Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KIRISIKLIKLARA SOMON SÜTÜYLE DUR DEYIN!

Akip giden yillarin bir kaniti olarak yüzümüze yerlesen kirisikliklara ‘dur’ demek artik hayal degil! Somon baligi sütünden elde edilen somon DNA’si ile cildin kendini yeniledigini ve gençlestigini belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmani Neslihan Dolar, ekliyor:

“En etkili anti-aging yöntemlerden biri olan somon DNA’si; hacminin 10 bin kati suyu tutarak, derinin nem dengesini saglar. Yipranan ve kuruyan ciltleri tedavi eder. Sarkma baslangicindaki derin kirisiklari önler. Yillarin birer kaniti olan göz çevresinde olusan kazayagi kirisikliklarin, gözalti torbalarinin, alindaki ve dudak kenarindaki çizgilerin olusumunu önler.”

Yillara meydan okuyan kadinlarin, kirisikliklari somon sütüyle durdurabileceklerini belirten Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmani Dr. Neslihan Dolar; somon DNA’si ile uygulanan mezolift (yüz gençlestirme) yöntemi hakkinda bilgiler verdi:

DERIMIZ ABLUKA ALTINDA!

Insan derisi, diger tüm organlar gibi kronolojik olarak yaslanir. Bu durum; zamana bagimli bir süreç olup, kaçinilmazdir. Ancak diger organlardan farkli olarak deri, dogrudan dis dünya ile karsi karsiyadir ve çevresel hasarin etkisiyle de yaslanir. Insan derisinin yaslanmasinda en önemli çevresel faktör de günesten yayilan ultraviyole isinlaridir. Ultraviyole isinlari; üst tabakayi geçerek, derinin alt tabakasindaki yapisal elemanlara ulasir. Burada birikim etkisiyle kalici degisikliklere neden olur.

Derinin yaslanmasindaki bir diger önemli çevresel faktör de sigara! Sigara; hem dogrudan cildi etkileyerek, hem de steroid metabolizmasiyla etkilesime girerek, dolayli olarak etki gösterir. Sigara; serbest radikal olusumunu uyarir ve günes isinlarinin yaslanma üzerine olan etkisini hizlandirir.

YERÇEKIMINE YENIK ÜSTÜM BASIM!

Kisacasi; dis etkenler, sigara, günes isinlari ve stresin etkisi yaslanmayi hizlandirir. Yaslanan deride birtakim degisiklikler göze çarpar. Bunlardan en önemlisi; kuruluk, kirisiklik ve lekelerin artmasidir. Kuruyan deri kirisir, kirisan deri de daha çok kurur ve bu durum bir kisir döngü halini alir. Yaslanan deri ayni zamanda mat ve soluk bir görünüm alir, elastikiyeti azalir ve tonus (derinin sikiligi) kaybi olur. Yerçekiminin etkisiyle de zamanla deride gevseklik ve sarkma olusur. Bunun disinda deri görüntüsünün bozulmasindan kaynaklanan psikolojik problemler; kisinin sosyal iliskilerini, islerini, imajini ve sonuç olarak sagligini etkileyebilir.

Deri yaslandikça, dokularin kan dolasimi ve hücrelerin oksijenlenmesi azalir. Dolayisiyla hücrelere zarar veren serbest radikallerin ortamdan uzaklastirilmasi zorlasir. Yaslanmanin etkisiyle birlikte DNA’da da bozulma gözlenir. Oysa DNA; hücrenin kopyalanmasini ve genetik materyalin yavru hücrelere geçisini saglar. Tüm canlilarda ayni kimyasal yapiya sahiptir ve protein sentezini yönlendirir. Bir hücrenin gelisip, yasamasini saglayan olaylari yönlendirir.

YILLAR DNA’YI DA BOZUYOR

Ancak yaslanmanin etkisiyle hayati önem tasiyan DNA da zamanla bozulur ve bilgi aktarma, hücrenin kendini yenileme ile onarma yetenegi azalir. Yaslanma sürecini belirleyen en önemli unsur; iç ve dis faktörlerden kaynaklanan DNA harabiyetidir. Yaslilarda hücre yenilenmesi ve DNA onarim orani azalir; böylece deri kanserinin gelisim riski de artar.

Oysa günümüz insanlari artik yaslanmayi sineye çekmek yerine, mücadele etmeyi tercih ediyor! Insanlarin yasam süresinin uzamasi, görünüme verdigi önemin artmasi ile yaslanma sürecini yavaslatma ve geciktirme konusundaki çalismalara sürekli yenileri ekleniyor.

SOMON BALIGI YASLANMAYA KARSI!

Tüm bu korkutucu süreçlerin önüne geçmek için anti-aging tedavi modelleri gelistirilmistir. Bu anti-aging tedavi modelleri arasinda son zamanlarda basariyla uygulanan somon DNA’si ile yillara meydan okumak mümkün. Cildin yaslanmasini önleyen mucize bir madde olan Somon DNA’si ile uygulanan mezolift (yüz gençlestirme) yöntemi kirisikliklari durduruyor! Günümüzde kirisikliklarin tedavisinde somon DNA’si ile gerçeklestirilen mezolift yöntemi basari ile kullaniliyor. Somon DNA’si; stres, hava kirliligi, sigara, alkol ve günesin zararli isinlari ve geçen yillarin ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldirmayi amaçlayan bir tedavi yöntemi. Hayli etkili sonuçlar alinabilen yöntemde; somon sütünden elde edilen ve insan DNA’sina çok benzeyen yüksek polimerize DNA kullanilir.

Somon baliginin sütünden elde edilen ve insan DNA’si ile ayni kimyasal yapiya sahip olan Somon DNA’si; mezolift yöntemiyle deri içine verildiginde, cilt kendini yeniler ve gençlesir. Çünkü DNA yüksek oranda su tutucudur; hacminin 10 bin kati suyu tutarak, derinin nem dengesini saglamaya yardimci olur. Unutmamak gerekir ki; derinin nemlendirilmesi, kirisikligin önlenmesinde ilk ve en basit adimdir.

KAZAYAKLARINA, TORBALARA VE ÇIZGILERE VEDA

Somon DNA’sinin, günesin zararli UV isinlarini absorbe etme kapasitesi de çok yüksektir; dolayisiyla günes ve/veya sigara nedeniyle bozulan ve kuruyan ciltleri tedavi eder, derinin tekrar nemli, canli ve parlak görünümünü kazanmasina yardimci olur. Derinin tonusunu ve elastikiyetini artirarak sarkma baslangicindaki derin kirisikliklarin önlenmesinde de kullanilir. Ciltteki yaslanmayi geciktirir. Kirisikliklari tibbi anlamda tedavi eder. Ince ve kuru ciltlerdeki göz çevresinde olusan kazayagi kirisikliklari giderir. Alindaki yillarin izlerini gösteren yatay çizgileri hafifletir. Kadinlarin korkulu rüyasi gözalti torbalarini ve yaslanmanin belirtisi olan dudak kenarlarindaki çizgileri önlemeye yardimci olur.

YAZ BITIMINDE SOMON DNA’SI IYI GELIR

Somon DNA’si; ince ve çok küçük igneler yardimi ile mikrodolasimi ve oksijenlenmeyi artiran maddelerle birlikte deri altina enjekte edilir. Islem agrisiz olup, anestezi gerektirmez. 15-20 dakika süren seans sonrasi kisi günlük aktivitesine devam edebilir. Seans araliklari; kisinin cilt yasi ve cilt tipine göre ayarlanmakla birlikte genellikle ayda bir veya iki defa uygulanir. Daha sonrasinda ise üç ayda bir uygulama yapilir. Bazen cildin ihtiyacina göre kombine tedaviler de uygulanabilir. Somon DNA’si uygulamasi; rahatlikla diger tedavilerle birlikte yapilabilir.

Ilk seanslardan itibaren deride canli ve parlak görünüm fark edilmeye baslar, daha sonra zamanla DNA tamiriyle birlikte uzun vadeli kalici degisiklikler meydana gelir. Somon DNA'si özellikle yazin nemli ve sicak hava ile günesten dolayi yipranan cildin yenilenmesi amaciyla; 30 yasindan sonra kirisiklik, kuruluk, sarkma ve lekelenme problemi olan herkese güvenle kullanilabilir. Günümüzde anti-aging amaçli kullanilan somon DNA’si; uygun vakalarda, uzman ve deneyimli hekimler tarafindan uygulandigi takdirde, son derece basarili sonuçlar elde edilebilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası