Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÇOCUK ACIL TIP VE YOGUN BAKIM KONGRESI ÇOCUK ÖLÜMLERININ ÖNLENMESI IÇIN ISTANBUL’DA TOPLANIYOR

Çocukluk çagindaki ölümlerin ve sakatliklarin büyük çogunlugu acil hastaliklar sirasinda meydana geliyor. Çocuk çagi ölümlerinin gelismis ülkeler düzeyine indirilmesi için Türkiye’de acil saglik hizmetleri ve yogun bakim ünitelerinin gelistirilmesi gerekiyor.

Türkiye’de 25 milyondan fazla 18 yas alti çocugun yasamina yönelik alinmasi gereken tedbirler, uluslararasi katilimli 6. Ulusal Çocuk Acil Tip ve Yogun Bakim Kongresi’nde ele alinacak. Kongre, 1-3 Nisan 2009 tarihleri arasinda Istanbul The Marmara Oteli’nde yurt içi ve yurt disindan gelen 500’ün üzerinde konugun katilimi ile gerçeklesecek.

Memorial Hastanesi Çocuk Sagligi ve Hastaliklari, Çocuk Acil Tip ve Yogun Bakim Dernegi Bölüm Baskani Prof. Dr. Metin Karaböcüoglu’nun baskanliginda yapilacak kongrede; sok, solunum yetersizligi, kazalar gibi en sik ölümlere ve sakatliklara yol açan konular masaya yatiracak. Kongrenin basinda; Çocuk Yogun Bakim Kursu, Çocuklarda Kafa Travmalari Kursu, Çocuk Acil Tip ve Yogun Bakim Hemsireligi Kurslari gibi gelismis ülkelerde Çocuk Hastaliklari uzmanlarinin almasi zorunlu olan kurslarla, Amerikan Kalp Birligi ile Amerikan Çocuk Hastaliklari Dernegi’nin gelistirdigi Çocuk Ileri Yasam Destegi Kursu orijinal hali ile yapilacak. Katilimcilara, uluslararasi sertifika verilecek.

Kongrede ayrica; Marmara Bölgesi Çocuk Acil hizmetlerinin ve Saglik Bakanligi Çocuk Ileri Yasam Destegi kurslarinin sonuçlarinin da degerlendirilerek, Istanbul’da çocuk hasta nakillerinde ve hastanelerde yer bulma konusunda yasanan sorunlar ele alinacak. Türkiye’de Çocuk Acil Tip egitimi ile Çocuk Yogun Bakim egitimlerinin standardi, su anki durumlari; Saglik Bakanligi, Yüksek Ögrenim Kurumu ve Üniversiteler ile Saglik Bakanligi Egitim Hastaneleri’nden yetkililerin katilimlariyla ayrintili olarak tartisilacak.

Çocuk Acil Tip ve Yogun Bakim Dernegi, Istanbul Üniversitesi Istanbul Tip Fakültesi ve Istanbul Üniversitesi Sagligi Enstitüsü’nün katkilariyla gerçeklestirilen toplantilara Saglik Bakanligi da konusmaci ve katilimcilariyla aktif olarak destek olacak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası