Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KIRISIKLIKLARA KARSI ÖNLEMINIZI YASLANMADAN ALIN

Yaslanmaya karsi koruyucu estetik…

Birçok insan yüzündeki yaslanma belirtilerini gördügü zaman estetige yöneliyor. Fakat bilinen o ki insanoglu için yaslanmak engellenemez bir gerçek ve geçen her an biraz daha o gerçege dogru sürükleniyoruz. Belki geçen zamani basa alma imkanimiz yok ama zamana yenik düsen cildimizi genç tutmak bizim elimizde…

Estetik ve Cerrahi uzmani Prof.Dr. Erol Kislaoglu, 30 yasindan sonra yapilacak bazi estetik islemlerin yaslanmayi büyük ölçüde geciktirecegini belirtti.

Prof.Dr. Erol Kislaoglu, yaptigi açiklamada, yaslanmayi geciktiren koruyucu estetik uygulamalarin deformasyon olustuktan sonra yapilan müdahalelere göre çok daha avantajli oldugunu kaydetti. Deformasyon olusmadan önce alinan önlemlerin, deformasyondan sonra estetik yaptirma anlayisindan daha dogru oldugunu belirten Kislaoglu, kirisiklik ve sarkma olusmadan önlem alindiginda yaslanmaya karsi yürütülen sürecin daha basarili olacagini ifade etti.

Botoks mimikleri terbiye eder…

Bir koruyucu hekimlik hizmeti olan asinin estetik cerrahide de benzerleri oldugunu vurgulayan Kislaoglu; “Bunlardan biri botokstur. Özellikle kötü kullanilan mimikler deformasyon nedenlerinden biridir. Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin olusumunu engeller. Çok mimik kullanan kisiler koruyucu estetik önlemi olarak botoks yaptirilabilir.

30 yasindan sonra hücreler arasinda bulunan jel azalmaya baslar…

Bir baska koruyucu estetik yöntemi dolgudur. 30 yasindan sonra hücreler arasinda bulunan jel azalmaya baslar. 40`li yaslarda ise iyice etkisini kaybeder. Yüzümüzün yaslanmasinin nedenlerinden bir tanesi hücreler arasi maddenin ve yag dokusunun erimesi ve yer degistirmesidir. Bu nedenle 30 yasindan sonra jelin azaldigi yerlere dolgu takviyesi yapilirsa bu çökme büyük ölçüde engellenir” diye açikladi.

Ciltte olusan lekelere erken müdahale…

Kislaoglu, 30 yasindan sonra ciltte damarlanma ve lekeler olustuguna, bu lekelerin zaman içerisinde koyulastigina dikkat çekerek, lazer ile cilt gençlestirme uygulamasinin yaptirilmasinin yararli olacagini belirtti. Agrisiz, cilt de tahris ve kizariklik birakmayan, tedavi sonrasi toparlama süresi gerektirmeyen ve ögle tatilinizde bile yaptirabileceginiz bir yöntem olan lazer ile yenilenen ciltteki hücreler daha düzgün, daha siki ve genç görünen bir yüzey olusturur. Göz kenarindaki kaz ayaklari, alindaki çizgiler, yüzdeki kirisikliklar ve hafif sarkmalar Nd - Yag lazer ile çok iyi bir sekilde tedavi edilirken cildin yapisina ve kirisikliklarin derinligine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapilmalidir.

Yanaklari unutmayin…

Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan askilar da özellikle yanagi agir, sarkmaya meyilli olan kisilerde destek amaçli koruyucu estetik tedavisi olarak uygulanmaktadir. Prof.Dr. Erol Kislaoglu, bu yöntemi kisaca söyle anlatti:

“Endoskobik orta yüz tedavisinde ince kanüllerle saçli deriden kisa kesiler girilip alin kaslar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestlestirilerek uygulama sonunda dokular istenilen pozisyona alinir. Bu yöntemin en büyük avantaji asagiya dogru olan yaslanma sürecinde yüzün yukariya asilarak kesin çözüme yaklasilmasidir.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası