Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SAGLIK YÖNETICILERI BU ZIRVEDE BULUSTU

Marmara Çalisanlar Federasyonu, Türkiye’de bir ilk gerçeklestirerek kamu ve özel saglik sektörünün liderlerini, “Saglik Yöneticileri Zirvesi”nde bir araya getirdi.

Saglik Bakanligi, Istanbul Il Saglik Müdürlügü, OHSAD ve Hekim Haklari Dernegi’nin destegiyle düzenlenen zirvede; saglik sektörünün önde gelen kuruluslarinin yöneticileri, kamu ve özel sektörde gündemde olan sorunlari ve sektörün gelecegini tüm boyutlariyla degerlendirdi.

Özel hastanelerin ruhsat sikintisi yasadigi ve parçali SGK anlasmalarinin yapildigi bir dönemde düzenlenen Saglik Yöneticileri Zirvesi’nde; devlet, özel ve üniversite hastanelerinin sorunlari ile saglik sisteminde yasanan aksakliklar da degerlendirildi. Tam gün yasasindan, e- yöneticilik projesine, sendikalardan, insan kaynagi sorunlarina kadar saglikta yasanan her türlü sorunun masaya yatirildigi zirve, sektörde yasanan pek çok soruna da açiklik getirdi.

Saglik Sektörünün liderlerini bir araya getiren “Saglik Yöneticileri Zirvesi”nde ayrica 2008 yilinda basarili olan saglik yöneticileri de ödüllendirildi.

Marmara Çalisanlar Federasyonu Saglik ve Sosyal Hizmetler Kurulu Baskani Yasin Keles, zirveyle ilgili su açiklamalarda bulundu: “Türkiye’de ve dünyada bugüne kadar; saglik sektöründe yasanan sorunlara ve eksikliklerin giderilerek sektörün gelistirilmesine yönelik birçok etkinlik düzenlendi. Eminiz ki, düzenlenen bu ulusal ve uluslararasi toplantilarla, etkinliklerden saglik sektörünün tüm bilesenleri ve paydaslari fazlasiyla yararlanmis, hiç kuskusuz yararlanmaya da devam edecektir. Saglik sektöründe, yeni yatirimlar yapan kamu ve özel sektör kuruluslari, toplumda saglik bilincini olusturarak, saglik hizmetlerinde kaliteyi artirmanin mükemmel donanimli hastanelerden geçtigi noktasinda birlesmektedir. Bu düsüncelerden hareketle; kamuda, özelde ve üniversitelerde bilgi teknolojileri ile desteklenen akilli hastaneler kurulmakta, mevcut hastaneler de kaliteli hizmet için bu donanim ve yazilimlarla yenilenmektedir. Dijital hastanecilik noktasinda, saglik sektöründe yasanan bu degisimleri yönetecek olan ‘Saglik Yöneticileri’dir. Saglik yöneticileri, dünyadaki degisimleri Türkiye’deki saglik kuruluslarina uyarlayarak, Türk saglik sektörünün basarilarini uluslararasi arenaya tasiyacak olan kisilerdir.”

Saglik sektörünün liderlerinin biraya geldigi ve “Saglik Sektöründe Yönetici Olmak” ana temasinin islendigi “Saglik Yöneticileri Zirvesi 09”, 17 Ocak 2009 Cumartesi günü Istanbul Grand Cevahir Hotel’de büyük bir katilimla gerçeklesti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası