Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


GÖGÜS, KALP VE DAMAR CERRAHISINDE AVRUPA YAKASININ ILK HASTANESI KÜÇÜKÇEKMECE’DE AÇILDI

Istanbul Mehmet Akif Ersoy Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi Egitim ve Arastirma Hastanesi’nin açilisi; Basbakan, Vali, Il Saglik Müdürü, Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani, çok sayida seçkin konuk ve Küçükçekmecelilerin katilimiyla gerçeklesti.

Basbakan Recep Tayyip Erdogan, Istanbul Mehmet Akif Ersoy Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi Egitim ve Arastirma Hastanesinin açilis törenindeki yaptigi konusmada, göreve geldiklerinde Türkiye’yi dört temel tas üzerinde büyüteceklerini söylediklerini ve bunlarin egitim, saglik, adalet ve emniyet oldugunu belirterek, 7 yilda bu dört alanda Türkiye’ye çok büyük hizmetler, çok büyük eserler kazandirdiklarini anlatti.

Bugün ayni degisim programini uygulamak isteyen birçok ülkeye Türkiye’nin model alinmasi gerektigini söyledigini ifade eden Erdogan, konusmasini söyle sürdürdü:

“Artik hastanelerde rehin alinan hasta haberi okumuyoruz. Artik SSK’li, BAG-KUR’lu vatandaslarimiz ayri bir ülkenin vatandasiymis gibi muamele görmüyor. Haksiz rekabete maruz kalan, esit saglik hizmetlerinden kaliteli, yaygin saglik hizmetlerinden mahrum kalan vatandaslarimizi bu mahrumiyetten hamdolsun bizler kurtardik. Her kenti hastanelerle donattik ve donatmaya devam ediyoruz. Hastanelerdeki hizmetin kalitesini kademe kademe artirdik. Tek eksigimiz doktor, burada eksigimiz var, Onun için de rektörlerimizden istiyoruz; doktor yetistirin, bol doktorumuz olsun. Bu konuda sagolsun YÖK ile de görüsüyoruz, anlastik; artik ülkemizde bir profesöre 3,5 ögrenci düsmesin. Almanya’da 23-24-25 tane düsüyor da, benim ülkemde 3,5 düsüyorsa burada bir sikinti var demektir. Bunu asmamiz lazim. Türkiye bunu basardigi andan itibaren biz de bu sikintilari asariz.”

Saglik Bakani Prof. Recep Akdag yaptigi konusmada: “Açilisini yaptigimiz Avrupa yakasinin ilk hastanesi sadece Küçükçekmece’ye degil civar ilçelere de hizmet verecek. Kalp sagligimiz için, yasam biçimimizi degistirip daha saglikli beslenmeli ve sigara içmemeliyiz“ dedi. Akdag, konusmasinin sonunda hastane yapimindaki desteklerinden dolayi Küçükçekmece Belediye Baskanin Aziz Yeniay’a tesekkür etti.

Açilis sonunda Basbakan, hastaneyi gezerek incelemelerde bulundu ve hastalari ziyaret etti, ardindan kokteyle geçildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası