Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SAGLIKLI SAÇLAR IÇIN öNEMLI iPUÇLARI

Güzel bir portrenin en önemli ögelerinden biri olan saçlar, ayni zamanda kis aylarinda soguk hava, yagmur ve kar gibi dis etkenlerden de çok çabuk etkilenmektedir.

Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Tugba Türe, “Saç sagliginin korunmasi için yapilmasi gerekenler” hakkinda bilgi verdi.

Saglikli saçlar kadin erkek herkes için çok önemlidir. Saçtaki kirilmalar, matlasma ve pullanmalar, çevresel faktörlere, beslenme aliskanliklarina ve yanlis uygulamalara bagli olarak gelisebilir. Saçlara gerekli özen gösterildiginde saglikli saçlara kavusmak mümkündür.

SAGLIKLI BESLENME SAGLIKLI SAÇLARIN ALTIN KURALIDIR

Öncelikle saçlarin kökünden beslendigi unutulmamalidir. Disaridan uygulanan ürünler saçlara saglik getirmez. Saçlar için gerekli olan vitamin ve mineraller ancak kan yolu ile saç köklerini besleyebilir. Demir, çinko, vitamin B12, folik asit ve biotinden zengin beslenmek saç sagligi için gereklidir. (Kirmizi et, yumurta beyazi, kurubaklagiller…)

Dengeli ve düzenli beslenmek, antioksidan yiyecekleri( sebze, meyve vb..) gerektigi kadar tüketmek, düzenli uyku ve stresten uzak durmak saç sagligi için önemlidir. Dermatoloji uzmanina danismadan saç sagligi için önerilen ilaçlarin kullanilmasi dogru degildir.

SAÇ BOYASI VE JÖLE SAÇLARIN ZAYIFLAMASINA, KIRILMASINA VE MATLASMASINA NEDEN OLABILIR

Saç boyasi, renk açicilar, jöle, köpük, sprey gibi kozmetik ürünlerin bilinçsiz kullanimi saçlara zarar verebilir. Saç sekillendirici ürünler sik kullanimda ve saçtan temizlenmediginde saçta kalinti olusturarak saç tellerinde zayiflama ve kirilmalara neden olabilirler.

HER GÜN YIKAMAK SAÇA ZARAR VERIR

Saçlar gün asiri ve ilik su ile yikanmalidir. Ayrica ikisi bir arada ürünler yerine sampuan ve saç kreminin ayri ayri uygulanmasi daha dogru olacaktir. Saç kreminin saç uçlarina sürülmesi yeterlidir.

SICAK FÖN KULLANMAYIN

Saçlarin kaba ve sert bir biçimde taranmasi saçlari yipratabilir. Eger kuru ve zor taranan saçlara sahipseniz durulanmayan bakim ürünlerini kullanarak saçlarinizi koruyabilirsiniz. Ayrica saçlar kurutulurken ve sekillendirirken çok sicak uygulamalardan kaçinilmalidir.

SAÇINIZI SIKI TOPLAMAYIN

Özellikle alin bölgesinde bant seklinde görülen saç dökülmelerinin en sik sebebi siki toplanmis saçlardir. Bu tarz uygulamalar, zaman içerisinde kil köklerinin zarar görmesine ve saç kayiplarina neden olabilir
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası