Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bu da estetigin haritasi…

Türk irkini karismis bir irk olarak gören Prof. Kislaoglu, “Anadolu halki saf bir irk olarak kabul edilemez. Ama yine de siniflandirmak gerekirse Akdeniz insanina yakin bir irktir.” diyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Erol Kislaoglu, bir estetik cerrahi profesörü olarak orantilar bakimindan en estetik, en güzel irkin Slav irki oldugunu belirtiyor. Vücut ve yüz güzelliginin yasanilan cografya ile çok yakindan alâkali oldugunu söyleyen Erol Kislaoglu, irklar bir yana, ayni ülkede yasayan insanlarin bile bölgeden bölgeye fiziksel farkliliklar gösterdigini de söylüyor. Prof. Kislaoglu’na göre, yüz ve vücut estetigi açisindan su anda dünyada ilk sirada Angelina Jolie var.

Dillere destan Slav güzelliginden, irklara göre güzellik siralamasina, Türkiye’de estetik operasyon yaptirmada hangi bölgenin basi çektiginden, en çok hangi operasyonlara basvurulduguna kadar estetikle ilgili bilgiler veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Erol Kislaoglu, estetigin haritasini bakin nasil çiziyor…

Vücut ve yüz güzelliginin yasanilan cografya ile çok yakindan alâkali oldugunu söyleyen Prof. Dr. Erol Kislaoglu, irklar bir yana, ayni ülkede yasayan insanlarin bile bölgeden bölgeye fiziksel farkliliklar gösterdigine dikkat çekiyor.

ANADOLU HALKI IÇIN SAF IRK DENILEMEZ

Orantilar göz önünde bulunduruldugunda en güzel irkin Slav irki oldugunu belirten Prof. Kislaoglu; bunu sirasiyla Nordikler, Cermenler, Anglo Saksonlar, Akdeniz ülkeleri, sari irk ve siyah irkin takip ettigini söylüyor. “Ancak dünyada irklari bu kadar net görmek her zaman mümkün degildir. Çünkü irklar melezlesmis, bu melezlikten de daha güzel örnekler meydana çikmistir. Ama bu melez sinifini ayri bir irk sekilde tarif etmek dogru olmaz” diyen Prof. Kislaoglu, Türk irkini karismis bir irk olarak görüyor ve ekliyor: “Anadolu binlerce yildir birçok kavmin gelip geçtigi köprü gibidir. Bu nedenle Anadolu halki saf bir irk olarak kabul edilemez. Ama yine de siniflandirmak gerekirse Akdeniz insanina yakin bir irktir.”

Türk irkinin estetik bakimindan Beyazrusya, Isveç, Norveç ve Kuzey Avrupa ülkelerinden sonra geldigini ifade eden Prof. Erol Kislaoglu, Türkler’in ayrica bölgelere göre oldukça büyük fiziksel farkliliklar gösterdigini yineleyerek, “Insanlarin vücut yapilarinda, yasadiklari iklimlerin de çok etkisi oluyor. Bir Karadenizli daha uzun ve beyaz, Orta Anadolu’daki bir Türk, kisa, daha tiknaz ve daha esmer olabiliyor. Akdeniz sahiline baktigimiz zaman tüm Akdeniz’de görülen tip tamamen ayni. Ege ve Trakya’da ise özellikle göçmen olan bölgelerde açik ten rengi, renkli göz ve daha uzun boy dikkat çekiyor.”

BESLENME ALISKANLIGI ETKILI OLUYOR

Yeni jenerasyonun genellikle daha uzun boylu ve daha güzel olduguna deginen Prof. Kislaoglu, bunda beslenme aliskanliklari ve yasam kosularinin da etkili oldugunu vurguladi. Ancak yeni nesilde sismanligin daha yaygin oldugunu da söyleyen Kislaoglu, “Birinci ve Ikinci Dünya harbinde ve sonrasinda insanlarin gida bulmakta zorlandiklari, zor yasam kosullari insanlarin genellikle daha çelimsiz kalmalarina neden olmus, bu nedenle insanlar genellikle daha ince idiler. Simdi ise asiri beslenme ve fast-food, ayrica hormonlu gidalar yeni neslin daha uzun olmasini saglamakla birlikte sismanligi da yayginlastirmistir.” dedi.

ANGELINA JOLIE ILK SIRADA

Prof. Erol Kislaoglu, yüz ve vücut estetigi açisindan su anda dünyada ilk sirada gördügü isimlerin Angelina Jolie, Penelope Cruz, Marissa Miller oldugunu belirtiyor.

Türkiye’de en çok basvurulan estetik operasyonlara da deginen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Erol Kislaoglu, burun operasyonlarinin ilk sirayi aldigini ifade ediyor. Bunu sirasiyla meme operasyonu ve karin germe, kepçe kulak, yüz germe ameliyatlarinin izledigini anlatan Prof. Kislaoglu, burun operasyonlarinin ilk sirada olmasinin nedenini bakin nasil açikliyor: “Burun operasyonlarinin en çok yapilan operasyon olmasinin sebebi yüzümüzün tam ortasinda olmasi ve en ufak bir bozuklugun bile dikkati çekmesidir. Burunda yapilan düzeltme yüzün tümünü çok müspet yönde degistirir.”

KARADENIZLILER BURUN FARKIYLA 1. SIRADA

Türkiye’de burun estetigi için en çok Karadenizliler’in basvurdugunu hatirlatan Prof. Kislaoglu, “Bunun nedeni Karadenizliler’in burnunun daha kemerli olmasidir. Fakat ciltleri beyaz, burunlari nispeten ince oldugundan estetige çok güzel sonuç verirler” diyerek, cildi bozuk ve patates burun denilen sekilde burun uçlari çok genis olanlarda ise o kadar güzel sonuç alinamayabilecegini belirtiyor.

Türkler’in estetik bakimindan en çok Kuzey Avrupa irklarina benzemeye çalistiklarini ifade eden Kislaoglu, bunu “Bunun da nedeni Kuzey Avrupa irklarinin genellikle vücut ve yüz yapilarinin güzel olmasidir” diye yorumluyor.

Dünya genelinde estetik operasyonlara basvuruya iliskin de bilgi vermeden geçmeyen Prof. Dr. Erol Kislaoglu, dünyada en fazla estetik ameliyatin ABD ve Brezilya’da yapildigi söylüyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası