Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SBS VE ÖSS'YE BU REÇETEYLE HAZIRLANIN!

Uzun bir süredir sinavlara hazirlaniyorsunuz. Bu süreçte zaman zaman çok ders çalistiniz, zaman zaman ise derslerden uzaklastiniz. Sinavlara yaklastigimiz su günlerde ise bazilarinizda ders çalisma istegi pek kalmadi. Bazilariniz ise sinavin yaklasmasiyla birlikte depara kalkma niyetinde...

Sonuçta SBS ve ÖSS için sayili günlerin kaldigi gerçegi önünüzde duruyor. Yapmaniz gerekenlerin reçetesini International Hospital'dan Psikolog Dr. Ferahim Yesilyurt hazirladi.

Kalan Süre Için Gerçekçi Bir Plan Hazirlayin

Örnegin elinizdeki tüm kaynaklari bitirmek isteyebilirsiniz. Ancak kalan zamanda tüm sorulari bitirecek vaktiniz olmayabilir. Zamaninizi eksik oldugunuz konularda sorular çözme yönünde planlayabilirsiniz. Elinizdeki çözmek istediginiz sorulari ve sinava kadar bu sorulari hangi günlerde bitireceginizi belirleyin.

Deneme Sinavlarinin Sonuçlarini Abartmayin

Bu sonuçlar sizin eksik oldugunuz konulari tespit edebilmek için yapilmaktadir. Morali bozmak ve ‘ bu gidisle bir sey yapamam ’demek yerine ‘eksik oldugum konulari tespit ediyorum’ düsüncesiyle sinav sonuçlarini degerlendirin. Konu eksiklerini belirlediginizde bunu telafi edecek zamaninizin oldugunu unutmayin. Eksiklerinizi deneme sinavlarinda fark etmek sinavda fark etmekten daha iyidir.

Okul ve Bölüm Seçiminizi Sinav Sonrasina Erteleyin

Kalan süreyi daha çok sinav öncesi yapacaklariniz için degerlendirin. Sinav sonrasinda karar vermek için yeterince zamaniniz olacak.

Deneme Sinavlarini Kaçirmayin

Bu sinavlar sadece soru çözmenize degil, sinav ortamina fizyolojik ve psikolojik olarak da hazirlanmaniza yardimci olur. Çünkü sinav aninda uzun süre tuvalete gidemeyecek, ayni sirada oturacak ve yemek yiyemeyeceksiniz. Bu aliskanliklar sinav ortaminda kazanilir.

Evde Test Çözerken Mutlaka Zaman Tutmaya Özen Gösterin

Çünkü ÖSYM tarafindan yapilan sinavlarda soruyu çözmenizden ziyade soruyu belirli bir zamanda çözmeniz önem kazanmaktadir. Evde test çözerken süre tutmaniz size bu aliskanligi kazandiracaktir.

Psikolojik Dayaniklilik Çalisin

Sinav esnasinda ögrenciler pek çok sorunla bas etmek zorunda kalirlar. Bu sorunlarla bas etmek için hazirlikli olunmalidir. Örnegin üst üste birkaç soru yapamadiginizda neler hissedersiniz? Neler düsünürsünüz? Bu durum sizi nasil etkiler ve nasil bas edersiniz? Bu durumun örneklerini girdiginiz deneme sinavlarinda bulmaya çalisin. Sinavda psikolojik dayanikliliginizi gelistirmeniz sinav performansinizi çok yakindan etkileyecektir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası