Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Meme kanserinde erken tani yasam kurtarir...” söylesileri Türkiye genelinde 23 ilimizin tren istasyonlarinda gerçeklestirildi.

2006 yilinda meme kanseri nedeniyle hayatini kaybeden Türk Tabipleri Birligi Baskani Dr. Füsun Sayek’i anmak amaciyla Iskenderun’un Arsuz yöresinde 2007 yilinda ilki düzenlenen Füsun Sayek Saglik ve Kültür Etkinlikleri her yil geliserek ülke geneline yayiliyor.

Etkinlikler kapsaminda bu sene Türkiye’nin farkli sehirlerindeki 4 tip fakültesinden 4 tip ögrencisi Hazar Cirik (IÜTF), Tahir Yildiz (Uludag ÜTF), Ozan Emre Torun (Selçuk ÜMTF) ve Onur Çeçen (HÜTF) Türkiye’nin 23 ilini ziyaret ederek meme kanseri konusunda tren garlarinda bilinçlendirme söylesileri gerçeklestirdiler

Ankara Tren Gari'nda 25 Temmuz günü baslayan 'Meme Kanserinde Erken Tani Yasam Kurtarir' Söylesileri, Sivas, Elazig, Malatya, Diyarbakir, Kayseri, Erzurum, Kars, Erzincan, Nigde, Iskenderun, Arsuz, Adana, Karaman, Konya, Afyon, Denizli, Urla, Izmir, Manisa, Salihli, Balikesir, Kütahya, Eskisehir, Izmit ve Bilecik tren garlarindan sonra 26 Agustos Çarsamba günü Istanbul Haydarpasa Tren Gari'nda son buldu.

TCDD, TCDD Personeli Danisma ve Yardimlasma Vakfi, Ankara Demir Spor, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dali ve Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Dernegi'nin destekleriyle ve Prof. Dr. Iskender Sayek danismanliginda yürütülen söylesiler kapsaminda 4 tip ögrencisi Modern Folk Üçlüsü'nün 1979 yilinda çikarmis oldugu 'Çocuklarimiz Için' albümündeki Gezsen Anadolu'yu parçasiyla ülkemizin 24 sehrini 6118 km tren yolculuguyla dolasarak 'Meme Kanserinde Erken Tani Yasam Kurtarir' Söylesilerini gerçeklestirdi.

Dr.Füsun Sayek’in esi Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Iskender Sayek’in öncülügünde her sene Agustos ayinda ülkemizde kültür mozaigini koruyan ve yasatan ender yerlesim merkezlerinden Arsuz'da düzenlenen Füsun Sayek Saglik ve Kültür Etkinlikleri kapsaminda bugüne kadar Hatay yöresinde, 1300 kadina ücretsiz meme kanseri taramasi, 500 kisiye ücretsiz tiroid taramasi, ve bu sene 270 kadina rahim agzi kanseri taramasi için ücretsiz smear testi yapildi. Ücretsiz saglik taramalari ile birlikte, 'Meme Kanseri Bilinçlendirme Söylesileri', 'Kadin Sagligi ve Kadina yönelik Siddet' ve 'Çocuk Istismari ve Ihmali' Söylesileri gerçeklesti ve T.C. Saglik Bakanligi Dr. Füsun Sayek 3 Nolu Acil Saglik Hizmetleri Istasyonu yöre halkinin destegiyle yeniden insa edildi.

Füsun Sayek Saglik ve Kültür Etkinlikleri kapsaminda saglik etkinliklerinin yani sira yöre halki ve çocuklari için pek çok kültürel aktivite de düzenleniyor. Bu sene

Jehan Barbur'un konseri ile 9 Agustos 2009 tarihinde açilan Etkinlikte, Dünyaca ünlü gitar virtiözümüz Ahmet Kanneci'nin konseri de yer aldi. Kültür aktiviteleri yöre çocuklarinin gerçeklestirdigi çocuk korosu konseri, çocuk sanat atölyeleri, sergiler, konserler ve temali film gösterimleri ile devam etti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası