Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dis Kaybinin birden çok nedeni vardir

Agiz sagliginiza yeterince ilgi göstermemek, dis hekimine alti ayda bir yapilmasi gereken ziyaretleri aksatmak sizin disinizi kaybetmenize neden olabilir. Dis kaybi siz 40 yasinizdayken de 80 yasinizdayken de basiniza gelebilir. Bu durumla karsilasmamak için agiz sagligina gerekli ilgiyi gösterip dis çekimini ziyaret etmeyi ihmal etmememiz gerektigini vurgulayan Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Onur Öztürk bunlarin yani sira bir kisinin disini kaybetmesinin bir çok nedeni oldugunun da üstünde duruyor. Iste dislerimizi kaybetmemize neden olan baslica nedenler;

Dis eti hastaligi; Yapilan son arastirmalara göre 35 yas üzerinde diseti hastaligina sahip kisilerin %57 sinin dislerini kaybetmekte olduklarini belirten Dis Hekimi Onur Öztürk diseti hastaliginin gingivitis ve periodontitis içerdigini bununda dis kaybina neden oldugunu açikliyor. Ayni zamanda periodontal hastaligin sigara kullanimindan, diyabetten, stresten, kötü agiz bakimindan, hormonal degisikliklerden ya da kalitim nedeniyle meydana geldigini de vurguluyor.

Diyabet; Dis kaybinin en önemli nedenlerinden biri olan diyabet ayni zamanda diseti hastaligina yakalanma riskini de arttirir. Ayni zamanda diyabet kemik kaybina neden oldugu için bu da dis kaybina neden olur.

Sigara kullanimi; Sigara kullanimi dis kaybiyla eslestirilmistir. Yapilan son arastirmalarin sigara kullaniminin dis kaybina neden oldugunu gösterdigini Dis Hekimi Onur Öztürk belirtti.

Diger Nedenler; Dis kaybinin diger nedenleri kötü beslenme, genetik yatkinlik, kötü yapilmis köprüler, hatali dolgular, AIDS, kemoterapi, uyusturucu kullanimi, bazi kalsiyum önleyicilerdir.

Dis kaybi; Inanmasi güç olsa da dis kaybinin en önemli nedeni dis kaybi oldugunu belirten Dis Hekimi Onur Öztürk eger bir dis kaybederseniz bu diger disleri kaybetmenize neden olabilir diyor.

Hayatiniz boyunca dislerinizi kaybetmenizin birçok nedeni olur ancak bunlara sebep olan gerçek nedeni ögrenir ve ona karsi önlem alirsaniz diger dislerinizi bu tehlikeden korumus olursunuz. Bunun içinde dis hekiminize 6 ayda bir kontrole gitmenizi öneririz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası