Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


MÜKEMMEL GÜLÜS IÇIN PROFESYONEL ADIMLAR

HIJYEN: Kusursuz dislere sahip olmanin ilk sartinin agiz ve dis bakimi oldugunu belirten Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Onur Öztürk agiz hijyenine yeterince önem göstermeyen bireylerin dis ve disetlerinde problemler olacagini ayrica agiz kokusu problemi yasayabileceklerini bunun için günde en az iki kere dislerini firçalamalari gerektigini, dis ipi ve agiz gargaralarini kullanmalari gerektigini belirtiyor. Bunlarin yani sira 6 ay da bir dis hekimine yapacaklari ziyaretler sayesinde de dislerinde olabilecek herhangi bir problemi önceden önlemini alabileceklerini ve bu esnada yapilabilecek basit bir dis tasi temizligi ile de dis tasi ve dis lekelerinden kurtulup daha temiz ve ferah bir görünüme sahip olabilirler diyor.

DIS BEYAZLATMA: Beyaz dislere sahip olmanin artik sanildigi kadar zor olmadigini belirten Dis Hekimi Onur Öztürk beyaz dislere sahip olmak için ofis tipi ve ev tipi olmak üzere iki yöntem kullanildigini belirtiyor. Ofis tipi dis beyazlatma yöntemiyle 1 saat içerisinde dis hekimi kontrolünde hayal edilen beyazligin elde edildigini (bazen ikinci bir seans da gerekebilir) bunun yaninda ev tipi dis beyazlatma yönteminde ise dis hekiminin evde kullanilmasi için kisiye özel kalip ve kalibin içine koymasi için özel malzemeleri verdigini ve bu sekilde de 10-14 gün içinde dislerin beyazlayacagini belirtiyor.

PORSELEN YAPRAKLAR: Dislerinin renginin fazla sari olmasinin yani sira onlarin fazla küçük, aralikli, çaprasik oldugunu düsünen ve yepyeni bir gülüse sahip olmak isteyen bireyler için porselen yaprak adi verilen teknigin mükemmel bir çözüm olabilecegini belirten Öztürk bu teknikle hastalarin dislerinin minumum asindirma yapilmasiyla ortalama bir hafta gibi kisa bir süre de hayallerinde ki gibi bir gülüse sahip olabileceklerini belirtiyor.

IMPLANT: Gerek estetik gerekse de saglik açisindan agizda bir disin eksik olmasi çok önemlidir. Dis eksikleri tedavisinde en etkili tedavinin ise implant tedavisi oldugunu belirten Öztürk implantlarin gerçek disler kadar kullanisli yapay dis kökleri oldugunu ifadelerine ekliyor.

ORTODONTI: Her ne kadar ortodonti tedavisinin sadece çocuklar için oldugu düsünülse de ortodonti tedavisi yetiskinlerde de basariyla uygulanmaktadir. Düzgün dislere sahip olmak isteyen genç, yetiskin bireyler bu tedaviden yararlanabilirler.

KIRMIZI ESTETIK: Her ne kadar beyaz disler hayal etseniz de disetlerinizin fazla gözükmesi ya da diseti seviyelerindeki uyumsuzluk kusursuz bir gülüse sahip olmaniza engeldir. Bunun için yapilmasi gereken ise dis hekiminizden dis eti estetigi ilgili bilgi almaktir .

ESKI PORSELENLERE ELVEDA: Yillar öncesinin teknoljisiyle yapilan porselen kuronlar ilerleyen teknoloji ve bireylerin estetik algilarinin artmasiyla artik kisileri memnun etmemektedir. Eskiden porselen yaptirmis ancak bunlarin yeterince dogal olmadigindan sikayet eden, bunlari degistirmek isteyen kisiler için artik yepyeni tedavi teknikleri oldugunu belirten Öztürk tam seramik porselenlerle isik geçirgenligi sayesinde dogal disleri andirdigini belirtti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası