Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kirisiklara karsi “kök”lü çözüm…

Kök hücre ile yüz gençlestirme (lipofilling), estetik cerrahide son dönemde en çok tercih edilen yöntemlerin basinda geliyor. Tüm vücuda uygulanabilen bu islem, yaslanmaya bagli olarak doku kaybina ugrayan, çöken yüz ovalinin genç bir görünüme kavusmasini da sagliyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, günümüzde estetik cerrahinin sundugu imkânlarla bir insani adeta bastan asagi yenilemenin mümkün oldugunu söyledi. Yani, TÜBITAK ödüllü Prof. Kislaoglu’na göre, artik “burnum çirkin, gögsüm küçük, basenlerim genis, kulagim kepçe” diye üzülmeye gerek yok.

Bagdat Caddesi’ndeki yerinde konuyla ilgili açiklamada bulunan Prof. Kislaoglu, son zamanlarda en çok yapilan estetik operasyonlarin basinda burun estetiginin geldigini, meme büyütme (protez) operasyonlarinin ise ikinci sirada geldigini belirtti. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, üçüncü sirada liposuction’in yani yag alma operasyonlarinin geldigini anlatirken, bundan sonra sirasiyla kasa kaldirma, göz kapagi operasyonu, yüz germe ve gençlestirme, meme küçültme ve diklestirme, karin germe, bacak germe, çarpik bacaklarin düzeltilmesi ve kepçe kulak operasyonlarinin geldigini kaydetti.

Bunlarin yani sira estetikte, bir de küçük girisimlerle kisa zamanda sonuç alinabilen yöntemler uygulandigini ifade eden Prof. Kislaoglu; bunlarin endoskopik kas, alin ve yüz germe, S-lifting (small lifting) minifacelifting, kaslarin asilmasi, göz kapaklarinin gerilmesi dolgu maddeleri (juvaderm, restylane), peeling, botox, saç ekimi seklinde siralanabilecegini belirtti. Hemen hatirlatalim; bu yöntemlerin çogu lokal anestezi altinda ve sedasyonla yarim saat ile iki saat arasinda uygulanabiliyor ve hasta ayni gün evine dönebiliyor.

Kök hücre ile gençlesme (lipofiling)

Amerika’da yayinlanmis arastirmalari nedeniyle üç kez TÜBITAK ödülü almis olan Prof. Dr. Erol Kislaoglu, kisa sürede sonuç alinabilen küçük girisimlerden birinin de, son günlerin en çok tercih edilen islemi olan kök hücre ile gençlesme yani lipofilling oldugunu ifade etti.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu’nun anlattiklarina göre, tüm vücuda uygulanabilen bu islem, yaslanmaya bagli olarak doku kaybina ugrayan, çöken yüz ovalinin genç bir görünüme kavusmasini da sagliyor. Kök hücre ile yüz gençlestirme (lipofiling), tüm vücuda uygulanabilen bir islem. Yaslanmaya bagli olarak doku kaybina ugrayan, çöken yüz ovalinin daha genç bir görünüme kavusmasini sagliyor.

Kendi yag dokunuz enjekte ediliyor

Vücudun belli bölgelerinden yag alip (liposuction), baska bölgelere yag vererek (lipofilling), kisinin vücudunda ihtiyaci olan düzeltmelerin yapilabilecegini belirten Prof. Dr. Erol Kislaoglu, böylece vücudu adeta bir heykel gibi sekillendirmenin mümkün oldugunu vurguladi. Uygulamanin nasil yapildigina deginen Prof. Kislaoglu, lokal anestezi ile kisinin kendi vücudundan alinan yag ve dokunun yüze enjekte edildigini ifade etti. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, içinde bolca kök hücre barindiran bu dokularin, yüze enjekte edildiginde çok daha dolgun ve kirisiksiz, yani çok daha genç bir görünüm elde edildigine dikkat çekti. Prof. Kislaoglu’na göre, bu yöntem sayesinde kisi sadece kendi yag ve dokusuyla çok kisa zamanda, sosyal yasamdan hiç kopmadan, hiçbir yabanci madde vücuduna enjekte edilmeden çok genç görünebilir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol KISLAOGLU
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası