Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DISLERINIZI BEYAZLATMAK ISTERKEN DIS SAGLIGINIZ ILE OYNAMAYIN

Memorial Hastanesi Agiz, Dis ve Çene Hastaliklari Bölümü’nden Uz. Dr. Emek Kurtoglu Külür, “Dis beyazlatma yöntemleri” hakkinda bilgi verdi.

Dis estetiginin en önemli konularindan biri dis minesinin rengidir. Estetik olarak herkes bembeyaz dislere sahip olmak ister. Disteki renklesme sebepleri çok farklidir. Çay kahve, sigara, boyali içecekler, kola, kirmizi sarap gibi içecekler dislerin renginin koyulasmasina neden olur. Dis rengi de ten renginiz gibi kalitsaldir ve dogal olarak daha koyu olabilir. Çocuk yasta kullanilan bazi ilaçlar da dislerde koyu lekelere neden olur. Nedeni ne olursa olsun dislerin daha beyaz ve estetik olmasi mümkündür.

Dis beyazlatici dis macunlarini kullanirken dikkat edin

Dislerinde çesitli nedenlerle sararma olanlar ve sigara tiryakileri, dislerinin beyaz bir görünüme kavusmasini saglamak için beyazlatici etkili dis macunu kullandiginda, bu tip dis macunlarinin içeriginde bulunan asindirici maddeler nedeni ile dislerinde tahribata neden olur. Minelerin zarar görmesi nedeniyle, dislerinde sararma olanlarin uzun süre beyazlatici macun kullanmalari yerine normal macunlarla dönüsümlü olarak kullanmasi gerekmektedir.

Dis beyazlatici tozlarin zararli etkileri olabilir

Eczanelerde satilan beyazlatici tozlar disin üst yapisini erozif bir etki ile yok eder, ilk baslarda bir beyazlama saglar ama daha sonra çabuk bir kirlenme problemi ortaya çikarir. Bu nedenle Florlu dis bakim ürünleri kullanip pütürlü macunlardan ve dis temizleyicilerden uzak durmaya çalisilmalidir.

Bembeyaz Dislere Sahip Olmak, Kendinize Güveninizi Artirir

Beyazlatma isleminden önce, dislerinizin dishekimi tarafindan temizlenmesi gerekir. Disler üzerindeki lekelerin çikartilmasi, dis taslarinin temizlenmesi gereklidir. Problemli dis ve disetlerinin tedavisi önemlidir.

Dis beyazlatma (bleaching) karbamid peroksit ve türevleri kullanilarak yapilan bir agartma (renk açma) islemidir. Kullanilan maddeler oksijen açiga çikarir, dislerin rengi açilir. Beyazlatma islemi iki sistemle uygulanir.

Ilk seçenek dis hekiminin birebir hastaya uyguladigi islemdir. Muayenehane ortaminda dislere sürülen bir jel ile disler beyazlatilir. Islem süresi 1,5 saattir islem sonunda disler 5 ton beyazlar.

Ikincisi de hastanin kendi dislerine özel seffaf bir aparat hazirlanmasi ile gerçeklestirilir. Beyazlatma jelleri hastaya verilir,evde günde 1-2 saat aparat üzerine uygulanan jel hasta tarafindan kullanilir. 6-8 gün içerisinde disler beyazlar.

Ofis beyazlatma uygulamasindan sonra ev beyazlatma takviyesiyle kalici ve uzun süreli beyazlatma saglanir.

Beyazlatma islemi sirasinda bazen dislerde soguk sicak hassasiyeti olabilir. Bu normaldir, kalici degildir, ertesi gün tamamen geçer.

Beyazlatma isleminden sonra beyazlatici dis macunlari ile tedavi desteklenir.

Yapilan arastirmalar, beyazlatma jellerinin tamamen güvenli oldugunu kanitlamistir. Hamilelik veya engel olacak bir saglik problemi olmayan herkese uygulanabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası