojiler de lazer epilasyon uygulamasi diye söylendigi için ve doktor hatta saglikçi olmayan kisiler lazer uzmaniyim diyerek uygulama yaptiklari düsünülürse endiselenmemek mümkün degil. Klinigimizde Amerika’ da estetik sektöründe en iyilerinin seçildigi Estetik Trend Dergisi’nde üst üste iki yil en iyi lazer epilasyon cihazi ödülünü alan Apogee serisi lazerleri kullaniyoruz. Lazer epilasyon tedavilerimiz doktor kontrolünde degil yasal ve saglikli bir tedavi için olmasi gerektigi gibi doktor tarafindan yapilmaktadir.

Lazer epilasyonda aci hissedilir mi?

Kullanmakta oldugumuz lazer sisteminde (Cynosure Apogee 5500) özel sogutma sistemleri mevcuttur. Sogutma isleminin uygulanmasindaki amaç; hem aci hissini azaltmak hem de riskleri minimuma indirmektir. Isin verildiginde bazi hastalar, hafif bir batma ya da yanma hissi duyduklarini söylerler. Lokal anesteziye ihtiyaç yoktur.

Lazer epilasyon seanslarinin süresi nedir?

Lazerle tedavi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Seans süresi uygulanan bölgeye göre degismekle birlikte bes dakika ile 1,5 saat arasindadir. Örnegin gögüs uçlari, dudak üstü 5-10 dakika, bikini 15-20 dakika, tüm bacak ise yaklasik 1,5 saattir.

Lazer epilasyon kaç seans gerektirir?

Lazerle epilasyonda vücut için 4–6 seans yüz bölgesi için ise 5–8 seanstan sonra genellikle kil miktarinda yüzde 70–90 oraninda kalici azalma görülür. Seans araliklari yüz bölgesi için 4, vücut içinse 6 – 8 haftadir. Lazer epilasyonda tedaviye yanit; kisinin kil rengi, genetik yapisi, hormonal durumu, önceden uygulanmis tedavilere göre degisir. Seanslara zamaninda gelmek tedavide etkinligi artirmaktadir.

Lazer epilasyonun yan etkisi var midir?

Lazer epilasyonun cilde bir zarari yoktur. Cilt kanseri yapmaz ve iç organlara zarar vermez. Ancak yetkin olmayan kisiler ve uygun olmayan cihazlarla uygulama yapilirsa, ciltte kabuklanma, büller, hipo / hiperigmentasyon ve scar olusumu gelisebilir. Poliklinigimizde uygulamanin hekimler tarafindan yapilmasi ve ayni anda uygulanabilen hava sogutma sistemine sahip lazer cihazinin kullanilmasi sayesinde cilt korunur ve aci hissi en az düzeye indirilir.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Göz çevresi ve mukozalar disindaki her bölgeye lazer uygulanabilir.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanmaz?

Lazer epilasyon çok koyu cilt alanlari, fotosensitiv alanlar, ciltte inflamatuar hastalik alanlari, süpheli pigmente alanlar ile uçuk veya açik yara bulunan alanlara uygulanmaz. Tetrasiklin, Retinoid, Roaccutane gibi ilaçlarin kullanimlarindan belli bir süre sonra yapilmalidir. Ayrica gebelikte uygulanmasi koruyucu hekimlik açisindan uygun degildir. Bu özelliklere sahip olmayan ve ergenlik çagina ulasmis kadin – erkek herkese uygulanabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası