Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BEBEK ÖLÜMLERINE DUR DENIYOR

Dogu Anadolu’da 2 kadindan biri gebelik öncesi ve sonrasi gerekli bakimi hiç almiyor. Batida ise bu oran 5’te bire kadar düsüyor. Dogunun önemli saglik sorunlarindan birisi annelerin saglik kuruluslari yerine evlerde ve bir yakini yardimiyla dogum yapmasi.

Türk Alman Jinekoloji Egitim ve Arastirma Vakfi (TAJEV) Türkiye’ deki bebek ve anne ölümlerinin önüne geçmek için kollari sivadi.

TAJEV, Türkiye’de oldukça yüksek oranlarda olan bebek ölümlerinin görülmesi ve bilinçsiz yaklasimin önüne geçmek üzere Türkiye için çok büyük bir adim atiyor. Bingöl’ de baslangici yapilan “Sadece Benim Için” sosyal sorumluluk projesiyle tüm kadinlarin sagligi için önemli çalismalar yapiliyor.

Çesitli egitim ve bilinçlendirme toplantilarinin yani sira genel tarama, ameliyat ve muayenenin de yapildigi projede ayrica bölge saglik çalisanlarina da çesitli egitimler veriliyor. Türkiye’nin en önemli jinekolog ve onkologlarin katildigi proje Bingöl’de yapilmasiyla da dikkat çekiyor. TAJEV Baskani Prof. Dr. Cihat Ünlü verdigi bilgilerde; “Projeyi Bingöl’de baslatmak bizim için çok önemliydi. Çünkü Türkiye’deki bebek ölüm oranlariyla kiyaslandiginda Bingöl’deki bebek ölüm oranlarinin Türkiye ortalamasinin üzerinde oldugunu gördük. Ilk etapta buradan ise baslamanin dogru oldugu kanisina vardik. Fakat bu proje Bingöl ve çevresi için degil Türkiye için çok önemli bir projedir” dedi.

Açilisa katilan Bingöl Valisi Sayin Irfan Balkanlioglu, bu projenin Bingöl’de gerçeklestirilmesinin yöre saglik çalisanlari ve halkini çok mutlu ettigini, Bingöl’ün artik terör olaylari ile degil egitim ve sagliktaki gelismelerle anilmasini istediklerini belirtti. Bingöl’ün geçmis yillara göre çok güvenli oldugunu, bu tarz egitim projelerinin kalkinmaya çok büyük faydasi olacagini da sözlerine ekledi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası