Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TARTARA SAVAS AÇIN

Dis hekimlerinin kalkülüs olarak adlandirdigi tartar, tükürügünüzdeki mineral ve plaklardan meydana gelir. Bireylerdeki tartar birikiminin kisiden kisiye farklilik gösterdigini ve ilk tartar olusumunun yenilerin olusumunu hizlandirdigini bildiren Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi tartarin, periodontal hastaliklara yol açtigini da ifadelerine ekledi. Kazandi periodontol hastalik sonucunda disetlerinin çekildigini, dislerin sallanmaya basladigini, disetlerinin iltihaplandigini, sik sik kanamalarin görüldügünü, dislerin direncinin azaldigini, çürüklerin hizlandigini, istenmeyen agiz kokusunun olustugunu ve dislerin görünümünün çirkinlestigini ifadelerine ekliyor ve tartardan kurtulmak için yapilmasi gerekenleri i belirtiyor.

Iste tartardan kurtulmak için yapilmasi gerekenler;

* Dislerinizi düzenli olarak günde en az iki kez firçalayin. Bu sayede günlük agiz bakiminizin önemli bir kismini yerine getirmis olursunuz.

* Dis ipi kullanin; Dis aralarini temizlemede sik kullanilan yararli bir araçtir. Yanlis kullanimi ise dis etine zarar verebilmektedir bu nedenle dis hekiminden dogru kullanimini ögrenildikten sonra uygulanmalidir.

* Düzenli olarak dis hekimini ziyaret bu sayede ileride ciddi problemlere neden olabilecek sorunlar önceden görülüp önlenmis olacaktir. Ayrica kontrolleriniz sirasinda dislerinizin dis hekiminiz tarafindan temizlenmesi dislerinizden tartarin uzaklasmasina da yardimci olacaktir.

Bu temizligin dis hekimleri tarafindan yapilmasi gerektigini vurgulayan Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi, "Dis taslarinin temizlenmesi genel olarak tehlikeli degildir. Bazi ilerlemis vakalarda ise dis tasinin disetinin hem altinda hem de üstünde birikebilecegine isaret eden Kazandi, "Bunlar dis hekimleri tarafindan özel yöntemlerle temizlenir. Bu durumda dislerde az da olsa sallanma görülebilir. Ancak çalisma sonrasi alinacak önlemlerle sorun en aza indirgenir" dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası