Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dis Kaybinin birden çok nedeni vardir

Agiz sagliginiza yeterince ilgi göstermemek, dis hekimine alti ayda bir yapilmasi gereken ziyaretleri aksatmak sizin disinizi kaybetmenize neden olabilir. Dis kaybi siz 40 yasinizdayken de 80 yasinizdayken de basiniza gelebilir. Bu durumla karsilasmamak için agiz sagligina gerekli ilgiyi gösterip dis çekimini ziyaret etmeyi ihmal etmememiz gerektigini vurgulayan Plusdent Dis Klinigi’nden Dis Hekimi Onur Öztürk bunlarin yani sira bir kisinin disini kaybetmesinin bir çok nedeni oldugunun da üstünde duruyor. Iste dislerimizi kaybetmemize neden olan baslica nedenler;

Dis eti hastaligi; Yapilan son arastirmalara göre 35 yas üzerinde diseti hastaligina sahip kisilerin %57 sinin dislerini kaybetmekte olduklarini belirten Dis Hekimi Onur Öztürk diseti hastaliginin gingivitis ve periodontitis içerdigini bununda dis kaybina neden oldugunu açikliyor. Ayni zamanda periodontal hastaligin sigara kullanimindan, diyabetten, stresten, kötü agiz bakimindan, hormonal degisikliklerden ya da kalitim nedeniyle meydana geldigini de vurguluyor.

Diyabet; Dis kaybinin en önemli nedenlerinden biri olan diyabet ayni zamanda diseti hastaligina yakalanma riskini de arttirir. Ayni zamanda diyabet kemik kaybina neden oldugu için bu da dis kaybina neden olur.

Sigara kullanimi; Sigara kullanimi dis kaybiyla eslestirilmistir. Yapilan son arastirmalarin sigara kullaniminin dis kaybina neden oldugunu gösterdigini Dis Hekimi Onur Öztürk belirtti.

Diger Nedenler; Dis kaybinin diger nedenleri kötü beslenme, genetik yatkinlik, kötü yapilmis köprüler, hatali dolgular, AIDS, kemoterapi, uyusturucu kullanimi, bazi kalsiyum önleyicilerdir.

Dis kaybi; Inanmasi güç olsa da dis kaybinin en önemli nedeni dis kaybi oldugunu belirten Dis Hekimi Onur Öztürk eger bir dis kaybederseniz bu diger disleri kaybetmenize neden olabilir diyor.

Hayatiniz boyunca dislerinizi kaybetmenizin birçok nedeni olur ancak bunlara sebep olan gerçek nedeni ögrenir ve ona karsi önlem alirsaniz diger dislerinizi bu tehlikeden korumus olursunuz. Bunun içinde dis hekiminize 6 ayda bir kontrole gitmenizi öneririz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası