Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SAGLIK YÖNETICILERI BU ZIRVEDE BULUSTU

Marmara Çalisanlar Federasyonu, Türkiye’de bir ilk gerçeklestirerek kamu ve özel saglik sektörünün liderlerini, “Saglik Yöneticileri Zirvesi”nde bir araya getirdi.

Saglik Bakanligi, Istanbul Il Saglik Müdürlügü, OHSAD ve Hekim Haklari Dernegi’nin destegiyle düzenlenen zirvede; saglik sektörünün önde gelen kuruluslarinin yöneticileri, kamu ve özel sektörde gündemde olan sorunlari ve sektörün gelecegini tüm boyutlariyla degerlendirdi.

Özel hastanelerin ruhsat sikintisi yasadigi ve parçali SGK anlasmalarinin yapildigi bir dönemde düzenlenen Saglik Yöneticileri Zirvesi’nde; devlet, özel ve üniversite hastanelerinin sorunlari ile saglik sisteminde yasanan aksakliklar da degerlendirildi. Tam gün yasasindan, e- yöneticilik projesine, sendikalardan, insan kaynagi sorunlarina kadar saglikta yasanan her türlü sorunun masaya yatirildigi zirve, sektörde yasanan pek çok soruna da açiklik getirdi.

Saglik Sektörünün liderlerini bir araya getiren “Saglik Yöneticileri Zirvesi”nde ayrica 2008 yilinda basarili olan saglik yöneticileri de ödüllendirildi.

Marmara Çalisanlar Federasyonu Saglik ve Sosyal Hizmetler Kurulu Baskani Yasin Keles, zirveyle ilgili su açiklamalarda bulundu: “Türkiye’de ve dünyada bugüne kadar; saglik sektöründe yasanan sorunlara ve eksikliklerin giderilerek sektörün gelistirilmesine yönelik birçok etkinlik düzenlendi. Eminiz ki, düzenlenen bu ulusal ve uluslararasi toplantilarla, etkinliklerden saglik sektörünün tüm bilesenleri ve paydaslari fazlasiyla yararlanmis, hiç kuskusuz yararlanmaya da devam edecektir. Saglik sektöründe, yeni yatirimlar yapan kamu ve özel sektör kuruluslari, toplumda saglik bilincini olusturarak, saglik hizmetlerinde kaliteyi artirmanin mükemmel donanimli hastanelerden geçtigi noktasinda birlesmektedir. Bu düsüncelerden hareketle; kamuda, özelde ve üniversitelerde bilgi teknolojileri ile desteklenen akilli hastaneler kurulmakta, mevcut hastaneler de kaliteli hizmet için bu donanim ve yazilimlarla yenilenmektedir. Dijital hastanecilik noktasinda, saglik sektöründe yasanan bu degisimleri yönetecek olan ‘Saglik Yöneticileri’dir. Saglik yöneticileri, dünyadaki degisimleri Türkiye’deki saglik kuruluslarina uyarlayarak, Türk saglik sektörünün basarilarini uluslararasi arenaya tasiyacak olan kisilerdir.”

Saglik sektörünün liderlerinin biraya geldigi ve “Saglik Sektöründe Yönetici Olmak” ana temasinin islendigi “Saglik Yöneticileri Zirvesi 09”, 17 Ocak 2009 Cumartesi günü Istanbul Grand Cevahir Hotel’de büyük bir katilimla gerçeklesti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası