Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ucuz estetik pahali düzeltmelere neden olabilir!

Estetik girisimler günümüzde git gide daha yaygin hale geliyor. Bunun en önemli nedenlerinin basinda estetik girisimlerin artik daha zahmetsiz ve hasta için daha konforlu sartlar altinda yapilabiliyor olmasi geliyor. Girisimlerin artik daha az maliyetle gerçeklestirilmesi de estetik ameliyatlarin yayginlasmasinda önemli rol oynuyor. Ancak hastalarin ucuz estetik girisimleri konusunda dikkatli olmasi gerekiyor. I-PEG (Istanbul Plastik ve Estetik Cerrahi Grubu) Plastik ve Estetik Cerrahi uzmani Op. Dr. Çagri Sade ucuz ameliyatlarin neden pahali düzeltmelere neden olabilecegini anlatiyor.

Uzmanlar tarafindan ve uygun kosullar altinda yapilmayan estetik ameliyatlar sadece pahali düzeltmelere degil bazen ölümcül sonuçlara da yol açabilir. Özellikle son yillarda bademcik aldirmak kadar kolay hale gelen, bazi zamanlarda gerekli egitimi almamis kisilerce gerçeklestirilen estetik girisimleri, yara ve yanik izi birakma ve hatta ölümle sonuçlanma riski tasiyor. I-PEG (Istanbul Plastik ve Estetik Cerrahi Grubu) Plastik ve Estetik Cerrahi uzmani Op. Dr. Çagri Sade Botoks uygulamasi, lazerle tüy aldirma gibi basit operasyonlarin dahi mutlaka uzman kisiler tarafindan yapilmasi gerektiginin altini çiziyor.

Plastik ve Estetik Cerrahi uzmani Op. Dr. Çagri Sade: “Hastalar sikça çok düsük ücretler karsiliginda estetik ameliyatlar sunan kurumlar ve kisilerin cazibesine kapiliyor. Ancak bu kurumlarda girisimler çogu zaman gerekli egitimi olmayan kisiler tarafindan gerçeklestiriliyor. Uzman bilgisi gerektiren cihazlar ehli olmayan kisiler tarafindan kullaniliyor. Oysa lazer uygulamasi gibi hastaya basit ve zararsiz gibi görünen girisimler dahi dogru yapilmadigi takdirde hücrelerde tibbi problemlere yol açabilir.”

Plastik ve Estetik Cerrahi uzmani Op. Dr. Çagri Sade uyariyor: “Estetik girisimlerin bilindik ücretlerden çok daha ucuza yapildigi kurumlarda herhangi bir islem veya ameliyat yaptirmadan önce, mutlaka operasyonu gerçeklestirecek olan kisinin gerekli tibbi donanima sahip oldugundan emin olun. Kafaniza takilan tüm sorulari sorun. Ayrica ameliyat olacaginiz uzmandan daha önce yaptigi girisimlerden önce ve sonra çekilmis örnekler göstermesini isteyebilirsiniz. Güven duymadiginiz veya emin olmadiginiz durumlarda ameliyat olmaktan kaçinin. Hatali bir girisim sonucunda yaptirmak zorunda kalacaginiz düzeltmelerin hem manevi, hem de maddi olarak size daha pahaliya mal olacagini unutmayin.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası