Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Düzgün Durus Için Pratik Egzersizler

1. Ayakta yapilacak egzersizler

Çeneniz geride, basiniz dik, kollariniz gövdeye yakin, karin düz olacak sekilde yürümeye çalisiniz. Kauçuk tabanli, kaymayan ayakkabilari tercih ediniz. Yürürken ayaklariniz disa dogru degil öne dogru baksin.

Bir duvara karsi durup kollarinizi kaldirabildiginiz kadar yukari kaldirin. Bu esnada karninizi içeri çekerek belinizi düzlestirmeye çalisin. Bu egzersizi yaparken bir kolunuzu kaldirabildiginiz kadar yukari kaldirirken, diger kolunuzu indirebildiginiz kadar asagiyi dogru uzatin. Daha sonra kollarinizi degistirin.

Ellerinizi arkadan bel ortasina getirin. Egilebildiginiz kadar arkaya egilmeye çalisin. Bu esnada karin kaslarinizin kasildigini hissedin.

Sirtinizi bir duvara yaslayiniz, ayaklarinizi 25 cm kadar duvardan uzaga koyunuz. Dizleriniz hafif bükülü durumda iken bas, omuz ve sirtinizi duvarla temas halinde tutunuz. Bu pozisyonda, duvarla temas halinde iken asagi-yukari kayin. Sirt bölgenize plastik bir top koyarak bu egzersizi daha etkili hale getirebilirsiniz.

2. Oturarak yapilacak egzersizler

Otururken omuzlarinizi kaldirabildiginiz kadar kaldirin. Sonra omuzlarinizi öne, asagiya ve arkaya hareket ettirerek daireler çizin. Bu hareketi ayakta da yapabilirsiniz.

Arkalikli bir sandalyede ya da taburede oturun. Kürek kemiklerinizi orta hatta dogru yaklastirabildiginiz kadar yaklastirin.

Arkalikli bir sandalyeye oturun. Sandalyenin kollarindan tutarak sirt bölgenizi sandalyenin üst destek noktasina getirerek geriye dogru geriniz.

3. Yatarak yapilacak egzersizler

Dizleriniz bükülüyken sirt üstü uzanin. Basiniz ve omuzlarinizi yere koyun. Bu esnada kalça, uyluk ve gövdenizi kaldirarak köprü kurun. Bu egzersizi daha sonra sag ve sol bacaginizdan ayri ayri destek alarak tekrarlayin.

Dizleriniz bükülü iken sirt üstü yatin. Kalçaniz çok hafif kalkarken, karninizi içe çekin ve bel çukurlugunu yere bastirmaya çalisin.

Sirt üstü dizleriniz bükülü iken yatin, kürek kemiklerinizin arasina rulo haline getirilmis büyükçe bir havlu koyun. Omuzlarinizi ayni anda yere dogru yaklastirmaya çalisin.

Yüzüstü uzanin önce sag sonra sol kolunuzu havaya kaldirmaya çalisin. Ayni hareketi karninizin altina bir yastik koyarak kollariniz yanda iken tekrar ediniz. Bu hareketi yaparken sag ve sola dogru gövdenizi esnetin.

Kaynak: www.florence.com.tr
Group Florence Nightingale
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası