Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


CILT ÇATLAKLARI VE LEKELER ÇÖZÜMSÜZ DEGIL

Dogum yapan kadinlarin yasadiklari mutluluktan geriye kalan cilt çatlaklari, özellikle yüzde olustugunda hayati kabusa çeviren yara izleri ve tedavisi yok denilen birçok cilt problemi ile basa çikmak mümkün. “Fotona Fraksiyonel Lazer” tedavisi ile basta kadinlar olmak üzere pek çok kisinin hayatini kabusa çevirebilen cilt sorunlarin kisa zamanda önüne geçilebiliyor. Atasehir Memorial Tip Merkezi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Aylin Kalayciyan, “Fotona Fraksiyonel Lazer tedavisi ve uygulama alanlari” hakkinda bilgi verdi.

Cilt Sorunlarina Hizli Çözüm

Fraksiyonel lazer, ciltteki kollajeni yok etmeye yönelik gelistirilmis lazer sistemidir. Cilde mozaikleme tarzinda nüfus ederek cilt altindaki yipranmis kollajeni yok etmekte ve taze kollajeni filizlendirmektedir. Böylece üst derideki kök hücreleri aktive edilerek, yeni epitel hücrelerinin yüzeyi örtmesi saglanir.

Fotona fraksiyonel lazer tedavisi, uygulamanin genis alanlarda yapilmasina olanak verirken; olaganüstü ve hizli klinik sonuçlari ile hem hastalara hem de doktorlara büyük bir kolaylik sunmaktadir. Bu tedavide gerekli olan enerji cilde özel bir biçimde verilmektedir. Böylece çevre dokularin isinmasina sebep olmadan, sorunlu olan bölgenin tedavisi saglanmaktadir.

Ameliyatsiz, Acisiz Güzellik

Cilt yenileme tedavisi için farkli merkezlerde farkli uygulamalar yapilmaktadir. Ancak bu tip uygulamalarda iyilesme süresi kisayken elde edilen etki düsüktür. Fotona fraksiyonel lazer teknolojisi ile yapilan cilt yenileme tedavisinde ise iyilesme orani çok yüksektir. Ayrica hasta bölgenin durumuna göre degismekle birlikte, tedavi çok kisa sürede sonuç vermektedir. Uygulama sirasinda kisi herhangi bir aci hissetmemekte ve anestezi uygulanmadan pek çok cilt problemi giderilmektedir.

Fotona fraksiyonel lazer ile tedavisi mümkün görünmeyen pek çok sorun giderilebilmektedir.

Kullanim alanlari:

Damar ve varis tedavisi
Yüz gençlestirme
El gençlestirme
Lekelerin giderilmesi
Deri tümörlerinin tedavisi
Yara izi tedavisi
Cilt çatlaklari
Dogum sonrasi olusan çatlaklar
Ben tümörlerinin tedavisi
Istenmeyen tüylerin yok edilmesi
Kirisikliklarin tedavisi
Sivilce izlerinin giderilmesi
Gebelik lekelerinin tedavisi
Yüz ve vücuttaki gevseklik ve sarkmalarin toparlanmasi
Sivilce ve rozase tedavisi
Ince Kirisikliklara Son

'Smooth Mode' teknolojisi çok amaçli ve yönlü kullanilabilen bir tedavi yöntemidir. Ince kirisikliklarin giderilmesi gibi gençlestirme tedavilerinde etkin olarak kullanilmaktadir. Herhangi bir soyulma islemi gerçeklesmeden termal enerjinin deri altina iletilmesi saglanir. Çok hizli bir sekilde sonuç veren bu tedavi yöntemi sayesinde ince kirisikliklar giderilmekte ve cildin gençlesmesi saglanmaktadir.

Yüz Gençlestirme Tedavisi

Günes ve yaslanmaya bagli olarak cilt zamanla yipranir. Fraksiyonel lazer, yipranmis kollajeni ince isinlarla tahrip eder, bag doku hücrelerinin yeni kollajen üretmesini ve epitelyum hücrelerinin yenilenmesini baslatir. Üst ve altderinin yenilenmesi, cilde daha genç bir görünüm saglar. 3 seans sonunda basarili sonuçlar alinabilmektedir. Tedavi sonrasinda cilt daha parlak ve yumusak görünür. Cildin gerginligi artar, gözenekleri sikilasir. Ciltteki renk ve ton farklari azalir.

Yara Izleri 3 Seansta %50 Azaliyor

Fraksiyonel lazer tedavisi, yaralanma sonrasi olusan izlerin tedavisinde etkindir. Tedavi sonrasinda yara izi küçültülür, düzlestirilir ve çevre dokular ile uyumu artirilir. Ortalama 3 seans gibi kisa bir sürede izler %50 civarinda azalabilmektedir.

Hamilelik Çatlaklari Sorun Olmaktan Çikiyor

Gebelik sirasinda olusan çatlaklar, pek çok kadin için engellenmesi mümkün olmayan bir sorundur. Ayrica bu sorunla karsi karsiya kalan kadinlarin siklikla karsilastigi cümle ise çatlaklarin tedavisinin mümkün olmadigidir. Fraksiyonel lazer tedavisi ile çatlaklar küçültülür ve cildin görünümü büyük oranda düzeltilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası