Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Burun estetigi ne zaman yaptirilmalidir?

Op. Dr. Yakup Avsar, burun estetigi ameliyatlari ilgili bilmeniz gerekenleri ve bahar alerjisinin burun ameliyatlarini nasil etkiledigini anlatti…

Gelistirmis oldugu mikro kesme yöntemi ile burun estetigi ameliyatlari konusunda tüm dünyada otorite kabul edilen Op. Dr. Yakup Avsar, burun estetigi ameliyatlari için en uygun zamani söyle tanimliyor:

“Estetik cerrahinin yogun oldugu bazi dönemler vardir ki; bunlarin basinda ilkbahar gelir. Ilkbahar mevsim isisinin uygun olmasi, kisin rehavetinin atilmasi ve ince kiyafetlerin giyilmeye baslamasi ile kisilerde estetige ilgiyi arttiran bir mevsimdir. Her türlü estetik operasyonun rahatlikla yapilabildigi bir mevsim olan ilkbahar ne yazik ki alerjik bünyeli kisilerde özellikle burun operasyonlari için uygun olmaz. Bu yüzden burun estetigi yaptiracak olan hastalar için en ideal dönem yaz baslangicidir.

Burun ameliyatlarini izin dönemlerinde planlayan kisilerin özellikle alerjik bünyeye sahip olmalari durumunda bunu kis degil de yaz tatillerinde yaptirmalari uygun olacaktir. Burun ameliyati olmak isteyenler, tatillerinin son haftasini ameliyata ayirmalari ve sonrasinda günesten korunmalari sarti ile yaz mevsiminde rahatlikla ameliyat olabilirler.”

Çilek alerjisi olanlar dikkat

Estetik operasyonlar için en uygun mevsim sayilan ilkbahar, ne yazik ki siddetli polen ve besin alerjisi olanlar için uygun mevsim degildir. Çilek, domates, bakla gibi alerjik gidalarin çiktigi ilkbahar, polenlerin havada uçusmaya baslamasi ve sonbahar gibi iklim degisiminin yasandigi bir mevsim olmasi nedeniyle alerjik bünyeli kisilerde burun ameliyatina izin verdirmez. Özellikle de nisan ayindan baslayip, mayis ortalarina kadar burun tikanikliklari ve hapsirik krizleri, gözlerde sulanma ve kasinti sikayeti olanlarin bir çogunda kisin soguk alerjisi dedigimiz soguk havaya hassasiyet vardir. Soguk alerjisi görülenlerin bir kisminda da ev içi tozlari olarak bilinen maytlara karsi hassasiyet vardir. Bu sebeple alerjisi olan kisilerin burun estetigi operasyonlarini yaz mevsiminde yaptirmasi gerekmektedir.

Burun estetiginde ilk siradayiz

Genetik mirasimizin bize sundugu “Karadeniz tipi” burun sekli ile dünya genelinde bir prototipi yansitiyoruz. Sicak kanli bir irk oldugumuz için travmalara maruz kalma oranimiz diger irklara göre çok daha fazla. Çocukluk döneminde top çarpmalari ile baslayan, düsme ve çarpmalarla devam eden travmalar nedeniyle ilerleyen yaslarda burunda egrilik ve nefes sikintilari görülmeye baslaniyor. Bahsedilen bu özelliklerden dolayi ülkemiz, burun estetiginde ilk sirada yer aliyor.

Agrisiz tamponsuz burun ameliyati

Op. Dr. Yakup Avsar’in kendi tasarlamis oldugu tibbi aletlerle mikro motor sistemini kullanarak yaptigi burun ameliyatlari, hem hastalarin ameliyattan önce planlanmis oldugu burun sekillerine kavusmalarini, hem de burun yapisina bagli olan nefes problemlerinin düzeltilmesini sagliyor. Ameliyatin mikro kesme ve mikro törpüleme yöntemi ile yapilmasi iyilesmeyi dönemini kisaltiyor ve burun içine tampon konulmamasi hapsirik krizlerini önlüyor. Böylelikle hasta bir hafta gibi kisa bir sürede normal yasamina dönüs yapabiliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası