Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Saglik Bakani umut verdi”

Uzlasma arayisinda olduklarini kaydeden OHSAD Baskani Dr. Muharrem Usta:

Özel hastanelerin hizmet verdikleri SGK’lilardan aldiklari fark ücretinin SUT fiyatlarinin yüzde 30’u ile sinirlandirilmasi saglik sektöründe hizmet veren standarti yüksek 100’e yakin özel hastanede sorunlarin ortaya çikmasina neden oldu.

Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag, Bakanlik bürokratlari ve bu hastanelerin temsilcileri ile önceki gün Istanbul’da bir araya gelerek sorunlara çözüm aradilar. Yapilan toplantida, Saglik Bakani Prof. Dr. Recep Akdag’in nezaretinde Saglik Bakanligi Müstesarligi ve sektör temsilcilerinin katilimi ile bir komisyon olusturuldu.

Komisyon 12 Temmuz’a kadar fiyat tarifelerinin yeniden yapilandirilmasi, hastanelerin siniflandirilmasi ve brans bazinda anlasmalarla ilgili sektörün taleplerini degerlendirerek çözümler üretecek.

Saglik Bakani Recep Akdag hiçbir hastanenin magdur edilmeyecegini, çözüm yolunun bulunacagini, geçis döneminde olundugunu ve en kisa süre içersinde bazi adimlarin atilacagini ifade etti.

Özel Hastaneler ve Saglik Kuruluslari Dernegi (OHSAD) Baskani Dr. Muharrem Usta, Özel hastaneler ve saglik kuruluslari olarak sagduyu ile hareket ediyor ve attigimiz adimlarda kamuoyu yararini ön planda tutuyoruz. Bunun en önemli göstergesi de her türlü sikintiya ragmen sistem içinde kalarak çözüm arayisinda olusumuzdur”

Saglik Bakanligi Müstesarligi’nin baskanliginda özel hastanelerin temsilcilerinin de yer alacagi komisyonun Baskanligina Saglik Bakanligi Müstesar Yardimcisi Prof. Dr. Sebahattin Aydin getirildi. Komisyon 12 Temmuz’a kadar bir çalisma yaparak, çözüm önerilerini netlestirecek.Kamu yararina göz önünde bulunduran Özel Saglik Kuruluslari SGK’li hastalara hizmet vermeye devam edecek olup en kisa sürede çözümün ortaya çikacagi konusunda Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag ile görüs birligine varildi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası