Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Porselenle Gelen Güzellik

Saglikli ve beyaz disler, gerek sosyal yasamda gerekse is dünyasinda insanlarin dikkat çekmesini saglayan birer estetik ögedir. Ancak herkes özgürce gülümseyebilecek kadar sansli olmayabiliyor. Özgürce gülümseyebilmek için saglikli ve düzgün dislere sahip olmamiz gerekir. Bu baglamda birçogumuzun problemi genellikle ön dislerde olmasina ragmen bazen de problem yillar öncesinden hatta çocukluk yillarimizdan kalmis eski dolgular olabiliyor. Yillar öncesinin teknolojisiyle yapilmis bu eski dolgular konusurken ya da gülerken kötü bir sekilde görünebiliyorlar. Her ne kadar inci gibi dislere de sahip olsaniz o siyah görüntü bir anda bütün görüntünüzü bozabilir.

Sadece görsellik için degil;

Bu eski dolgularin sadece görsellige etkisi bulunmadigini belirten Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Onur Öztürk bu eski dolgulardaki dolgu ve dis arasindaki mesafenin zamanla açilip içeriye yemek artiklarinin girmesine ve bununda çürüklere neden olabilecegini belirtiyor. Öztürk “Dis hekiminizin yaptigi genel kontrollerde mutlaka bunlari da kontrol etmesi gerekmektedir.” diyor, öncelikle saglik açisindan gerekli ise bunlarin degistirilmesini öneriyor ve dis hekimliginde dis dolgulari için kullanilan porselen dolgulari bize açikliyor.

Porselenden Dolgu (Porselen Inley ya da Onley) olur mu?

Eskiden çürük sebebiyle olusan dis bosluklarina tek alternatif amalgam dolgu iken günümüzde yerini kompozit ve porselen dolguya birakmistir. Genelde iki seans gerektiren bu islem estetik oldugu kadar saglik açisindan da basarilidir. Günümüzde dis hekimliginin geldigi son noktada bulunan bu teknoloji ile kalan dis duvarlari korunarak dislerin kirilmasi engellenmektedir.

Porselen dolgular laboratuarda hazirlanan üstün estetik ve dayanikliliga sahip dolgulardir. Kompozit (beyaz) dolgulara göre, uygulandiklari dis ve komsu disler ile daha fazla uyumludur. Bu, dolgunun agiz disinda laboratuar ortaminda hazirlanma özelliginden ve daha iyi doku uyum sahip olmasindan kaynaklanir. Disin kirik, çürük veya eski dolgulu kismi uzaklastirildiktan sonra kalan saglam bölümün ölçüsü alinarak laboratuara yollanir. Laboratuar ortaminda, hassas bir teknoloji ile hazirlanan model, özel malzemeler sayesinde mükemmel estetik ve fonksiyona sahip dolgular elde edilir.

Porselen Dolgularin Birden Çok avantaji Vardir;

* Yüksek derecede ESTETIK
* Metal görünmemektedir
* Dise güçlü yapisma
* Renklesmeme
* Disi çürüklere karsi koruma
* Büyük kaviteler için en ideal çözüm
* Uzun Ömürlü
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası