Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sagliksiz Dislerinizin Sebebi Çocukluk Hatalariniz Degil

Dislerinizdeki çürüklerin sebebi olarak çocukken tükettiginiz sekerli gidalari görmekten vazgeçin. Yapilan son arastirmaya göre kisilerin sagliksiz dislere sahip olmalarinin onlarin çocukluk dönemlerindeki aliskanliklariyla bir ilgisi yok.

Dislerinin sagliksiz olmasindan sikayet eden, sürekli dis agrisi çeken kisiler genellikle çocukken dislerine iyi bakmadiklari için sikinti çektiklerine inanirlar. Oysa yapilan son arastirma yetiskin yaslardaki hayat standartlarinin dislerin saglikli ya da sagliksiz olmasini etkiledigini göstermektedir. Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi son yillarda yapilan arastirmaya göre kisilerin yaslarinin ilerledikçe kalitimsal özelliklerinin ve küçükken yapilan hatalarinin kaybolacagini, bu durumda saglikli dislere sahip olmak için su an dislerinize verdiginiz önemin asil oldugunun altini çiziyor.

Kötü Aliskanliklar;

Agiz ve dis sagligimizi kötü yönde etkileyen aliskanliklarin basinda hiç süphe yok ki sigara gelmektedir. Kisi ne kadar çok sigara içiyorsa, dis kaybetme olasiligi da o kadar yüksektir. Bunun için dis hekimlerinin dislerinizi korumaniz için verecegi en önemli tavsiye sigarayi birakmaniz olacaktir. Sigara disinda tükettiginiz sekerli yiyecekler, asitli içecekler ya da çay kahve gibi dislerde lekelenmelere neden olan yiyecekleri tüketme sikliginiz da agiz ve dis sagliginizi etkileyen faktörler arasindadir.

Kisilerin çocukken yaptigi aliskanliklarinin agiz sagligina olan etkisi kazanacaklari olumlu aliskanlik olacaktir. Kisi eger çocukken dis firçalama aliskanligini edinirse bunu ilerleyen yaslarinda da devam ettirir ve böylece saglikli agiz ve disler için ilk adimi atmis olur.

Bütün bunlarin disinda günde iki defa dislerini firçalamanin, dis ipi kullanmamin ve düzenli olarak dis hekiminiz ziyaret etmenin de oldukça önemli oldugunu belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi dis ve dis etlerinde olusan sorunlarin henüz basindayken müdahale edilmesi sonucunda kolay bir sekilde tedavi edilebildiginin de altini çiziyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası