Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÜREME SAGLIGINA ULUSLARARASI YAKLASIM

Türkiye’de ilk kez yardimci üreme(tüp bebek vb) uygulamalari, kadin hastaliklari, dogum, kisirlik tani ve tedavisi uluslararasi düzeye tasiniyor. Alman Hastanesi ve Universal Saglik Grubu’nun yeni sistemiyle hastalar dünya çapinda bir kaliteyle hizmet alacaklar.

Universal Hospitals Group Yönetim Kurulu Baskani Azmi Ofluoglu ilk kez gerçeklestirilecek olan sistemi, basin mensuplari ile paylasti. Basin toplantisinda Hacettepe Üniversitesi Kadin Hastaliklari ve Dogum Anabilim Dali’ndan Prof. Dr. Timur Gürgan, Prof. Dr. Moncef Benkhalifa ve Prof. Dr. Safaa Al-Hasani de yer aldi.

Ofluoglu’nun tanittigi ve Türkiye’de ilk kez gerçeklestirilecek olan sistem ile tüp bebek uygulamalari, kadin hastaliklari, dogum, kisirlik tani ve tedavisinde uluslararasi düzeyde bir yaklasim ile takip edilecekler. Yeni sistem ile dünya ile ayni anda konu ile ilgili son gelismelere Türkiye’de ulasilabilecek.

Ofluoglu, çagdas toplumun gerekliliklerinden birinin de kadin sagliginin korunmasi ve bu alanda çagdas tedavi olanaklarinin saglanmasi olduguna degindi: “Çagdas toplumun her alanda kendini hissettirdigi bu dönemde kadin sagliginin korunmasi ve kadinlarin çagdas, kaliteli, kolay uygulanabilir, ekonomik tani ve tedavi olanaklarindan faydalanmasinin gerekliligi ortaya çikmistir. Bu ülkemizde önemli bir saglik yapilanma sorunu olarak kendisini belli etmektedir.”

Yeni sistem ile ilgili bilgi veren Ofluoglu sunlari söyledi: “Alman Hastanesi ve Universal Saglik Grubu; Kadin Hastaliklari, Dogum, Kisirlik tani ve tedavisi ile özellikle Tüp Bebek uygulamalarinda uluslararasi düzeyde hizmet saglayacak yeni yapilanmaya gidiyor. Kadin hastaliklari dogum, kisirlik ve tüp bebek tedavilerinde güncel, etkin, kolay, basariyi düsürmeksizin en ekonomik sekilde yüksek tedavi sansini verecek metodlari, ulusal ve uluslararasi tecrübeli, egitimli ve konusunda söz sahibi ekipler tarafindan ülke çapinda ayni kalite ve etkinlikte uygulanmasini saglayacak bir sistemin gerekliligini görmüs olup, bu hizmeti olusturmak için çalismalarina baslamistir. 1.Ocak.2010 tarihinden itibaren bu sistem uygulamaya sokulacaktir.”

Ofluoglu, sistemin getireceklerini ise söyle siraladi: “Uluslararasi lider kisilerden ve ekiplerden bilgi ve teknoloji destegi saglanacaktir. Uygulamalar ileri teknoloji gerekli durumlarda, ekonomik olarak hizmete sunabilecek laboratuvar hizmetleriyle desteklenecektir. Ülke çapinda çagdas, koordineli, kaliteli, merkezden desteklenen saglik hizmeti verilecektir. Konularinda isim sahibi kadin dogum hekimlerinin sistem içinde hizmete katkida bulunmasini saglayacak bir hizmet agi olusturulacaktir. Sistem ayni bilgi ve alt yapiyi uygulamayi isteyen meslektaslarimizla bilgi, birikim ve alt yapisini paylasacaktir. Sistem uluslararasi platformda da hizmet verecektir (Arnavutluk, Rusya, Irak, Sudan hastanelerimizde ve anlasma yapacagimiz diger Avrupa Saglik Kuruluslarinin isbirligi ile).”

Prof. Dr. Timur Gürgan sistemin ülkemiz için çok önemli oldugunu belirtti. Gürgan, bu sistemin özellikle tüp bebek uygulamalari basta olmak üzere kadin sagligi konusunda çok önemli bir gelisme oldugunu söyledi. Prof. Dr. Moncef Benkhalifa ve Prof Dr. Safaa Al-Hasani ise erkek infertilitesi ve embriyo-yumurta dondurma tekniklerinde son gelismeler ile ilgili bilgi verirken bu yeni sistemin içinde yer almaktan dolayi mutlu olduklarini ve bunun sadece Türkiye için degil tüm dünya için önemli bir gelisme oldugunu söylediler.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası