Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YENIDOGAN YOGUN BAKIM ÜNITELERI HAYAT KURTARIYOR

Uzmanlar, Türkiye’de dogum riskinden ölen bebek sayisindaki azalmanin ardinda; altyapisi güçlü ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünite’lerinin yattigini açikliyor.

1.000 gramin altinda dogan bebeklerin dahi yasama sansinin yüzde 75-80’i buldugunu belirten Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Uzman Dr. Alper Soysal; Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde her türlü riskin önlenebilindigini belirtiyor.

Uzman Dr. Alper Soysal; yalniz erken dogan bebeklerin degil, zamaninda dogan ancak, saglik sorunu yasayan bebeklerin de ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’ne ihtiyaç duydugunu söylüyor.

‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde zamaninda dogan bebeklerin kalp rahatsizligi, metabolik hastalik, kan sekeri düsüklügü, beslenme sorunu ve kan degisimi tedavilerinin yapildigini açiklayan Uzman Dr. Alper Soysal; ayrica anne karnindaki bebeklerde olusabilecek hastaliklarin da saptandigini ifade ediyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Uzman Dr. Alper Soysal, ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde, bebeklerin ameliyat öncesi ve sonrasi bakimlari da yapiliyor. Çok sik rastlanan hastaliklardan biri de, bebegin anne karninda akcigerlerinde toplanan siviyi dogduktan sonra, atamamasi durumudur. Bunun sonucunda olusan solunum zorlugu tipta, ‘Yenidoganin Geçici Solunum Zorlugu’ olarak adlandiriliyor. Ayrica enfeksiyon, dogustan akciger anomalileri gibi hastaliklar da ancak ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde tedavi edilebiliyor’

Uzman Dr. Alper Soysal; ikiz üçüz gibi çogul gebelikler ile annede plasenta yerlesim hatalari, rahim ve dogum kanalinin bozuklugu, annede hipertansiyon tanilarinin erken dogumu tetikledigini açikliyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Uzman Dr. Alper Soysal Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde, erken dogan bebeklerin tedavi süresini ise söyle anlatiyor: 26 haftalik dogan bir bebek yaklasik iki ay, 30 haftalik dogan bir bebek yaklasik bir aya kadar yogun bakimda tutularak tedavi ediliyor. Dogal süreç olan dokuz ayi dolduran bebekler, 34-35 haftaya ulasip ideal kiloya ve boya geldiginde taburcu oluyor’

Uzman Dr. Alper Soysal, Kadiköy Sifa Saglik Grubu Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde; erken dogan veya zamaninda dogup saglik problemleri yasayan bebeklerin risklerinin en aza indirilerek tedavi edildiginin altini çiziyor.

Ayrintili Bilgi: 444 2 574 www.kadikoysifa.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası