Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Tatil sonrasi ise dönmeden kendinizi degistirin

Yazin gelmesiyle beraber hepimiz ufak kaçamaklar yapmaya basladik. Kimimiz en gözde tatil köylerini tercih ederken bazilarimiz sahil kenarinda daha sakin yerleri tercih ettik. Hepimiz amaci belliydi biraz islerden uzaklasmak, denize girmek, güneslenmek… Ancak belki de asil amacimiz dinlenmek, bronzlasmak ve güzellesmekti. Tatilden döndügümüzde esmer tenimizle ofis arkadaslarimizi biraz kiskandirmakti… Peki neden degisim sadece tenimizle sinirli kalsin ki… Insanlarin kendilerinde yapabilecekleri en çarpici degisim tabiî ki yüzlerinde yapilacak bir degisimdir. Hiç süphe yok ki bunun içinde yapilabilecek en önemli degisim dislere yapilacak olanlardir. Tatilden dönerken kendimizde daha kalici bir degisim yaratmak için Plusdent Dis Klinigi’nden Onur Öztürk’le konustuk. Öztürk bize estetik dis hekimliginin ne oldugunu ve kullanilan yöntemleri açikladi.

Dis Hekimi Onur Öztürk gülüs tasarimini size özel, ideal gülüsü size vermek için hekimlerin kullandigi bir yöntem olarak açikliyor. Bu yöntemle dis hekimleri sizin istekleriniz dogrultusunda size saglikli ve dogal bir gülüs sunmayi amaçlarlar diye de ekliyor.

Iste estetik dis hekimliginde kullanilan yöntemler;

Porselen Laminate Vener; Venerler dogal dislerinize minimum hasar veren tirnak kadar ince bir porselenden yapilirlar. Venerler vasitasiyla dislerinizin sekli ve rengi tam da hayal ettiginiz gibi olabilir. Lamineler oldukça dayaniklidirlar. Bu yöntem ile hayalinizdeki dislere ve gülüse sahip olmaniz için dis hekiminizi 2-3 defa ziyaret etmeniz yeterlidir.

Dis beyazlatma; Dislerinin daha beyaz olmasini istemeyecek biri yoktur heralde. Herkes daha beyaz dislere sahip olmak için kulaktan dolma bir sürü yöntemi kullanmaktadir. Oysa bembeyaz dislere sahip olmak, sigara ve kahvenin agzimizda biraktigi lekelerden kurtulmak çok da zor degil. Dis Hekimi Onur Öztürk dis beyazlatma isleminin 1 saat içerisinde klinik ortaminda yapildigini tedaviye gelen kisilerin beyaz disleriyle kendilerinden daha emin bir sekilde klinikten ayrildiklarini belirtti.

Implant; Gülerken ve konusurken sizi en çok rahatsiz eden sey muhtemelen eksik dislerinizdir. Günümüzde bu durumdaki hastalar için kullanilan en yaygin yöntemin implant oldugunu söyleyen Dis Hekimi Onur Öztürk bu yöntemle eksik dislerinizin yerlerini dolduklarini ve dogal disler kadar saglam ve dogal bir görüntü elde ettiklerini belirtiyor.

Görünmez Teller; Görselligin git gide öneminin artmasiyla birlikte bireyler artik dis estetiklerini daha da çok önemsiyorlar ve de çarpik, yamuk olan dislerinin görüntüsünün degismesini istiyorlar. Bunun için son zamanlar da ki moda ise seffaf plaklarla (invisalign) ortodontik tedavi yönteminin kullanilmasi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası