Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kariyeriniz için estetik bir gülüs…

Ideal dis yapisi ve estetik gülüsün is hayatinda gittikçe önem kazandigi günümüzde samimi bir tebessümün basariyi olumlu yönde etkiledigi ve çevreyle olan iletisimi artirdigi arastirmalar ile de ortaya koyuluyor… Simetrik, piril piril disler ile gülümseme özellikle yeni tanisilan kisilerde oldukça pozitif bir etki birakiyor. Estetix Dis Tedavi Klinigi doktoru Dis Hekimi Özkan Çankaya, is yasaminda kilik kiyafet kadar dis yapisinin ve gülüsün de oldukça önemli oldugunu vurguluyor ve sunlari anlatiyor…

Ilk görüsmede gülüs önemli…

Toplumda çok fazla insan istedigi gibi gülümseyemiyor, tebessüm ederken çekiniyor. Dolayisiyla bu kisilerde özgüven eksikligi bulunuyor. Özellikle ilk tanismalarda, is görüsmelerinde, önemli toplantilarda kisiler arasindaki iletisimde ilk bakista gülüsler ön plana çikiyor. Dis Hekimi Çankaya’ya göre piril piril bir gülümseme pozitif bir etki birakirken çirkin bir gülüs olumsuz etki birakabiliyor. Arastirmalar ile de kanitlanan bu durum insan hayatini hiç de tahmin edilemeyecegi kadar etkiliyor.

Iyi bir gülüs özgüveni artiriyor…

Kendinden emin bir tebessüm kisinin güvenini artiriyor, davranislarina yansiyor. Ilk tanismalarda, is görüsmelerinde, oldukça önemli toplantilarda rahatça gülümseyen kisi karsi tarafta pozitif bir etki birakiyor.

Gelisen teknoloji ve estetik dis hekimligi sayesinde özellikle profesyonel yasamda basariyi hedefleyen kisiler dis yapisindan kaynaklanan rahatsizliklari rahatça hekim ile paylasip estetik tedavilerden faydalanabiliyor.

Özgüven ve dis yapisi arasindaki iliskinin gün geçtikçe insanlar tarafindan bilincine varildigini vurgulayan Dr. Çankaya, özellikle meslek sahibi kisilerin bu yöntemleri daha çok tercih ettigini sözlerine ekliyor.

Dis dizisi kütüphanesi…

Yurtdisinda özel kliniklerde oldukça popüler olan, Türkiye’de de Estetix Dis tedavi Klinigi’nde uygulanan “dis dizisi kütüphanesi” uygulamasi dis hekimliginde kullanilan birçok foto edit programindan oldukça farkli. Kisiye en uygun dis dizisinin tespit edildigi programda uygulama sonrasi gülüsün nasil olacagini görmek bile mümkün.

Bleaching ile bembeyaz disler…

Ikili iliskilerde oldugu kadar profesyonel yasamda da en fazla kaygi yaratan unsurlardan biri olan dis rengi; Bleaching adi verilen son derece etkili ve pratik bir yöntem ile yaklasik 6 – 8 ton açilabiliyor.

‘Laminate Veneer’ ile dogal disler

Isigin geçmesine imkân taniyarak, uygulandigi dislerin tamamen gerçek gibi görünmesini saglayan, benzersiz estetige sahip ‘Laminate Veneer’ ler dislerin ön yüzlerine yapisan porselen yapraklardir. Tedavi öncesinde mock-up (prova çalismasi) uygulamasi yapilir. Doktor ve hasta 3 boyutlu bu model üzerinde fikir birligine varma sansini yakalar. Böylece disler daha kesilmeden nasil olacagini 3 boyutlu olarak görme sansi olur.

“Implant” ile yeni disinize ayni gün kavusun

Eksik disler estetik gülüsü engeller, agiz yapisinda oldukça çirkin bir görüntüye sebep olur. Türkiye’nin 20 Implant uzmanindan biri olan Dis Hekimi Dr. Özkan Çankaya, hastanin yeni disine ayni gün kavusabilecegi bir tedavi yöntemi olarak tanimladigi Implant uygulamasi ile bu olumsuz görüntünün aci ve agri yasanmadan, dolgu uygulamasindan bile daha kolay bir sekilde çözüm buldugunu belirtiyor.

Dis eti estetigi ile yeni bir yüz ifadesi…

Gülerken dis etlerinin çok fazla görünmesi, kullanilan ilaçlarin yan etkileri veya hamilelik gibi faktörler ile ortaya çikabilen dis eti büyümeleri ve dis etlerindeki sekil bozukluklari gibi, kisinin özgüvenini derinden etkileyen problemler dis eti estetigi ile kisa sürede çözüm buluyor. Uygulanan pratik ve basarili yöntemler sayesinde disler kisinin diledigi gibi ve estetik bir hal aliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası