Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ELLERINIZ YASINIZI ELE VERIYOR…

Yasi ele veren ellere estetik talebi son yillarda artis gösterdi

Ellerimiz, yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan organlarimizdir. Ellerimizin, yasin gizlenemedigi organlarimiz oldugunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, bu nedenle el estetiginin son dönemde önem kazandigini söyledi. Prof. Kislaoglu; ellerimizin genç, saglikli ve güzel görünmesini saglamanin, birkaç basit islemle mümkün oldugunu belirtti.

Estetik cerrahi’nin sundugu imkânlarla günümüzde artik bir insani âdeta bastan asagi yenilemek mümkün. Kadinlar da erkekler de, güzel ve genç görünmek için estetigin bütün imkânlarindan yararlaniyor. Ancak en çok kullandigimiz, dolayisiyla en kötü sartlara maruz kalan ellerimizin cilt güzelligi, çogu zaman görmezden gelinir. Ellerimizin cildi, en çok bakimi hak eden organimiz olmasina ragmen hep ihmal edilir.

Ellerimiz, yüzümüzle birlikte en çok göz önünde olan bölgelerimizdir. Yaslanma belirtileri ilk olarak yüzde göze çarpmakla beraber, yüze yapilan gençlestirme uygulamalarinin ardindan genç ve saglikli yüz görüntüsü elde edilse de, kisinin elleri yasini gösterir.

Önceleri, güzel ve genç bir görünüm için tüm vücuda pek çok uygulama yapilir ancak eller hep estetik girisimlerin disinda kalirdi. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, artik son yillarda ellerimizin genç, saglikli ve güzel görünmesini saglamanin birkaç basit islemle mümkün olabildigini belirtti. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, ellere uygulanabilen estetik uygulamalarla ilgili su bilgileri verdi:

Lazerli cilt gençlestirme

“Non invazif lazer” ile cilt gençlestirme: Agrisiz, ciltte tahris ve kizariklik birakmayan, tedavi sonrasi toparlama süresi gerektirmeyen bir yöntemdir. Yenilenen ciltteki hücreler daha düzgün, daha siki ve genç görünen bir yüzey olusturur. Tüm yüz ve el cildi üzerinde görülen yaslilik belirtileri ve hafif sarkmalar Nd: Yag lazer ile çok iyi bir sekilde tedavi edilirler cildin yapisina ve kirisikliklarin derinligine göre seans süresi belirlenir. Üçüncü seanstan sonra etkisi gözle görülebilir.

Ellere de peeling

Yüze uygulanan peeling, eller için de son derece basarili bir yöntemdir. Peeling üst derinin soyulmasi ile derinin yenilenmesi ve gençlestirilmesidir. Peeling islemi ile kirisikliklar, yorgun cilt, günes hasarli cilt, cilt lekeleri gibi pek çok sorun giderilir ve uygulanan bölgedeki cilt daha genç daha parlak ve daha elastik bir hale gelir. Peeling uygulama maddelerinin içerisinde tercih edilen ‘gren peel’dir. Tamamen bitkisel olmasi kimyasallardan ve sentetik maddelerden arinmis oldugu için cilde zarar vermiyor. Bazi peeling türlerinde meydana gelen pigmentasyonlar bu peeling de hemen hemen hiç olmuyor. Orta derinlikte bir soyma yapan bu peeling, diger orta peeling türlerine nazaran daha çabuk iyileserek, uygulama yapilan kisilerin is ve zaman kaybina neden olmuyor. 5 gün tamamlandiginda cilt, belirgin derecede daha genç ve parlak görünüyor.

Ögle tatilinde 5 dk.’da lipofilling

El yüzeyinde yasliliga bagli doku kaybinda ise hazir dolgu maddesi uygulamasi ya da lipofilling yapilarak cilt alti dolgun ve saglikli bir hale getirilir. Hazir dolgu maddeleri uygulamasi son derece basittir. Cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra bes dakika içinde ince bir igne sayesinde uygulama gerçeklestirilir. Ve çalisan kisiler bunlari ögle tatilinde dahi yaptirabilirler. Kisinin özellikle karin bölgesinden alinan yag dokusunun istenilen bölgeye enjeksiyonu olan lipofilling’lerde 3-4 ay sonra sadece yagin enjeksiyonuna bagli dolgunlugun yani sira ciltte gençlesme de görülmüstür.

Bu gözlemler yag hücrelerinin içinde bulunan kök hücrelerinin cilt hücresine dönüserek o bölgedeki cildi gençlestirdigi mikroskobik çalismalarla saptanmistir.

Simdiye kadar kök hücrelerin yalnizca yeni dogan göbek kordonunda oldugu biliniyordu Oysaki yetiskinlerin yag hücrelerinde bol miktarda kök hücre var son zamanlarda yapilan arastirmalar göstermistir ki; sadece kök hücre nakline nazaran, kök hücre açisindan zengin yag uygulamasi çok daha basarilidir.

kislaoglu@gmail.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası