Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hassas Disler Için Profesyonel Tavsiyeler

Dislerde ortaya çikan hassasiyet son derece rahatsiz edici olabilir. Dislerdeki bu hassasiyet özellikle sicak yaz günlerinde serinlemek adina içtiginiz soguk içecekler ve yediginiz dondurmayla kendini hissettirmeye baslar. Bazi durumlarda ise sicak ya da asitli bir seyler yemek hassas dislerden kaynakli agri ve sizintiya neden olabilir. Eger bu sikintilari yasiyorsaniz hassas dislere sahipsiniz diyebiliriz. Plusdent Dis Klinigi Dis Hekimi Mehmet Kazandi birçok kisinin bu soruna sahip oldugunu belirtiyor ve dislerde görülen bu hassasiyeti önlemek için önerilerde bulunuyor;

Agiz Hijyeninize dikkat edin; Plusdent Dis Klinigi’nden Mehmet Zahid Kazandi’ ya göre birçok insan dislerinin yarisini firçaliyor. Ancak dislerinizi 2-3 dakika boyunca bütün dislerinizi firçaladiginizdan emin olarak firçalamalisiniz. Dis aralarina firça ile ulasamadiginizi düsünüyorsaniz dis ipi kullanin. Böylelikle plak olusum riskinden kurtulmus olursunuz. Bunun yaninda düzenli olarak dis hekiminizi ziyaret edip dislerinizi kontrol ettirip temizletmeniz sizi diseti hastaliklarindan koruyacaktir.

Uygun dis firçasi kullanin; Sert dis firçalariyla dislerinizde istediginiz temizligi gerçeklestirdiginizi düsünebilirsiniz. Ancak sert dis firçalari dis yüzeyinde ciddi asinmalara neden olurlar. Bu nedenle agiz ve dis yapiniza uygun dis firçalarini tercih edin.

Hassas dislere uygun dis macunu kullanin; Hassas disler için üretilmis çesitli dis macunlari vardir. Bunlarin düzenli olarak kullanilmasi büyük rahatlama saglayabilir.

Yediginiz ve içtiginiz gidalara dikkat edin; Özellikle asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Narenciyeler ve taze meyve sulari,limon ve limon suyu dis hassasiyetine neden olurlar.

Floridli agiz çalkalama sulari kullanin; Gün içinde floridli agiz çalkalama sularinin kullanilmasi hem agiz hijyeninin korunmasi hem de dislerde olusan hassasiyeti önlemek için kismen faydali olabilir.

Dislerinizi gicirdatiyor ya da sikiyorsaniz tedavi olun; Günümüzde birçok kisi stresli hayat sartlari yüzünden uykularinda dislerini sikmakta ya da gicirdatmaktalar. Bir kismi da gün içresinde bu eylemi gerçeklestirmektedir. Bu durum bireylerde bas agrisi, boyun agrisi ya da eklemlerde agrilarinin yaninda dislerde hassasiyete neden olur. Bu gibi sikayetleri olan bir çok hastasi oldugunu belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi onlara gece kullanmalari için bir gece plagi verdiklerini böylece dislerini sikmayan hastalarin dislerindeki hassasiyetin zamanla azaldigini belirtiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası