Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


RAMAZANDA METABOLIZMA HIZI DÜSÜYOR

Insan vücudu degisen kosullara uyum saglayabilen essiz bir sisteme sahiptir. Vücudun degisen durumlar karsisinda dogal tepkiler gelistirerek yeni düzene adapte olmasi Ramazan ayinda oruç tutan vücudun yeme düzeninin degismesi sonucunda karsilasilan durumu da özetlemektedir. Alisilagelmis yeme sisteminin disinda olusan bu yeni duruma adapte olma durumudur. Vücudumuz disaridan enerji almadan uzun süre yasamini sürdüremez. Her gün aldigimiz enerjinin alinamamasi ve vücudun olusan bu düzensizlik karsisinda depo enerjilerden faydalanmasi karsisinda gelistirdigi dogal tepkiyle vücut metabolik hizini düsürür. Ayni aktiviteyi yapmasina karsilik daha az enerji harcar.Iste Ramazan ayi boyunca oruç tutan insan vücuda da metabolik hizini düsürür. Daha az enerji harcamaya baslar,alinan enerjilerin bir kismi daha sonra kullanilmak üzere yag olarak depo enerji halinde depolanir.Bu durum Ramazan ayi boyunca kilo almayi kaçinilmaz hale getirir. Halk arasinda oruç bazen zayiflamak için bir alternatif olarak degerlendirilir. Oysa gün boyu aç kalmak, metabolizmayi yavaslatmakta buda zayiflamayi zorlastirmaktadir.

Ramazan ayinda gerek kilo alimini önlemek gerekse bu ayda siklikla karsilasilan mide ve bagirsak problemlerini çözmek isteyenlere Sok Dalga Akupunktur tedavisinin etkili sonuçlar yarattigini belirten Dr.Ismail Agar ,kisilerin bu dönemde metabolizma çalisma hizlarini ölçtürmelerini, buna uygun iftar ve sahur diyeti uygulamalarini öneriyor.

METABOLIZMAYI HIZLANDIRAN SOK DALGA AKUPUNKTUR RAMAZANDA KILO KONTROLÜ SAGLIYOR.

geleneksel Çin tibbinin insanogluna en büyük armagani olarak kabul gören akupunkturun etki alani her geçen gün genisliyor. Özellikle teknoljinin gelisimine adaptasyonu akupunkturun etki gücünü ve alanini da arttirmis durumda. Sok dalgalar yayan sistemin akupunktur tedavisinde kullanilmasi ile ortaya çikan tedavi özellikle metabolizmayi hizlandirma özelligi ile basta zayiflama olmak üzere pek çok sorunun çözümüne yardimci oluyor.

Saniyede 1500 metre hizla doku altina ulasarak sok dalga üreten ve bunlari uygun basliklar yardimiyla Akupunktur noktalarina ileten "Akustik Sok Dalga Akupunktur" yöntemi uygulandigi noktalarda biyokimyasal uyarilar meydana getirerek tedaviyi basariyla gerçeklestiriyor. Etkili bir sekilde uyarilan noktalar hedeflenen bölgelerdeki kan dolasimini ve lenfatik akimi hizlandiriyor, metabolizmanin çalisma hizi artiyor.

Sok dalga akupunktur her akupunktur noktasina yalnizca birkaç saniyelik tedavi gerektiren çok kisa süreli bir uygulama. Dr.Agar, igne fobisi olanlar ve çocuklar için akupunkturu konforlu bir yöntem haline dönüstürdügünü de ekliyor.

Sok dalga akupunkturun metabolizma hizlandirma özelligi Ramazan ayinda yeme aliskanliklarinin degismesine paralel olarak yavaslayan metabolizmanin çalismasina bunun yani sira olusan bagirsak problemlerinin giderilmesine yardimci oluyor.

REFLÜ VE KABIZLIK SORUNU

Ramazanda en sik karsilasilan sorunlarin basinda kabizlik ve reflü gelmektedir.Oruç tutarken olusan mide asiditesinin azaltilmasi suretiyle gastrit ve ülser gibi hastaliklarin tedavisine yardimci olma özellikleri akupunkturun önemli etkilerini olusturuyor.Yine bu ayda süre aç kalmak, beslenme seklinin ve saatlerinin degismesi, hareketin azalmasi, yemeklerden hemen sonra yatilmasi gibi pek çok etkenin yarattigi sindirim sistemi problemleri ve kilo sorununa çözüm buluyor.

AÇLIK HISSINI AZALTIYOR

Sok dalga akupunktur beyinde bulunan açlik merkezinin baskilayarak açlik hissini azalttigi gibi beyinden salgilanan endorfinin arttirilmasiyla stres hissinin ortadan kaldirilmasina yardimci oluyor.

Özellikle açlik hissinin azaltilmasi beyindeki endorfin salgilanmasinin arttirilmasi, bagirsak problemlerinin ve kabizligin çözülmesi, metabolizmanin hareketlenmesi konularinda ulastigi noktalar ve yüksek uyarma gücüyle zayiflama tedavilerinde kullanilan sok dalga akupunktur,Ramazan ayinda vücuda rahat bir oruç dönemi geçirme imkani sunuyor.

DR.Ismail AGAR
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası