Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BINLERCE KADIN BIR KEZ DAHA AVON’UN ETKINLIGINDE BIRARAYA GELDI…

“Avon’la Sagliga Yolculuk” Projesi kapsaminda düzenlenen “3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinligi” binlerce kadinin katilimiyla coskuyla gerçeklesti. IZEL meme kanseri için söyledi.

Meme kanseri konusunda toplumu bilinçlendirmek ve kamuoyu olusturmak amaciyla düzenlenen “Avon’la Sagliga Yolculuk” projesi kapsaminda düzenlenenn “3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinligi” 19 Ekim 2008, Pazar günü Besiktas Barbaros Meydani’nda gerçeklesti.

Sunuculugunu Avon’la Sagliga Yolculuk Gönüllü Elçi’lerinden Özlem Gürses’in yaptigi 3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinligi’nin açilisinda konusan Avon Türkiye Satis ve Pazarlama Direktörü Jinet Kohen“ Dünyada 8 kadindan biri meme kanserine yakalaniyor… Türkiye’de ise her yil 30.000 kadinimiz bu ölümcül hastalik yüzünden aramizdan ayriliyor. Halbuki meme kanseri erken teshis edildiginde tedavi edilebilen bir hastalik… Avon olarak 53 yildir tüm Dünyada kadin sagligina yönelik çalismalar gerçeklestiriyor, bilinçlendirme çalismalari yapiyor, arastirmalari destekliyoruz” dedi.

Etkinlikte daha sonra söz alan Türkiye Satis Direktörü Gülay Basaran, Avon Türkiye olarak meme kanseri konusunda gerçeklestirilen çalismalari aktararak 2005 yilindan beri sürdürülen “Avon’la Sagliga Yolculuk” projesi ile ilgili bilgi verdi. Gülay Basaran “Proje kapsaminda simdiye kadar Türkiye genelinde yaklasik 6000 kadina ücretsiz mamografi çekim ve ek teshis olanagi sagladik. Amacimiz 2009 yili sonuna kadar 10.000 kadina ulasmaktir ”dedi.

Etkinlikte daha sonra konusan Türk Kanser Arastirma ve Savas Kurumu Genel Sekreteri Prof. Dr. Suayib Yalçin kadinlara meme kanserinden korunma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi. Dr. Suayib Yalçin “40 yasindan sonra her kadin mutlaka mamografi çekimi yaptirmali, saglikli beslenmeye ve spor yapmaya özen göstermelidir ” dedi.

Geçtigimiz yillarda meme kanserine yakalanan ve hastaligi yenen Survivor Hafize Topuz, “yasadiklarini ve hayata olumlu bakmak, yilmamak” konusundaki düsüncelerini katilimcilarla paylasti. Daha sonra tüm kadinlar Club Sporium egitmenleri esliginde spor hareketleri yaptilar…

Spor hareketlerinden sonra sahneye aralarinda Dilek Hanif, Elif Ergu, Tuluhan Tekelioglu, Mesude Ersan, Güler Kazmaci, Özlem Gürses, Balçicek Pamir, Hülya Aydin, Seray Sever, Nora Romi nin yer aldigi, etkinlige katilan Avon’la Sagliga Yolculuk Gönüllü Elçileri çikarak, meme kanseri konusundaki görüslerini paylastilar.

Son olarak sahneye davet edilen Avon Türkiye Genel Müdürü Ron Griffiths, 3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinliginde bir kez daha katilimcilarla birarada olmaktan duydugu mutlulugu dile getirerek, projeye 3 yildir destek veren Besiktas Belediye

Baskani Ismail Ünal’a tesekkürlerini sundu.

Etkinligin ilk bölümü bandonun çaldigi birbirinden hareketli parçalar esliginde fotograf çekimi, kurabiye, pamuk sekeri ve sandviç ikrami, el kinasi, çocuklar için resim çalismasi gibi eglenceli aktivitelerle devam etti.

Saat 14.30’da sahneyi ünlü sanatçi Izel aldi… Izel konserine baslamadan, etkinlige katilan kadinlar arasindan ücretsiz mamografi kazanan 10 talihliyi belirleyecek çekilisi yapti. Daha sonra konser basladi ve katilimcilarin hep bir agizdan söyledigi birbirinden güzel sarkilarla devam etti… Besiktas Barbaros Meydani’nda toplanan kadinlar gelecek sene yeniden biraraya gelme dilekleriyle etkinlikten ayrildilar

3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinligi’nin medya sponsorlugunu Women’s Health Dergisi, saglik sponsorlugunu Medline, spor sponsorlugunu ise Club Sporium üstlendiler.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası