Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


LUNCH TIME SURGERY: ÖGLE YEMEGI ARASI PLASTIK CERRAHI AMELIYATI

Günümüzde yasa ve çevresel faktörlere bagli olarak ortaya çikan deri elastisitesinin azalmasi, sarkmalar, kirisikliklar ve mimik çizgileri gibi yaslanma belirtilerini ortadan kaldirmak üzere kullanilan metod ve cihazlar gelismeye devam etmektedir. Bu gelismeler sayesinde de hastanin vaktini çok fazla almayan uygulamalar yapilabilmektedir. Bu yöntemlere hastalarimizin gerçekten çok az vaktini aldigi için “lunch time surgery” ismi verilmektedir.

Hyaluronik asid: Bu madde normalde vücudumuzda bulunan ve piyasadaki formu alerjen olmayan bir maddedir. Dolgu maddesi olarak yüzün her yerinde kullanilabilir. Deri içine verilmesi gerektiginden büyük volümlü dolgulardan çok, çizgi seklindeki çöküntüler veya dudak kalinlastirma gibi nispeten küçük volüm gerektiren islemler için uygundur. 9-12 ay veya 18-24 ay etkisini sürdüren formlari vardir.

Botox: Uzun yillardir fizik tedavide kullanilan botox, mimiklerin çok yapilmasi ile ortaya çikan kirisikliklarin tedavisinde kullanilmaktadir. Verildigi bölgedeki kaslarin çalismasini durdurarak fazla yapilan mimiklere engel olur ve bu sekilde kirisikligin ortaya çikmasini önler. Ortalama etki süresi alti aydir, ancak birkaç seans uygulandiktan sonra bu sürenin uzamasi beklenir. Bilinçli kullanildigi taktirde pratik olarak istenmeyen bir yan etkisi yoktur.

Lazer uygulamalari: Yönlendirilmis ve kuvvetlendirilmis isigin vucutta isiya dönüsmesi ile etki eden lazerler bir çok alanda kullanilabilmektedir. Son yillarda gelistirilen non-ablatif(soyulmaya neden olmayan, yara açmayan) lazerler periyodik olarak kullanilir (örnegin ayda bir) ve tedavi baslandiktan aylar sonra deride kollagen miktarinin artmasi ile etkileri görülmeye baslanabilir. Daha çok atmosferik etkilere ve günese bagli kirisikliklara faydalidir.. Yan etkisi birkaç saat süren kizarikliktir.

Diger lazerler dogal veya yapay lekelerin(dögme gibi...) giderilmesinde, ince damar genislemeleri ve sarap lekesi tabir edilen damar problemlerinin ortadan kaldirilmasinda kullanilabilirler. Bu lazerlerin birkaç günde iyilesebilen yüzeyel soyulmalar disinda istenmeyen etkisi yoktur.

Lazerler ayrica epilasyon için de kullanilabilirler. Kalici degilse de uzun süreli etkileri vardir. Epilasyon lazerleri de birkaç saatlik kizariklik disinda istenmeyen bir etkiye sahip degildirler.

Endermoloji(LPG): Deri vakumlanarak yapilan bu özel masaj türü derideki selülit görünüsünü gidermekte kullanilir. Bu yöntemin de uygulandiktan sonraki bir yil içinde derideki kollagen miktarini artirdigi bilinmektedir. Liposuction sonrasinda da uygulandiginda ödem giderici etkisi ile hastanin iyilesme süresini kisaltir. Yukarida sayilan yöntemlerin hepsi anestezi uygulamasi veya hastaneye yatis gerekmeden, gerçekten de öglen tatili kadar kisa sürelerde uygulanabilen, pratik olarak yan etkisi olmayan yöntemlerdir. Estetik cerrahiden önce tek baslarina veya cerrahiye yardimci olarak kullanilmalari çesitli kolayliklar saglamaktadir.

VKV Amerikan Hastanesi
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü
Dr. Murat Pençe
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası