Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Büyük meme derdine “liposuction” çözümü…

Liposuction ile meme küçültme operasyonu, klasik meme küçültme ameliyatlarinin tahtini sarsacaga benziyor. Kesisiz olmasi sebebiyle iz birakmayan yöntemin, operasyon sonrasi ayni gün eve dönebilmek, bir tek gün disinda pansuman gerektirmemek, süt kanallari kesilmedigi için çocuk emzirebilmek gibi sayisiz avantaji var.

Bel agrilarina, hatta kamburluga neden olan büyük meme sorunuyla yasamak zorunda degilsiniz. Liposuction yöntemiyle, büyük meme probleminden izsiz, kesisiz kurtulabilirsiniz. Liposuctionla meme küçültme ameliyatinin avantajlari, klasik ameliyatlarin bütün dezavantajlarini ortadan kaldiriyor.

Kesisiz olmasi sebebiyle iz birakmayan liposuctionla meme küçültme operasyonunu Türkiye’de yeni uygulamaya baslayan Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, yöntemin kisiye sagladigi avantajlari ve diger bilinmesi gerekenleri anlatti.

Meme küçülme ameliyatlarinin, estetik cerrahinin en zor ameliyatlarindan biri oldugunu söyleyen Prof. Dr. Kislaoglu, klasik ameliyatlarda büyük izler ve hissizlik kaldigina, ayrica bu hastalarin, operasyon sonrasi çocuklarini emziremediklerine dikkat çekti. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, liposuctionla meme küçültme ameliyatlarinin avantajlari klasik ameliyatlarina göre avantajlarini ise söyle siraladi:

- Hiçbir kesi veya dikis izi yoktur.

- His kaybi olmamaktadir.

- Bu yöntemle ameliyat olan hastalar çocuklarini emzirebilmektedir.

- Ameliyat süresi 1,5-2 saat kadardir ve hasta ayni gün evine dönebilmektedir. Klasik ameliyatta ise ameliyat süresi 3-4 saattir ve hasta en az bir gece hastanede yatmasi gerekir.

- Ayrica gene klasik ameliyatta hemovax denen direnlerin 2-3 gün tasimasi gereklidir. Liposuction ile yapilan operasyonda ise buna gerek yoktur.

- Klasik meme küçültme ameliyatlarinda ameliyattan sonra en az 15 gün hastanin doktor tarafindan kontrolü ve pansumanlari gerekir. Bu süre zarfinda araba kullanamaz, en az 10 gün isine gidemez. Liposuctionla yapilan ameliyatta ise 2 gün sonra araba kullanabilir ve isine dönebilir. Bir tek kontrolün disinda pansuman gerekmez, ameliyattan 2 gün sonra banyo yapabilir ve normal hayatina dönebilir. Klasik meme ameliyatlarinda ise hasta 10-15 gün banyo yapmaz ve her 2 günde bir pansuman ve onuncu günde dikis almak gerekir.

Kimlere yapilabilir, kimlere yapilamaz?

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, liposuction ile meme küçültme ameliyatinin kimlere yapilabilecegi, kimlere yapilamayacagi konusuna da degindi. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, liposuction ile meme küçültme ameliyatinin, özellikle memesi ileri derecede büyük ve yagli olan her yasta kadina yapilabilecegini belirtti. Prof. Kislaoglu, bu yöntemle meme küçültme isleminin, memesi büyük olmasina ragmen asiri sarkik olanlara ise yapilamadiginin altini çizdi.

Nasil uygulaniyor?

Liposuction yöntemiyle meme küçültme ameliyatinin nasil uygulandigi konusunda bilgi veren Prof. Dr. Erol Kislaoglu, ameliyatin, hastane sartlarinda ve genel anestezi altinda yapildigini hatirlatti. Prof. Dr. Kislaoglu, sunlari kaydetti:

“Meme ve koltukalti bölgesinden açilan 3 mm’lik 2 adet delikten liposuction yapilarak meme çevresi, koltukaltlari, yanlar ve sirt bölgesinden, hatta bel bölgesine kadar olan fazla yaglar alinarak, hem meme küçültülür hem de vücudun üst kismi inceltilir. Istenirse ayni seansta veya baska bir seansta üst kol bölgesindeki asiri kalinlasma ve yaglarda liposuctionla inceltilebilir. Açilan delikler, birer adet katküt dikisle kapatilir ve alinmasina gerek yoktur kendi kendine düser.”

Süt kanallari kesilmiyor

Bu operasyonda süt kanallari kesilmedigine dikkat çeken Prof. Dr. Erol Kislaoglu, islem yapilan kisinin operasyon sonrasinda rahatlikla çocugunu emzirebilecegini vurguladi. Yine sinirlerde herhangi bir kesilme söz konusu olmadigi için meme basi ve diger bölümlerinde his kaybi meydana gelmedigini belirten Dr. Kislaoglu, kesi olamadigi için damarlarda kesilme ve kan kaybi söz konusu olmadigini söyledi.

Hasta ayni gün eve dönebiliyor

Liposuctionla meme küçültme operasyonunun, klasik ameliyata göre avantajlari saymakla bitmiyor. Bu avantajlardan biri de, 1,5-2 saat süren operasyon sonrasi hastanin 5-6 saat sonra evine dönebiliyor olmasi. Ameliyat sonrasinda memede bir gevseme ve hafif bir sarkma meydana gelebilecegini hatirlatan Prof. Dr. Kislaoglu, “Ancak cilt zamanla kendini toparlayacak ve yeni memeye adapte olacaktir. Özellikle önce sarkma yoksa ve hasta gençse, cildin elastikiyeti iyiyse bu toparlanma daha çabuk ve daha iyi olur, estetik sonuçlarda iyi olur” dedi. Prof. Dr. Kislaoglu, eger meme çok sarkik ve cildin elastikiyeti azalmis ise klasik metotlarin içinde en son ve en yeni metot olan vertikal mastopeksy yöntemi uygulandigini da belirtti. Prof. Kislaoglu, bu yöntemde de sadece meme basinda ve meme basindan asagiya inen bir çizgi mevcut oldugunu ve bu izlerin de 3- 4 ay içerinde kayboldugunu ifade etti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası