Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YENIDOGAN YOGUN BAKIM ÜNITELERI HAYAT KURTARIYOR

Uzmanlar, Türkiye’de dogum riskinden ölen bebek sayisindaki azalmanin ardinda; altyapisi güçlü ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünite’lerinin yattigini açikliyor.

1.000 gramin altinda dogan bebeklerin dahi yasama sansinin yüzde 75-80’i buldugunu belirten Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Uzman Dr. Alper Soysal; Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde her türlü riskin önlenebilindigini belirtiyor.

Uzman Dr. Alper Soysal; yalniz erken dogan bebeklerin degil, zamaninda dogan ancak, saglik sorunu yasayan bebeklerin de ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’ne ihtiyaç duydugunu söylüyor.

‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde zamaninda dogan bebeklerin kalp rahatsizligi, metabolik hastalik, kan sekeri düsüklügü, beslenme sorunu ve kan degisimi tedavilerinin yapildigini açiklayan Uzman Dr. Alper Soysal; ayrica anne karnindaki bebeklerde olusabilecek hastaliklarin da saptandigini ifade ediyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Uzman Dr. Alper Soysal, ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde, bebeklerin ameliyat öncesi ve sonrasi bakimlari da yapiliyor. Çok sik rastlanan hastaliklardan biri de, bebegin anne karninda akcigerlerinde toplanan siviyi dogduktan sonra, atamamasi durumudur. Bunun sonucunda olusan solunum zorlugu tipta, ‘Yenidoganin Geçici Solunum Zorlugu’ olarak adlandiriliyor. Ayrica enfeksiyon, dogustan akciger anomalileri gibi hastaliklar da ancak ‘Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde tedavi edilebiliyor’

Uzman Dr. Alper Soysal; ikiz üçüz gibi çogul gebelikler ile annede plasenta yerlesim hatalari, rahim ve dogum kanalinin bozuklugu, annede hipertansiyon tanilarinin erken dogumu tetikledigini açikliyor.

Kadiköy Sifa Saglik Grubu’ndan Uzman Dr. Alper Soysal Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde, erken dogan bebeklerin tedavi süresini ise söyle anlatiyor: 26 haftalik dogan bir bebek yaklasik iki ay, 30 haftalik dogan bir bebek yaklasik bir aya kadar yogun bakimda tutularak tedavi ediliyor. Dogal süreç olan dokuz ayi dolduran bebekler, 34-35 haftaya ulasip ideal kiloya ve boya geldiginde taburcu oluyor’

Uzman Dr. Alper Soysal, Kadiköy Sifa Saglik Grubu Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi’nde; erken dogan veya zamaninda dogup saglik problemleri yasayan bebeklerin risklerinin en aza indirilerek tedavi edildiginin altini çiziyor.

Ayrintili Bilgi: 444 2 574 www.kadikoysifa.com
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası