Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hassas Disler Için Profesyonel Tavsiyeler

Dislerde ortaya çikan hassasiyet son derece rahatsiz edici olabilir. Dislerdeki bu hassasiyet özellikle sicak yaz günlerinde serinlemek adina içtiginiz soguk içecekler ve yediginiz dondurmayla kendini hissettirmeye baslar. Bazi durumlarda ise sicak ya da asitli bir seyler yemek hassas dislerden kaynakli agri ve sizintiya neden olabilir. Eger bu sikintilari yasiyorsaniz hassas dislere sahipsiniz diyebiliriz. Plusdent Dis Klinigi Dis Hekimi Mehmet Kazandi birçok kisinin bu soruna sahip oldugunu belirtiyor ve dislerde görülen bu hassasiyeti önlemek için önerilerde bulunuyor;

Agiz Hijyeninize dikkat edin; Plusdent Dis Klinigi’nden Mehmet Zahid Kazandi’ ya göre birçok insan dislerinin yarisini firçaliyor. Ancak dislerinizi 2-3 dakika boyunca bütün dislerinizi firçaladiginizdan emin olarak firçalamalisiniz. Dis aralarina firça ile ulasamadiginizi düsünüyorsaniz dis ipi kullanin. Böylelikle plak olusum riskinden kurtulmus olursunuz. Bunun yaninda düzenli olarak dis hekiminizi ziyaret edip dislerinizi kontrol ettirip temizletmeniz sizi diseti hastaliklarindan koruyacaktir.

Uygun dis firçasi kullanin; Sert dis firçalariyla dislerinizde istediginiz temizligi gerçeklestirdiginizi düsünebilirsiniz. Ancak sert dis firçalari dis yüzeyinde ciddi asinmalara neden olurlar. Bu nedenle agiz ve dis yapiniza uygun dis firçalarini tercih edin.

Hassas dislere uygun dis macunu kullanin; Hassas disler için üretilmis çesitli dis macunlari vardir. Bunlarin düzenli olarak kullanilmasi büyük rahatlama saglayabilir.

Yediginiz ve içtiginiz gidalara dikkat edin; Özellikle asit içeren yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Narenciyeler ve taze meyve sulari,limon ve limon suyu dis hassasiyetine neden olurlar.

Floridli agiz çalkalama sulari kullanin; Gün içinde floridli agiz çalkalama sularinin kullanilmasi hem agiz hijyeninin korunmasi hem de dislerde olusan hassasiyeti önlemek için kismen faydali olabilir.

Dislerinizi gicirdatiyor ya da sikiyorsaniz tedavi olun; Günümüzde birçok kisi stresli hayat sartlari yüzünden uykularinda dislerini sikmakta ya da gicirdatmaktalar. Bir kismi da gün içresinde bu eylemi gerçeklestirmektedir. Bu durum bireylerde bas agrisi, boyun agrisi ya da eklemlerde agrilarinin yaninda dislerde hassasiyete neden olur. Bu gibi sikayetleri olan bir çok hastasi oldugunu belirten Dis Hekimi Mehmet Zahid Kazandi onlara gece kullanmalari için bir gece plagi verdiklerini böylece dislerini sikmayan hastalarin dislerindeki hassasiyetin zamanla azaldigini belirtiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası