Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Issizlik Terapisi

General Electric, Unilever, JP Morgan Chase Bank, Gillette ve Nestle'nin de aralarinda bulundugu çogunlugu yabanci olan bazi kuruluslar, isten çikarmak zorunda kaldigi üst düzey yönetici ve isçilerine yeni bir is bulmalarinda yardimci olmak üzere ücretini tamamen kendisi karsilayarak, ''issizlik terapisi'' hizmeti sagliyorlar.

Dünyanin en büyük danismanlik sirketlerinden Amerikali Drake Beam Morin'in (DBM) Türkiye temsilciligini yapan E&E Group'un Genel Müdürü Kivanç Ersöz, ürkiye'de issiz kalanlarin bir sorununun is arama yöntemlerini bilememeleri oldugunu söyledi.

Is bulma ve is kurma danismanligi (Outplacement) adli teknigi 6 yildir Türkiye'de uyguladiklarini belirten Ersöz, Outplacement'in is gücünün azaltilmasi, performans, fabrika kapanisi, yeniden yapilanma gibi degisik nedenlerle islerinden ayrilmak zorunda kalan kisilere verilen bir hizmet oldugunu anlatti.

Ersöz, 37'si yabanci olmak üzere 40 sirketten ayrilan yaklasik 2 bin kisiye danismanlik hizmeti sunduklarini belirterek, ''Bu kisilerin bir sonraki kariyer noktalarina ulasmalarina destek oluyoruz. Bu uygulama, isten çikarilan elemanin psikolojik ve sosyolojik yapisina olumlu katkilari yaninda firma imaji açisindan oldukça verimli sonuçlar doguran bir uygulama'' dedi.

''VERIMLILIK ARTIYOR''

Sirketlerin, isten çikardigi elemanlarinin bu hizmetten yararlanmasi için basvuruda bulundugunu ifade eden Ersöz, söyle konustu:

''Bu sosyal bir görev. Sirket, isten çikardigi elemanlarina tam destek verdigi için, kalan çalisanlarin da sirketle ilgili görüsleri çok olumluya çevriliyor. Sirketi daha çok sevip, sahipleniyorlar ve dolayisiyla verimlilik artiyor.'' Isten çikarilan yöneticilere, 1 aydan baslayarak ise girene kadar geçen sürede, isçi ve beyaz yakalilara da 2 ile 5 gün arasinda egitim programlari uyguladiklarini anlatan Ersöz, bunun karsiliginda sirketlerden, yöneticilerin yillik brüt gelirinin yüzde 10'u ile 17'si arasinda, isçi ve beyaz yakalilardan ortalama 250-500 dolar arasinda ücret aldiklarini bildirdi.

Bu programdan yararlananlarin rahatlikla is bulabildiklerini kaydeden Ersöz, söyle konustu:

''Bu programa giren yöneticilerin yüzde 80'i, krize ragmen 2.5 ay gibi kisa bir sürede arzu ettikleri gibi bir is buldular. Isten çikanlara moral veriyoruz. Insanlar bilinçli olarak is aradiklari zaman isi bulacaklarina da garanti gözüyle bakiyorlar. Diger issiz insanlar evde otururken, is bulma tekniklerini ögrenenler daha avantajli konuma geliyor.'' Is bulma ve is kurma danismanligi hizmetinin son yillarda en çok otomotiv, bankacilik, içecek, dayanikli tüketim mallari, yiyecek, sigorta, bilisim teknolojileri, telekomünikasyon, ilaç sektörleri tarafindan kullanildigini belirten Ersöz, bu hizmetin daha da yayginlasmasi gerektigini kaydetti.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası