Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIYETTE DOGRU BILDIGIMIZ YANLISLAR

“EKMEK ,MAKARNA, PILAV GIBI KARBONHIDRATLARIN DIYETTEN TAMAMEN ÇIKARILMASI”

Diyet yapan kisinin yaptigi en önemli hatalardan biri vücuda yeterli miktarda karbonhidrat vermemektir.Diyete basladigi zaman ekmek,pilav,makarna,patates,misir gibi besinleri kesen kisilerin metabolizmasi ihtiyaci olan karbonhidrati önce kandan almaya çalisir.Glikoz orani düstügünde kan sekeride palrelinde düsmeye baslar.Sonrasinda vücut kas içerisindeki karbonhidratlari kullanmaya baslar ve bu durum kas kaybi anlamina gelir .Bu sirada vücut kasla beraberinde su kaybina ugrar.Yani diyette karbonhidrati kesen kimse tartidaki sonucu görünce kilo verdigi yanilgisina düser ancak gerçek olan vücudun kaybettigi yag degil kas ve sudur.

“SADECE PROTEIN AGIRLIKLI DIYET YAPARAK HIZLI ZAYIFLAMA ”

Protein vücut mekanizmasini hizlandirdigi dogrudur ancak sürekli protein almak kas dokularini eksiltir ve su kaybina neden olur.1 gr kas dokusu ile beraber yaklasik 2,7 gr su kaybi olur.Yagsiz doku kitlesi kaybi metabolik hizi düsürür.Insanlar tartiya çiktigi zaman kilo verdiklerini zannederler ancak metabolizma yavasladigi için diyet sonrasinda hizli bir sekilde kilo alinir.

“HER TÜR HAREKET VE SPORUN ZAYIFLATMASI”

Vücudun egzersiz ve sporla kilo vermesi için yag yakma formuna geçmesi gereklidir, buda ancak haftada 5 gün düzenli egzersiz ile baslar.Çogu zaman iki saat sürekli mekik hareketi yerine uygun nabizla 45-60 dk bir yürüyüs istenilen sonuçlara ulasmakta daha faydali olur.

“SABAHLARI AÇ KARNINA IÇILEN LIMONLU SICAK SUYUN YAG YAKICI ÖZELLIGI ”

Halk arasinda inanilan bir baska yanlista sabahlari veya yemek öncesinde aç karnina limonlu sicak su içmenin vücuttaki yaglari erittigidir ancak bu inanç tamamen yanlistir.Suyun veya içine katilacak limon soda gibi maddelerin, bitki çaylarinin kesinlikle yaglari eritmek, yok etmek gibi bir etkisi bulunmamaktadir.

“TEK ÖGÜN YEMEK YIYEREK KOLAYCA ZAYIFLAMAK !”

Vücudun kilo almasina neden olan en önemli etkenlerden biri, onu bütün gün aç birakip sadece aksamlari yemek yemektir. Çünkü yaklasik 20 saat aç kalan vücut bu durumun devam edecegini düsünür ve savasa hazirlanir gibi yediklerini depolamaya baslar.Sonra 4 saat içerisinde gelen besinler yag olarak depolanir.Bu konuda diyetisyenlerin tavsiyesi vücudu asla uzun süre aç birakmamak ve mutlaka her 3-4 saatte birseyler tüketilmelidir.

VKV Amerikan Hastanesi
Beslenme ve Diyet Bölümü
Dyt. AYÇA ILICA
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası