Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hassas Disler Için Profesyonel Tavsiyeler

Dislerde ortaya çikan hassasiyet son derece rahatsiz edici olabilir. Dislerdeki bu hassasiyet özellikle sicak yaz günlerinde serinlemek adina içtiginiz soguk içecekler ve yediginiz dondurmayla kendini hissettirmeye baslar. Bazi durumlarda ise sicak ya da asitli bir seyler yemek hassas dislerden kaynakli agri ve sizintiya neden olabilir. Eger bu sikintilari yasiyorsaniz hassas dislere sahipsiniz diyebiliriz. Plusdent Dis Klinigi Dis Hekimi Mehmet Kazandi birçok kisinin bu soruna sahip oldugunu belirtiyor ve dislerde görülen bu hassasiyeti önlemek için önerilerde bulunuyor;

Agiz Hijyeninize dikkat edin; Plusdent Dis Klinigi’nden Mehmet Zahid Kazandi’ ya göre birçok insan dislerinin yarisini firçaliyor. Ancak dislerinizi 2-3 dakika boyunca bütün dislerinizi firçaladiginizdan emin olarak firçalamalisiniz. Dis aralarina firça ile ulasamadiginizi düsünüyorsaniz dis ipi kullanin. Böylelikle plak olusum riskinden kurtulmus olursunuz. Bunun yaninda düzenli olarak dis hekiminizi ziyaret edip dislerinizi kontrol ettirip temizletmeniz sizi diseti hastaliklarindan koruyacaktir.

Uygun dis firçasi kullanin; Sert dis firçalariyla dislerinizde istediginiz temizligi gerçeklestirdiginizi düsünebilirsiniz. Ancak sert dis firçalari dis yüzeyinde ciddi asinmalara neden olurlar. Bu nedenle agiz ve dis yapiniza uygun dis firçalarini tercih edin.

Hassas dislere uygun dis macunu kullanin; Hassas disler için üretilmis çesitli dis macunlari vardir. Bunlarin düzenli olarak kullanilmasi büyük rahatlama saglayabilir.

Yediginiz ve içtiginiz gidalara dikkat edin; Özellikle asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Narenciyeler ve taze meyve sulari,limon ve limon suyu dis hassasiyetine neden olurlar.

Floridli agiz çalkalama sulari kullanin; Gün içinde floridli agiz çalkalama sularinin kullanilmasi hem agiz hijyeninin korunmasi hem de dislerde olusan hassasiyeti önlemek için kismen faydali olabilir.

Dislerinizi gicirdatiyor ya da sikiyorsaniz tedavi olun; Günümüzde birçok kisi stresli hayat sartlari yüzünden uykularinda dislerini sikmakta ya da gicirdatmaktalar. Bir kismi da gün içresinde bu eylemi gerçeklestirmektedir. Bu durum bireylerde bas agrisi, boyun agrisi ya da eklemlerde agrilarinin yaninda dislerde hassasiyete neden olur. Bu gibi sikayetleri olan bir çok hastasi oldugunu belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi onlara gece kullanmalari için bir gece plagi verdiklerini böylece dislerini sikmayan hastalarin dislerindeki hassasiyetin zamanla azaldigini belirtiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası