Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Gülüsünüze test sürüsü yapin…

Yüz güzelliginin en önemli unsuru olan güzel bir gülüs artik hayal degil. Gülüsünüzden memnun degilseniz ve bir degisiklik yapmayi düsünüyorsaniz, öncelikle nasil bir gülüse sahip olmak istediginize karar verin. Deyim yerindeyse ‘gülüsünüze test sürüsü’ yapin. Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, güzel bir gülüs için dislerinizi yaptirmaya karar vermeden önce gülüsünüzü test etmenin yollarini anlatti.

Insanlik var olali beri devam eden genç ve güzel görünme arayisi günümüzde de sürüyor. Estetik operasyonlara olan ilginin artmasi da bunun bir göstergesi. Estetik operasyonlar içerisinde birinci derecede görsellige en çok hitap eden operasyonlardan biri de, uzman dis hekimlerince yapilan dis estetigi uygulamalari.

Modern yasami kolaylastiran bir unsur olan ileri teknoloji, yasamin her alaninda oldugu gibi dis estetigi alaninda da büyük yenilikler ve hasta açisindan çok ciddi kolayliklar sagliyor. Yüz güzelliginin en önemli unsuru olan, kisinin sosyal yasaminda özgüveninin artmasini saglayan güzel bir gülüse sahip olmak, teknoloji sayesinde artik çok kolay.

Günümüzde estetik dis hekimleri, teknolojinin de imkânlarindan yararlanarak gelistirdikleri tekniklerle, bir sanatçi titizligiyle, agiz ve dis sagliginin yani sira artik dis estetiginin de önemine vakif olan hastalari üzerinde adeta harikalar yaratiyorlar.

Dis Hekimi Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, kiside özgüveni arttirmada da oldukça büyük etkisi olan güzel bir gülüs için dislerinizi yaptirmaya karar vermeden önce gülüsünüzü test etmenin yollarini anlatti.

1- Deneme Gülüsü: Agizda var olan dislerden alinan ölçüden elde edilen kalip üzerine, dis hekiminiz kendi dislerinizin üzerine oturacak plastik esasli bir malzemeden gülüs dizayni yapiyor. Bu çalisma önemli oranda dislerinizin nasil olacagini görmenizi ve hissetmenizi üç boyutlu olarak sagliyor. Bu geçici disler ile bir süre gezinebilir ve disten ne beklediginizi ve çevrenizin ne düsündügünü daha kolay anlayabilirsiniz.

2- Bilgisayarli estetik görüntüleme: Bu yöntemde dis hekiminiz, yüzünüzün ve dislerinizin degisik açilardan resmini çekerek ve bazi ölçümler yaparak bilgisayar ortamina aktarir. Bu resimler üzerine özel programlar ile yeni gülüsün dizayni yapilabiliyor. Bu, dis araliklarinin kapatilmasi ve dis boylarinin uzatilmasi gibi küçük degisimler yapmakta etkili bir yöntem ancak, iki boyutlu oldugu için büyük degisimler yapmakta yaniltici yönleri mevcuttur. Kisinin bilgisayarda begendigi görüntü agizda uygulaninca farkli hissedilebilir, o yüzden agizda uygulanan üç boyutlu yöntemler daha etkilidir.

3- Direkt kompozit uygulamalari: Kompozit, dis hekimlerinin dolgu yaparken kullandigi dis renginde ve yapisinda malzemelerdir. Dis hekimi gerekli düzenlemeleri bu malzeme ile yaparak hastanin agzinda yeni gülüsü sekillendirir böylece kisi yeni gülüsünü üç boyutlu olarak yasayabilme sansini elde etmis olur.

4- Agizda direkt mum mock-up uygulamalari: Dis hekimi mum esasli, dise benzeyen özel bir malzeme ile kisinin agzinda var olan dislerinden alinan ölçüden elde edilen kalip üzerine gülüs dizayni yapiyor. Mumlar dislere tek tek uygulanarak hasta ile hekim karsilikli beklentilerini konusuyorlar. Estetik göreceli bir kavram oldugu için mum mock-up yöntemi etkili bir yöntemdir. Hastanin istekleri ile hekimin isteklerini ortak bir payda altinda toplar. Mum üzerine yapilan boy, sekil, firlaklik ve genislik degisimleri sonucunda kisiler özledikleri gülüs dizaynina sahip olabiliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası