Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Disetlerine Manikür

Disleriniz kadar disetlerinizin de nasil göründügü önemlidir. Ne kadar güzel disleriniz olsa da disetleriniz dislerinize gölge düsürebilir...

Güzel bir gülüsün gerek sosyal hayatimiz gerekse is hayatimiz için önemi azimsanamaz. Gülüslerinden memnun olmayan kisiler gülerken hatta konusurken bile problemler yasayabilirler. Oysa dogal görünüme sahip piril piril, güzel dislere sahip olmanin estetik dis hekimligindeki son teknolojilerle son derece kolay oldugunu belirten Plusdent Dis Klinigi’nden Mehmet Zahid Kazandi bunun için “gülüs tasarimi” olarak adlandirilan yöntemin kullanildigini ve herkes için özel bir gülüs tasarlandigini belirtti. Gülüs tasariminda beyaz ve pembe estetigin bir uyum içerisinde olmasi gerektigi belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi sadece beyaz estetikle inci gibi disleriniz olsa bile pembe estetik olmadan estetik açidan çok güzel bir görüntüye sahip olamayacaginizi belirtiyor.

Dis beyazlatma, laminate vener, metal desteksiz kuron, inley ve onleylerin beyaz estetikte kullanilan dislere uygulanan yöntemler oldugunu belirten dis hekimi Kazandi bu yöntemler sayesinde hastalarin çok kisa sürelerde hayalini kurduklari dislere, pembe estetik uygulamasiyla beraber ise, mükemmel bir gülüse sahip olabildiklerini ekliyor.

Peki nedir bu pembe estetik?

Sadece dislerinizin degil, disetleriniz de nasil göründügü oldukça önemlidir. Düsününki inci gibi sirali disleriniz var ancak disetleriniz güldügünüzde fazlaca görünüyor ya da yer yer disetlerinizin çekilmesinden ya da düzensizliginden dolayi gülüs hattimiz da egri oldugu bir izlenim veriyor. Beyaz estetikteki önemli gelismelerle birlikte çevre yumusak dokularin pembe estetigin konusundaki beklentilerini de degistigini belirten Kazandi yumusak dokularin restorasyonu sirasinda kullanilan belirli yöntemler oldugunu ve bunlarina artk çok kolay bir sekilde uygulandigini belirtti.

Çözüm Pembe Estetikte

GINGIVOPLASTI

Dis hekimlerinin Gummy smile olarak adlandirdigi, gülüs estetigini bozan dis etindeki fazlaligin küçük bir operasyon ile düzeltilmesi islemidir. Bu tedavi estetik dis hekimi ile periodontolog tarafindan uygulanir. Estetik dis hekimi diseti seviyesi ile biçiminin nasil olmasi gerektigi belirler. Periodontolog da bu seviyeye kadar disetlerini düzelterek güzel bir uyum saglar.

Operasyon sirasinda yapilan lokal bir anestezi sayesinde hasta dolgu yapilirken hissettiginden farkli bir sey hissetmeyecektir. Küçük bir cerrahi islem olan gingivoplasti, kisa zamanda gülümsemeyi tamamen degistirecektir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası