Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YENI YILA DAHA GENÇ GIRMEK ISTER MISINIZ?

Yeni yila nasil girerseniz tüm yil öyle geçer derler, bu nedenle yeni yila daha genç bir yüz ifadesi ve daha biçimli bir vücut ile girmek isteyen bay ve bayanlar solugu estetik ve plastik cerrahi merkezlerinde aliyor...Peki yilbasi estetigi için kadinlar ve erkekler en çok hangi uygulamalari yaptirmayi

tercih ediyor?

Konu hakkinda bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Prof. Dr. Erol Kislaoglu; kadinlarin daha çok burun ameliyati, liposuction, gögüs büyütme, botoks ve dudak dolgunlastirma istediklerini, erkeklerin ise göz çevresi estetigi ile kirisikliklarini yok ettirmek ve yüz liftingi talep ettiklerini siraladi.

Estetik ve Plastik Cerrahi Prof. Dr. Erol Kislaoglu bu uygulamalari kisaca söyle anlatti:

Estetik burun ameliyatlari;

“Estetik burun operasyonlarini en çok burnun boyutlarini küçültmek, büyültmek ucunu yeniden sekillendirmek, burnun tümsekligini azaltmak, üst dudak ile burun arasindaki kötü açiyi düzeltmek, genis burun kanatlarinin daraltilmasi, burun deliklerinin küçültülmesi ve burun yayginliginin giderilmesi amaciyla uyguluyoruz. Operasyon yapilacak islemin niteligine göre 30 dakika-1 saat arasinda sürüyor. Hasta yaklasik 4,5 saat sonra ayaga kaldirilir. 5-6 saatte de taburcu edilerek evine yollanir.”

Liposuction;

“Kisaca yag emme girisimi olarak adlandirabilecegimiz Liposuction ise yine çok talep edilen uygulamalar arasinda. Bu cerrahi çözümde orantisiz ve göze hos görünmeyen bir vücut sekline neden olan yag birikimleri azaltilarak, sorunlu bölgeye sekil verilmektedir. Liposuction karin, bel, kalça, bacaklar gibi bölgelere kolaylikla uygulanmakta ve iyilesme, normal günlük aktiviteye dönüs sasirtici derecede çabuk olmaktadir. Hastalar genellikle ayni gün veya ertesi gün normal yasamlarina dönerler.”

Gögüs Büyütme;

“Gögüs büyütme ameliyatlarinda Gögsün altindan 3 veya 4 cm’lik küçük bir kesi yaparak meme dokusunun arkasina ameliyat öncesi belirlenen implanti yerlestiriyoruz. Eger meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanir. Genellikle talep, gögüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çikarilmasi yönündedir. 1-2 saatte gerçeklestirilen islem sonrasinda hasta ayni gün taburcu edilir. Ancak 2-3 gün dinlenme ile günlük yasantisina devam etmesi önerilir.”

Dudak Dolgunlastirma;

“Dudak dolgunlastirmada en etkili sonuç lipofiilling ile elde edilir. Kisiden alinacak deri ve yag dokulari çok ince parçalara bölünür. Hazirlanan dokuyla dudak 1-2 dakika içinde dolgunlastirilir. Hafif bir uyusma hali yasandigindan islem sonrasi birkaç saat bir sey yenmemesi önerilir. Islemin etkinligi 6 ay sürer.”

Botoks;

“Botoksu genellikle göz çevresi ve dudak üzerindeki kirisikliklarin giderilmesinde uyguluyoruz. Zamanla yüzde olusan derin ya da yeni baslamis mimik kirisikliklarinda oldukça iyi sonuçlar aliyoruz. Botoksu uygulayacagimiz noktaya injeksiyon seklinde veriyoruz. Agrili bir islem degil fakat injeksiyon aninda hafif bir agri hissedilebilir. Etki süresi ortalama 6 ay sürüyor.”

Göz Çevresi Ameliyati;

“Gözler yasi en fazla belli eden bölgelerin basinda geliyor. Bu nedenle göz çevresi gençlestirme ameliyatlarini çok uyguluyoruz. Operasyon sirasinda üst göz kapagindaki dogal deri kivrimindan girilir ve fazla deri miktari alinir. Gözü çevreleyen kasin bir kismi da ince bir serit halinde çikarilir ve yagin gerektigi kadari alinir. Alt göz kapaginda ise kirpiklerin 1 mm. kadar altindan yapilan kesi ile girilir ve yine yag miktari sekillendirilir. Bu operasyon, gözlerde 7-8 yas gençlesme saglar. Bir hafta sonra dikisler alinir, ödemler azalir ve 10 gün içerisinde hasta günlük yasantisina döner.”

Yüz Liftingi (Ameliyatsiz Yüz Germe);

“Yaslanma, sik sik kilo alip verme, asiri mimik hareketleri, UV isinlarina asiri maruz kalma gibi nedenlerden dolayi yüzde olusan sarkma, gevseme ve kirisikliklar ile mevcut deformasyonlari önleyen bir yöntemdir. Yüz liftingi lazer ile cildin gençlestirilmesini saglar. Agrisiz, ciltte tahris ve kizariklik birakmayan, tedavi sonrasi toparlama süresi gerektirmeyen, ögle tatilinde bile yaptirabilecek bir yöntemdir. Yenilenen ciltteki hücreler daha düzgün, daha siki ve genç görünen bir yüzey olusturur. Cildin yapisina ve kirisikliklarin derinligine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapilmasi önerilir.”

Yeni yil öncesi çok tercih edilen uygulamalari anlatan Prof. Erol Kislaoglu, ihtiyaca göre bu operasyonlarin birkaçinin ayni anda kombine sekilde gerçeklestirilebildigini ve çok iyi sonuçlar alndigini ifade etti.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol KISLAOGLU
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası