Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YAZ GELIRKEN SELÜLITLERINIZDEN OZON TEDAVISI ILE KURTULUN

Memorial Estetik Merkezi’nden Dr. Seran Göçer, “ Ozonla selülit tedavisi” hakkinda bilgi verdi.

Eskiden kadinlarin selülit sorunu yok muydu? Ya da kadinlar selülitlerinin farkinda degiller ve erkekler için güzellik anlayisi farkli miydi? Evet, her ikisi de dogru. Geçmiste selülit ve benzer dolasim sorunlari çok daha az görülmekteydi. Daha dogal besleniyorduk, daha fazla hareket ediyorduk, katki maddeleri ve fast-food tüketimi de bu derece yogun degildi. Havanin oksijen -ozon düzeyi bile farkliydi. Geçen yillar dogayi ve ekolojik dengeyi bozdu ve bize miras kalan, ilerleyen teknoloji çaginda artan stresin yarattigi pek çok problemle savasmak oldu. Neyse ki tip da o derece ilerliyor ve eksilen her seyi tamamlanmaya çalisiyor.

Kendine saygi duyan, estetik kaygi ile saglik kaygilarini beraber önemseyen modern kadin için selülit artik istenmeyen bir durum. Tedavisinde ise oldukça farkli yöntemden bahsedebiliriz ancak ozon terapinin selülit ve cilt sorunlarindaki yeri artik tartisilmaz.


Selülit nedir?

Gerçek adi ile hidrolipodistrofi (sellülit), cilt alti bag ve yag dokusundaki mikrokapiller yani çok ince damar aglarinda ortaya çikan dolasimsal bir hastaliktir. Özellikle temiz kan tasiyan damarlarda daralma ile dokunun oksijenlenmesinde azalma, yag hücre içeriklerinde artis yani bölgesel kiloya egilim ve lenf drenajinda yavaslama ortaya çikar.

Ozon nedir?
Insaoglu ozonu atmosferde yogunlugu azalmis OZON DELIGI ile tanirken onun tedavi edici muhtesem özelliginden habersiz kalmistir.
Uzaydan ve özellikle günesten gelen zararli isinlari emerek, yeryüzüne inmelerine engel olarak canlilarin yasamasi için bir semsiye görevi yapan ozon için eski tarihlerde Yunanca "Tanrinin Nefesi" ismi verilmistir.
Ayni zamanda oksijenin kimyasal bir akrabasi olan ozon (O3), atmosferde yüksek enerjiye sahip günes isinlarinin normal oksijen molekülüne (O2) çarpmasiyla ortaya çikan oksijen atomlarinin (O) diger oksijen molekülleriyle (O2) birlesmesi sonucu meydana gelir.

Medikal (Tibbi) Ozon
Medikal ozon % 5 ozon ve % 95 oksijen karisimindan olusmaktadir. Ozon çok yüksek oksidasyon (yakma) gücüne sahip oldugu için tipta "aktif oksijen veya süperoksijen" olarak tanimlanir.
Aktif oksijen molekülü olan OZON kullanilarak yapilan iyilestirici tedavilere "OZONTERAPI" denilmektedir.

“Ozon terapi” ve “Ozon sauna” Selülit Tedavisinde Nasil kullanilir?

Hastalarimizin her zaman özel bir beslenme programi ile beslenmelerini istiyoruz. Çünkü özellikle tuzlu ve sekerli beslenme selüliti artirir. Bunun yaninda bazen kombine hazirladigimiz tedavi seçenekleri sunuyoruz. Ozon sauna haftada 2 kez olmak üzere en az 8-10 seans uygulanir. Sauna seans süresi baslangiçta 10 dk olmak üzere 20 dakikaya kadar çikabilir.

Kisi, kafasi disarida kalacak sekilde bir kabin içindeki buharli saunaya giriyor. Vücut, saunada ozon gazi ile temas ediyor. Her seansta ortalama 500 gr sivi atilarak detox yapiliyor. Ayrica ozon cilt tarafindan emildiginde tüm vucutta sistemik olarak metabolizma hizinin artmasini sagliyor.

Ozon deride tüm tabakalara etki eder mi?

Uygulanan Medikal ozonun %95-97’si oksijen, %3-5’i ozondur. Ozonun yüksek emilme etkisi nedeniyle yüzeydeki sivida erir ve sebumdaki PUFA(poliansatüre yag asidi) ile reaksiyona girer ve ozon olusturdugu bazi ürünler ile dolasima katilir ve Epidermis, dermis ve kapillere(damarlara) dogru geçer, kan akimina ulasir.

Kan sirkülasyonu içinde negatif iyonlu tek Oksijen atomu vücuttaki dogal ortaminda O2 molekülüne döner. Oksijenlenmede artis olur. Buna da aktif oksijenin uzamis etkisi denir.(Bu nedenle saunadan çikan hastanin hemen dus almamasi daha uygundur. )

Ozon Sauna Sonrasi Sorun Yasanabilir mi?

Iyilesme krizi; Vücuttan toksin atilimi sirasinda ortaya çikabilen reaksiyonlarin adidir.

Toksinlerin atilimi, eski dokularin yerine yenilerinin aldigi durumda, genellikle hafif (deride kizariklik ,bas agrisi, yorgunluk, ishal vs.)olabilir. Genellikle 3 gün sürer ancak hastanin toksin yükü fazla ise 1 haftayi asabilir.

Ozon Saunanin Yararlari Nelerdir?

*Detoks etkisi yapar

Her seans sonrasi Vücut kitlesinde 200-600gr kadar azalma (400-600kalori) olur.

Tedavi aninda yogun terleme ile su kaybederiz ancak terleme ile vücuttan okside olmus toksinler atildigindan bu terleme önemlidir.

Ozon sauna, böbreklerin 24 saat boyunca çalismasini gerektiren agir metallerin bosaltim isini, terleme yoluyla 15 dakikada yerine getirir.

*Selüliti düzeltir

Özellikle bölgesel kilo sorunu olanlarda, yag zincirleri ile reaksiyona girerek(beta oksidasyon), yag asit zincirlerinin kirilmasina ve vücuttan atilmasina neden olur.

Ayrica kirmizi kan hücrelerimizin oksijen tasima kapasitesini artirarak, kilcal damarlardaki dolasimin düzelmesini saglar ve selüliti düzeltir

Yapilan çalismalarda, ozonterapinin, sellülitin geleneksel pek çok tedavisinden daha etkili oldugunu ortaya çikmistir.

Özet olarak; ozon terapi sayesinde okijensizligin zarar verdigi dokulardaki kan dolasimi düzelir, lokal cilt isisi artar ve cilt elastikiyeti artar... Daha pürüzsüz siki bir cilt olusur.

Bunun yaninda lenf drenaji hizlanir ve kilo vermek daha kolay hale gelir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası