Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SAGLIK YÖNETICILERI BU ZIRVEDE BULUSTU

Marmara Çalisanlar Federasyonu, Türkiye’de bir ilk gerçeklestirerek kamu ve özel saglik sektörünün liderlerini, “Saglik Yöneticileri Zirvesi”nde bir araya getirdi.

Saglik Bakanligi, Istanbul Il Saglik Müdürlügü, OHSAD ve Hekim Haklari Dernegi’nin destegiyle düzenlenen zirvede; saglik sektörünün önde gelen kuruluslarinin yöneticileri, kamu ve özel sektörde gündemde olan sorunlari ve sektörün gelecegini tüm boyutlariyla degerlendirdi.

Özel hastanelerin ruhsat sikintisi yasadigi ve parçali SGK anlasmalarinin yapildigi bir dönemde düzenlenen Saglik Yöneticileri Zirvesi’nde; devlet, özel ve üniversite hastanelerinin sorunlari ile saglik sisteminde yasanan aksakliklar da degerlendirildi. Tam gün yasasindan, e- yöneticilik projesine, sendikalardan, insan kaynagi sorunlarina kadar saglikta yasanan her türlü sorunun masaya yatirildigi zirve, sektörde yasanan pek çok soruna da açiklik getirdi.

Saglik Sektörünün liderlerini bir araya getiren “Saglik Yöneticileri Zirvesi”nde ayrica 2008 yilinda basarili olan saglik yöneticileri de ödüllendirildi.

Marmara Çalisanlar Federasyonu Saglik ve Sosyal Hizmetler Kurulu Baskani Yasin Keles, zirveyle ilgili su açiklamalarda bulundu: “Türkiye’de ve dünyada bugüne kadar; saglik sektöründe yasanan sorunlara ve eksikliklerin giderilerek sektörün gelistirilmesine yönelik birçok etkinlik düzenlendi. Eminiz ki, düzenlenen bu ulusal ve uluslararasi toplantilarla, etkinliklerden saglik sektörünün tüm bilesenleri ve paydaslari fazlasiyla yararlanmis, hiç kuskusuz yararlanmaya da devam edecektir. Saglik sektöründe, yeni yatirimlar yapan kamu ve özel sektör kuruluslari, toplumda saglik bilincini olusturarak, saglik hizmetlerinde kaliteyi artirmanin mükemmel donanimli hastanelerden geçtigi noktasinda birlesmektedir. Bu düsüncelerden hareketle; kamuda, özelde ve üniversitelerde bilgi teknolojileri ile desteklenen akilli hastaneler kurulmakta, mevcut hastaneler de kaliteli hizmet için bu donanim ve yazilimlarla yenilenmektedir. Dijital hastanecilik noktasinda, saglik sektöründe yasanan bu degisimleri yönetecek olan ‘Saglik Yöneticileri’dir. Saglik yöneticileri, dünyadaki degisimleri Türkiye’deki saglik kuruluslarina uyarlayarak, Türk saglik sektörünün basarilarini uluslararasi arenaya tasiyacak olan kisilerdir.”

Saglik sektörünün liderlerinin biraya geldigi ve “Saglik Sektöründe Yönetici Olmak” ana temasinin islendigi “Saglik Yöneticileri Zirvesi 09”, 17 Ocak 2009 Cumartesi günü Istanbul Grand Cevahir Hotel’de büyük bir katilimla gerçeklesti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası