Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TARTARA SAVAS AÇIN

Dis hekimlerinin kalkülüs olarak adlandirdigi tartar, tükürügünüzdeki mineral ve plaklardan meydana gelir. Bireylerdeki tartar birikiminin kisiden kisiye farklilik gösterdigini ve ilk tartar olusumunun yenilerin olusumunu hizlandirdigini bildiren Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi tartarin, periodontal hastaliklara yol açtigini da ifadelerine ekledi. Kazandi periodontol hastalik sonucunda disetlerinin çekildigini, dislerin sallanmaya basladigini, disetlerinin iltihaplandigini, sik sik kanamalarin görüldügünü, dislerin direncinin azaldigini, çürüklerin hizlandigini, istenmeyen agiz kokusunun olustugunu ve dislerin görünümünün çirkinlestigini ifadelerine ekliyor ve tartardan kurtulmak için yapilmasi gerekenleri i belirtiyor.

Iste tartardan kurtulmak için yapilmasi gerekenler;

* Dislerinizi düzenli olarak günde en az iki kez firçalayin. Bu sayede günlük agiz bakiminizin önemli bir kismini yerine getirmis olursunuz.

* Dis ipi kullanin; Dis aralarini temizlemede sik kullanilan yararli bir araçtir. Yanlis kullanimi ise dis etine zarar verebilmektedir bu nedenle dis hekiminden dogru kullanimini ögrenildikten sonra uygulanmalidir.

* Düzenli olarak dis hekimini ziyaret bu sayede ileride ciddi problemlere neden olabilecek sorunlar önceden görülüp önlenmis olacaktir. Ayrica kontrolleriniz sirasinda dislerinizin dis hekiminiz tarafindan temizlenmesi dislerinizden tartarin uzaklasmasina da yardimci olacaktir.

Bu temizligin dis hekimleri tarafindan yapilmasi gerektigini vurgulayan Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi, "Dis taslarinin temizlenmesi genel olarak tehlikeli degildir. Bazi ilerlemis vakalarda ise dis tasinin disetinin hem altinda hem de üstünde birikebilecegine isaret eden Kazandi, "Bunlar dis hekimleri tarafindan özel yöntemlerle temizlenir. Bu durumda dislerde az da olsa sallanma görülebilir. Ancak çalisma sonrasi alinacak önlemlerle sorun en aza indirgenir" dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası