Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bu yil Osteoporoz alaninda verilen Roche Tip Arastirma Ödülleri sahiplerini buldu.

Roche’un, Türkiye’de hekimlerin temel ve klinik uygulamali tip alanlarinda yapacagi özgün nitelikteki bilimsel arastirmalari özendirmek amaciyla 1992 yilindan bu yana düzenledigi ve bu yil ‘Osteoporoz’ alaninda verdigi Roche Tip Arastirma Ödülleri sahiplerini buldu.

Yarismada birinciligi; Kocaeli Üniversitesi Tip Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Nigar Dursun ve arkadaslari “Türk toplumunda bebek emzirme süresinin kemik mineral yogunlugu üzerine etkisi: risk faktörleri toplum içinde degisiklik gösterir mi? baslikli arastirmasiyla alirken; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tip Fakültesi Tibbi Farmakoloji Anabilim Dali Ögretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Zekai Halici “Amlodipin ve lacidipin’in ovariyektomi nedenli kemik kaybi olan farelerde koruyucu etkileri” baslikli arastirmasiyla ikinciligi, Düzce Üniversitesi Tip Fakültesi Kardiyoloji Klinigi Ögretim Üyelerinden Doç. Dr. Hakan Özhan “Erkeklerde anjiyografi ile gösterilmis Koroner Arter Hastaligi ile düsük kemik kitlesi arasindaki iliski” baslikli arastirmasiyla üçüncülügü aldi.

Roche Tip Arastirma Ödülleri, Antalya’da gerçeklestirilen 3. Ulusal Osteoporoz Kongresi açilis gününde verildi. Yarismada birinci olan arastirma 15.000 YTL, ikinci olan arastirma 10.000 YTL, üçüncü olan arastirma ise 7.500 YTL ile ödüllendirildi.

Roche Tip Arastirma Ödülleri Yarismasi nasil yapildi?

Ocak ve Subat aylarinda tip fakültelerine, tabip odalarina, hastane bashekimliklerine ve ilgili saglik kuruluslarina aday bildirmelerine olanak saglamak amaciyla ödül kosullarinin belirtildigi yazilar gönderildi. Adaylar, eserleri ve basvuru formuna ekli olarak akademik ve profesyonel kimliklerini belirten özgeçmislerini, yayin listelerini, yayinlarina yapilan atiflarla ilgili notlari da son basvuru tarihi olan 1 Nisan 2008’e kadar iletti.

Yarismaya katilan arastirmalar, baskanligini Ankara Üniversitesi Tip Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Ismail Hakki Ayhan’in yaptigi jüri tarafindan degerlendirildi. Jüride ayrica Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Üroloji Anabilim Dalindan; Prof. Dr. Atif Akdas, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Iç Hastaliklari Anabilim Dalindan; Prof. Dr. Murat Akova, Marmara Üniversitesi Tip Fakültesi Romatoloji Bilim Dalindan Prof. Dr. Haner Direskeneli, Hacettepe Üniversitesi Tip Fakültesi Onkoloji Enstitüsünden; Prof. Dr. Emin Kansu, Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden Prof Dr. Tayfun Özçelik, Istanbul Üniversitesi Haseki Kardiyoloji Enstitüsünden; Prof. Dr. Vedat Sansoy yer aldi.

Arastirmalar nasil degerlendirildi ?

Ödül yönetimi, basvuru dosyalarini kosullara uygunlugu yönünden degerlendirdi, Basvuru sekli açisindan uygun olan eserler jüri üyelerine gönderildi.

Jüri toplanarak, aday olan eserlerin niteliklerine uygun bilimdali hakemlerini osteoporoz alaninda ülkemizin önde gelen ögretim üyelerinin arasindan belirledi ve basvuru dosyalarini belirlenen hakemlere gönderdi. Hakemler kendi degerlendirmelerini yapti ve raporlarini hazirlayarak jüriye gönderdi. Jüri, hakem raporlarini degerlendirmek üzere toplanarak ilk üç dereceye giren arastirmalari belirledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası